Türk Dizileri Cannes’da Görücüye Çıkıyor

Türk Dizileri Cannes’da Görücüye Çıkıyor

Dünya çapında en büyük ve köklü televizyon endüstrisi fuarı olarak kabul edilmiş olan MIP TV 2016 dijital içerik fuarı Fransa’nın Cannes kentinde ziyaretçilerine kapılarını açtı. Cannes’da yer alan Kongre ve Festival Sarayı’nda düzenlenen fuarda televizyon ve dizi dünyasına ait olan 1.632 bin firma ve 3915 temsilci yer alıyor.

Ortalama olarak 11 bin kişi tarafından ziyaret edilmesi planlanan MIP TV 2016 fuarında bu yıl ise Türkiye’den 20 ayrı TV ve prodüksiyon firması katılacak. Yeni projelerini ve mevcut projelerini ziyaretçiler ile paylaşmak için fuarda yer alan firmalar büyük ilgi görüyor.

Yeni İşbirliği ve Dağıtım Anlaşmaları Olabilir

Almanya’nın onur konuğu edildiği büyük organizasyonda televizyon, film, dijital içerik ve eğlence sektörünü temsil edenlerin işbirliği ve dağıtım anlaşmaları yapmaları da bekleniyor. Ülkemizde için büyük bir önem taşımakta olan bu işbirliği ve anlaşmalar çerçevesinde Türk dizi filmlerinin Avrupa’da da tanıtılması mümkün olabilir.

Türkiye’de yer alan televizyon sektörü, dünyada 75 ayrı ülkede yaklaşık olarak 400 milyon izleyiciye sahip olan Avrupa’nın en büyük ve hızlı gelişmekte olan pazarında kendisini gösteriyor. 

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz