Vedat Milor Bu Konuda Sadece Türkiye’ye Güveniyor!

Aleyna

Haberler

20 Ekim 2020

Vedat Milor Bu Konuda Sadece Türkiye’ye Güveniyor!

Son zamanlarda adeta sosyal medya fenomenine dönüşen Vedat Milor, takipçilerini güldüren bir fotoğraf paylaştı. Eşiyle Amerika’da geçirdiği günlerden bir fotoğraf seçen Milor, hangi konuda sadece Türklere güvendiğini anlattı.

Restoran eleştirmeni ve akademisyen Vedat Milor, yıllarca televizyondaki programı ve köşe yazılarıyla uzaktan tanıdığımız bir isimdi. Milor’un sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmaya başlamasıyla birlikte bambaşka bir insanla karşılaştık!

“Galiba tweet atmak için doğdu” dedirtecek kadar başarılı paylaşımlar yapan Vedat Milor, kısa sürede fenomen haline geldi. Takipçilerini çok güldüren Milor’un yaptığı menemen anketinin Türkiye gündemini sarsmışlığı bile var!

“Rock tutkunluğundan değil!”

Vedat Milor, eşi Linda Susan Milor ile paylaştığı bir fotoğrafla takipçilerini çok güldürdü. Çiftin tanıştıkları ve gençlik günlerini geçirdikleri Amerika Birleşik Devletleri’nde çektirdikleri fotoğraf, Milor hakkında bir gerçeği de ortaya çıkardı.

Meğer Vedat Milor saç kesimi ve berberler konusunda sadece Türklere güveniyormuş. Tedbiri elden bırakmayan Milor, salgında da eski “rockçı” haline dönmüş.

Vedat Milor’un Başarılarla Dolu ABD Yılları

Vedat Milor

Yıllardır sadece yemek konusunda bir uzman olduğu sanılan Vedat Milor, aslında olağanüstü başarılara sahip bir akademisyen. Milor, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünü bitirdikten sonra yüksek öğrenim için Amerika’ya gitti. Dünyanın en iyi üniversitelerinden University of California, Berkeley’e giden Milor’un bitirme tezi Amerikan Sosyoloji Derneği tarafından “Yılın En İyi Doktora Tezi” seçildi.

Daha sonra Brown ve Princeton gibi saygın üniversitelerde akademisyenlik yapan ve Dünya Bankası’nda çalışan Milor’un eğitim aşkı burada da bitmedi! Stanford University’de hukuk okuyan ve dereceyle bitiren Milor, 2005’te Koç Üniversitesi’nin davetiyle Türkiye’ye döndü. Herhalde bu dönüş en çok Vedat Milor’un saçlarına yaramıştır!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz