Türkan Şoray’ın Biyografisinde Yer Vermediği 20 Yıllık Büyük Aşkı! “Onu benim kadar kimse sevemez…”

Aleyna

Haberler

6 Kasım 2020

Türkan Şoray’ın Biyografisinde Yer Vermediği 20 Yıllık Büyük Aşkı! “Onu benim kadar kimse sevemez…”

Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray’ın neredeyse bütün bir ömrü paylaştığı Rüçhan Adlı’yla yaşadıkları büyük aşk hala dillerde. İşte tüm engellere rağmen yıkılmayan o güzel aşkın hikayesi…

Türkan Şoray

Duayen oyuncu Türkan Şoray, halen gönüllerin sultanı. Arkadaşının peşine takılıp gittiği bir sette başrol oyuncusu olmasını sağlayan star ışığından da hala gözümüzü alamıyoruz. Sultanı genelde filmleriyle hatırlasak da neredeyse ömrü boyunca süren bir büyük aşk öyküsü de var!

İş adamı Rüçhan Adlı, neredeyse tüm sinema kariyeri boyunca Türkan Şoray’a eşlik eden ve meşhur “kanunlar” sayesinde ona sultan karizmasını kazandıran isim. Ancak Türkan Şoray, tüm ömrünü geçirdiği bu isme biyografisinde bir sayfa bile ayırmadı! İşte sultanın büyük aşk öyküsü…

İlk Görüşte Aşk!

Türkan Şoray ve Rüçhan Adlı

Türkan Şoray ve Rüçhan Adlı 1962’de tanıştı. Şoray, o dönem yeni yeni tanınan 17 yaşında bir oyuncuydu. Galatasaray’ın as başkanı olan iş adamı Rüçhan Adlı, hayran olduğu Şoray’ın film setine gitti. Birbirlerinden hoşlanan ikilinin ilişkisi Adlı’nın şoförünün çöpçatanlığıyla başladı! Çift, şoförün vasıtasıyla çıktıkları ilk buluşmadan sonra da 23 yıl boyunca ayrılmadı.

Tüm Engellere Rağmen Sürdü

Türkan Şoray ve Rüçhan Adlı

Aslında önlerinde büyük engeller vardı. Rüçhan Adlı 40, Türkan Şoray 17 yaşındaydı. Yetmezmiş gibi, Rüçhan Adlı evliydi! Şoray’ın annesi itiraz etti, Adlı’nın eşi boşanmaya yanaşmadı. Ama çılgın aşıklar bunları hiç umursamadı.

“Sultan” Lakabının Doğuşu

Türkan Şoray ve Rüçhan Adlı

Rüçhan Adlı, birlikte yaşadığı Türkan Şoray’a her gün sevda mektupları yazar, mektuplara da hep “Sultan” diye başlarmış. ‘’Peri Sultan, bugün mayıs bir… Çiçekler güneşten mahrum ve mahzun. Yalnız on bir lale senin ışığında mesut yaşayacak ve mesut olacaktır. Seni öperim.’’

Türkan Şoray ise Adlı’ya olan aşkını anlatırken “çığ gibi” demekten kaçınıyor çünkü çığın bir süre sonra eriyip yok olacağını söylüyor. 

Kuralları da Ona Borçlu!

Türkan Şoray

Meşhur “Türkan Şoray Kanunları” da yine Rüçhan Adlı’nın eseri. Adlı, Türkan Şoray’ın kendini koruyabilmesi için bazı kurallar koymasını öneriyor ve “Türkan Şoray öpüşmez“, “Türkan Şoray’ın adı en başta ve tek yazılacaktır” gibi bugün Şoray’a bile tuhaf gelen meşhur urallar böyle doğuyor.

Tam 20 Sene Sürdü

Cihan Ünal ve Türkan Şoray

Türkan Şoray ve Rüçhan Adlı’nın büyük aşkı tam 23 sene sürdü. Adlı’nın bu sürede hala evli olması bile onları engellemedi. Ancak Şoray, kızının babası Cihan Ünal’a aşık olunca aşk bitti.

Türkan Şoray ve Rüçhan Adlı

Cihan Ünal’la evliliği sadece üç yıl süren Şoray, boşandıktan sonra Adlı’yla oturdukları villaya geri döndü! “Ölene kadar ikamet” anlaşması yapan ikili, kendi katlarında yaşamaya devam etti. Adlı’nın aşkı ise son nefesine kadar sürdü. Son röportajında hala “Beni yaşantım boyunca onun kadar hiç kimse sevmedi. Onu da benim kadar kimse sevemez” diyordu. Ancak Şoray, son yazdığı biyografisinde Adlı’dan bahsetmekten kaçındı.

Benzer Haberler

Sevgi 7 Kasım 2020

Türkan Şoray olunca evli adamla birlikte olmak büyük aşk, onun dışındakiler metres ve yuva yıkanmı oluyor, bu ne yaman çelişki midem bulandı büyük aşkmışş 🤮🤮

Merve 9 Ocak 2021

Turkan Şoray’in bu adama asik oldugunu sanmihorum.bence adam asik oldu türkan şoray da mecbur kaldi.kurtulamadi.Bana göre o dönemde evli bir adamla iliski yasamak Turkan Ş oray tarzi degil.

Yorum Yaz