Ünlü Sanatçımız Tarık Akan’ı Kaybettik

admin

Haberler

16 Eylül 2016

Ünlü Sanatçımız Tarık Akan’ı Kaybettik

Tarık Akan’ın ölüm haberi bugün ilk olarak Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı tarafından yazılı açıklama yapılarak resmi olarak duyuruldu. Vakıf tarafından yapılan açıklama içerisinde, ‘Sanatçı olarak yaşam sürdürmenin dünyaya barış ve güzellikler sunmak olduğunu gösteren Tarık Akan, bugün yaşam mücadelesini kaybetmiştir. 16 Eylül 2016 Cuma sabahı aramızdan ayrılan Tarık Akan’ın anıları önünde saygı ile eğiliyoruz. Hepimizin başı sağ olsun.’ cümlelerine yer verdi.

14 ayı aşkın süredir kanser ile savaşmakta olan Tarık Akan, kariyerinde 111 sinema filmi ve 4 dizide rol almıştı. 1982 yılında Cannes’da ‘En İyi Erkek Oyuncu’ adayı olan Tarık Akan, 1985 yılında Berlin Film Festivali’nde Gümüş Ayı Mansiyon Ödülü’nü almıştı. Geçtiğimiz haftalarda hastalığı ağırlaşan ve Bodrum’a yerleştiği söylenen Tarık Akan, ‘Bodrum’da değilim. Hastalığımın tedavisi devam ediyor ve durumum iyi. Bu hastalığı yeneceğim. Beni merak etmeyin.’ demişti.

Cenaze Töreni Pazar Günü

Tarık Akan’ın cenaze töreni için Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı tarafından yapılan açıklamada Pazar günü saat 14:00’de Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nda tören düzenleneceği ve hemen ardından Teşvikiye Camisi’nde ikindi namazına müteakip cenaze namazının kılınacağı, namazdan sonra ise Bakırköy Zuhuratbaba Mezarlığı’nda ünlü sanatçının toprağa verileceği bildirildi.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz