Uzi ve Mustafa Sandal’ın “Sahne” Kavgasına Sinan Akçıl da Dahil Oldu!

Aleyna

Haberler

14 Temmuz 2023

Uzi ve Mustafa Sandal’ın “Sahne” Kavgasına Sinan Akçıl da Dahil Oldu!

Geçtiğimiz hafta Mustafa Sandal ve Uzi’nin arasındaki gerilim ile haftaya başlamıştık. Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde düzenlenen ‘Ağrı Dağı Müzik Festivali’nde Uzi’nin de sahne alması bekleniyordu ancak Uzi konsere katılmadı. Bunun da nedeni olarak Uzi’ye Business Class uçuş alınmadığı gösterildi. Ancak ünlü rapçi Instagram’dan yaptığı açıklama ile sebebin bu olmadığını, Mustafa Sandal’dan önce sahneye çıkmayacağını söyledi ve eleştiri okları üstüne çekti. Mustafa Sandal’ın Uzi’ye yanıt vermesinin ardından sular duruldu sanmıştık, ancak Sinan Akçıl’ın da bu konu hakkında söyleyecekleri varmış!

İkili Arasında Gerginlik!

Uzi’nin açıklamalarında Mustafa Sandal’dan önce sahneye kabul etmediğini dile getirdi: “Birazdan bize kesilmiş ekonomi biletlerini paylaşacağım kabul etmiş miyiz etmemiş miyiz. Benim önüme Mustafa Sandal’ı çıkaramazsın hele hatır gönülle, aman adam yaşlı, aman şöyle böyle diyerek asla çıkaramazsın. Sene 2023, kimin ne iş yaptığı, kimin ne kadar dinlendiği ortada. Değerli Mustafa Sandal’ı konuşsaydınız neden bu devirde hala son sahneye çıkmak istiyor diye!”

Mustafa Sandal ise Uzi’ye yanıt vermekten geri durmadı., “Sevgili Uzi kardeşim. Kayıtlara geçen; senin okuduğun ve başka sanatçıların okuduğu 150 adet “hit” olmuş eserin olduğunda, Avrupa’da ödüller aldığında ve 30 yıl sonra da on binlerce kişi seni alkışladığında tekrar konuşuruz. Şarkılarını beğeniyorum, umarım başarırsın. Şöyle bir tweetlere baktım da cevap vermeme gerek kalmamış, en iyi cevabı her zaman halk verir, vermiş de… Bu arada beni konser öncesi arasaydın benden sonra çıkmana müsaade eder destek olurdum. Genç yetenekler başımızın tacıdır. Alkışın ve ışığın bol olsun, kariyerinde başarılar dilerim.” ifadelerine yer verdi.

blank

Son olarak ise Uzi, Mustafa Sandal’a bir cevap daha verdi;“Sen de beni arayıp burdaki gibi samimi bir dille son sahneye çıkmak istediğini söyleseydin ben de geçmişindeki başarılarına saygı duyarak senden önce çıkabilirdim Mustafa abi. Yaşım 25 şuana kadar global ve ülkemizin sınırlarında çok fazla başarım oldu yazmaya üşendim umarım ben de bahsettiğin başarılara ulaşırım bunun için elimden geleni yapıyorum. 30 yıl sonra geçmişimde başardıklarım ve o an elde ettiklerimle yaşamayı öğrenmek istiyorum fazlasını değil ben de seni seviyorum.”

Sinan Akçıl da Kavgaya Karıştı!

Bizler olayın burada kapandığını sanarken, birden ortaya Sinan Akçıl atıldı ve bir açıklama da o yaptı; “Uzi’nin üzerine boşuna gidildiğini düşünüyorum. İstediği sırada sahneye çıkma hakkına sahiptir, bu da benim fikrimdir. (Sandal’a en az 5-6 şarkı vermişimdir, sayarım ve severim ama bizden önceki kuşakların da bizlere davranış şekli hazmedici, kabullenici ve aşağılanadan olmalıdır)”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz