Türk Dizi Tarihinin 5 Çatlak Karakteri

admin

Haberler

10 Ocak 2016

Türk Dizi Tarihinin 5 Çatlak Karakteri

Türk dizilerinde eskiden daha sık rastladığımız çatlak karakterleri sizler için bir araya getirdik. İşte karşınızda Türk dizi tarihinin 5 çatlak karakteri.

1. Baturalp – Sıdıka


Türk dizi tarihinin en çatlak karakteri aslında Sıdıka olabilirdi. Ancak Atilla Atalay’ın efsanevi replikleri Sıdıka karakterini de geçmeyi başardı. Dizinin yan karakterleri arasında yer alan Ninja Baturalp lakablı karate salonu sahibi, Uzak doğu felsefesi ile hayatın anlamını ararken milyonların gönlünde taht kurmayı başarmıştı.

2. Zekiye – Uzaylı Zekiye

blank

TRT ekranlarında 80’li yıllarda yayınlanan absürd dizi Uzaylı Zekiye’de rol alan Zekiye karakteri dönemin en beğenilen karakterleri arasında yer alıyordu. Doğaüstü güçlere sahip olan Zekiye, uzaylı olması ve çatlak karakteri ile listemizde 2. sırada yer alıyor.

3. Naciye Hanım – Gülşen Abi

blank

Güzin abla görevini gazetede yapan Gülşen Abi ve iş arkadaşlarının maceraları hala özlediğimiz dönemleri bizlere hatırlatıyor. İş arkadaşları ve apartmanındaki komşuları ile sürekli başı belada olan Gülşen Abi’nin en büyük sıkıntısı ise Naciye Hanım’dı. Naciye Hanım sık sık ortaya çıkarak Gülşen Abi’yi tuhaf tuhaf darlamalarıyla ünlüydü.

4. Necmi Dede – Çılgın Bediş

blank

Klişe dizi hikayelerinden uzak olan Çılgın Bediş’teki başarılı karakter Necmi Dede adeta 15 yaşında bir çocuk gibi davranarak izleyenleri gülmekten kırıp geçiren bir karakterdi. Cicili biçili kıyafetleri ve farklı hayat görüşleri ile Necmi Dede hiç şüphesiz dizi tarihinin en çatlak karakterleri arasında yer alıyordu.

5. Güven Pazarlama – Baskül Ailesi

blank

Reha Muhtar’ın popüler olduğu yıllarda geçen komedi dizisi Baskül Ailesi’nin en sevilen karakterlerinden birisi Güven Pazarlama karakteriydi. Ana karakterlerin bile önüne geçmeyi başaran bu yan karakter Baskül Ailesi’nin en büyük problemleri arasında yer alıyordu.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz