Usta Sanatçı Erkin Koray Toronto’da Hayatını Kaybetti, Cenaze Töreni Yapılmayacakmış!

Aleyna

Haberler

8 Ağustos 2023

Usta Sanatçı Erkin Koray Toronto’da Hayatını Kaybetti, Cenaze Töreni Yapılmayacakmış!

Türk rock müziğinin öncülerinden Erkin Koray’ın uzun yıllardır yaşadığı Kanada’nın Toronto şehrinde hastanede vefat ettiği açıklandı. Erkin Koray’ın kızı Damla Koray, babasının ölüm haberini sosyal medya hesabından duyurarak, cenaze töreni düzenlenmeyeceğini belirtti. Erkin Koray, Türk rock müziğine getirdiği özgün tarzı ve eserleriyle geniş bir hayran kitlesi edinmiş önemli bir sanatçıydı. Kendine özgü sahne performansı ve müziğiyle Türk müziğine büyük katkılarda bulunmuş olan Erkin Koray’ın vefat haberi müzik dünyasında ve hayranları arasında büyük üzüntü yarattı.

Damla Koray, babası Erkin Koray’a “Babam… Baba’mız… Canımın taa içi, ben kızın ve seni Baba deyip bağrına basan, canlar, güzel enerjimizi, sevgimizi, saygımızı ve alkışlarımızı senden bir gün bile eksik etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz. Eserlerin dilimizde, aşkın kalbimizde yaşayacak, daima ve ilelebet. Doğrusu hiç şaşmayan, tanıdığım en sağlam adam; Anadolu Rock’ın mucidi, sevgili babam… Benim için yaptıklarına minnettarım. Ne desem hakkını vermiş olmam. Eminim, senin çocuklar da ülkelerini, kültürlerini ve onlara layık gördüğün cumhuriyeti ileri götürmek adına yaptıklarına her zaman minnettar kalacaktır. Hakkını helal et. Seni çok ama çok seven kızın Damla” sözleriyle veda etti.

Ayrıca Damla Koray sosyal medya paylaşımında babası için cenaze töreni yapılmayacağını duyurdu. Erkin Koray’ın sevenleti ve arkadaşları için “toplantı” yapılacakmış, Damla Koray’ın paylaşımında “Türk Rock müziğin ‘baba’sı Erkin Koray, Toronto’da 82 yaşında hayata gözlerini yumdu. Şu anda bir tören yapmayacağız ancak hayranları ve arkadaşları için bir ‘toplantı’ duyurusu yapılacak. Bu hayatımın en zor günü olduğu için nazik mesajlarınız ve anlayışınız için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz