Ünlü Oyuncu Deniz Çakır ve Spiker Ece Üner Arasında Üslup Tartışması!

Aleyna

Haberler

29 Eylül 2020

Ünlü Oyuncu Deniz Çakır ve Spiker Ece Üner Arasında Üslup Tartışması!

Ece Üner, dün akşam Show TV canlı yayınında Kim Kardashian’ın Azerbaycan-Ermenistan sınırında yaşanan çatışmayla ilgili tweetlerine sert bir üslupla karşılık vererek gündeme oturmuştu. Bu tavrı takdir gördüğü kadar eleştiriyle de karşılanan Üner’e bir tepki de ünlü oyuncu Deniz Çakır’dan geldi.

Spiker Ece Üner

Ece Üner, Show TV Ana Haber Bülteni’ni kendine has üslubuyla sunarak dikkatleri üzerine çekiyor. Gündeme dair yaptığı yorumlarla sık sık sosyal medyanın gündemine oturan Üner’in hedefinde dün akşam Kim Kardashian vardı.

Dünyaca ünlü reality show yıldızı Kim Kardashian, Azerbaycan-Ermenistan arasındaki çatışma hakkında attığı tweetlerle eleştiri oklarının hedefi oldu. Kardashian, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla Ermenilerin Karabağ bölgesinde sebepsiz saldırılara maruz kaldığını iddia etti.

Ayrıca Azerbaycan’ın sosyal medyayı manipüle ettiğini ve savaş propagandası yaptığını ekledi. “Karabağ’ı koruyan cesur erkek ve kadınlar için dua ediyoruz” diyen Kardashian, Türkiye’nin Bakü’ye silah ve savaşçı göndermemesi için uyarılmasını talep etti. Kardashian’ın konu hakkındaki tweetlerini aşağıda okuyabilirsiniz.

“Aynı kaynağı mı referans aldı acaba?”

Ece Üner ise bu tweetlere 28 Eylül 2020 tarihindeki Show TV Ana Haber Bülteni’nde “Kameralara göstermeye alıştığı ‘büyük’ bir kaynağı var. Bu kez de aynı kaynağı mı referans aldı acaba?” diyerek tepki gösterdi. Haliyle bu sözler anında sosyal medyanın gündemine oturdu.

“Bu üslupla ana haber sunuyor, pes yahu!”

Oyuncu Deniz Çakır

Ece Üner, bu sert çıkışıyla büyük bir kesimin takdirini kazandı ve dünden beri sosyal medyanın gündeminden düşmedi. Ancak üslubu cinsiyetçilikle ve bir kadını bedeni üzerinden aşağılaması ilgili eleştirilere de maruz kaldı. Üner’i eleştiren isimlerden biri de ünlü oyuncu Deniz Çakır’dı. Çakır, Ece Üner’in videosundan bir görüntü paylaşarak “Bu nasıl avam ve yakışıksız bir üsluptur” dedi.

Deniz Çakır'ın Ece Üner'in üslubu hakkındaki eleştirisi

“Samimiyetsizliğiniz mide bulandırıcı!”

Haber sunarken kadınlarla ilgili eşitsizlikleri yeri geldikçe vurgulamaya çalışan ancak şimdi “bel altı vurduğu” ve cinsiyetçilik yaptığı yönünde eleştirilerle karşılaşan Ece Üner bu eleştirilere yanıt vermekte gecikmedi.

Özellikle Deniz Çakır’a verildiği belli olan bu cevap da sosyal medyada eleştirilmeye devam ediyor. “Üslup tartışması” birkaç gün daha sürecek gibi görünüyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz