Yılın ELLE Kapak Kızı Ödülünü Alırken Yaptığı Konuşmayla Linçlenen Eda Ece, Instagram’dan Açıklama Yaptı

Aleyna

Haberler

14 Haziran 2023

Yılın ELLE Kapak Kızı Ödülünü Alırken Yaptığı Konuşmayla Linçlenen Eda Ece, Instagram’dan Açıklama Yaptı

Dün akşam ELLE Style Awards 2023 ödül töreni düzenlendi, bu törende Yılın ELLE Kapak Kızı ödülünü alan Eda Ece, sahneye çıktığı sırada yaptığı espri ile sosyal medyada linçlendi. Eda Ece konuşmasında deprem bölgesinde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çıkan sonuca değinerek “Deprem bölgesine yaptığımız her şeyi onlar başkaları yapıyor sandı, sandıktan onu anladık” dedi. Gelen tepkiler üzerine güzel oyuncu açıklama yaptı.

Eda Ece Söyledikleriyle Linçlendi!

Güzel oyuncu dün gece Eda Ece ‘Yılın ELLE Kapak Kızı’ ödülünü aldı. Ödülünü almak için sahneye çıkan Ece’nin depremzedelerle ilgili söyledikleri tepki çekti. Eda Ece’nin konuşması şöyle: “Bir işbirliği yaparak ocak ayında kapak kızı oldum. Şubat ayında çıkan dergimi almaya gidemedim onun yerine bebek bezi ve jandarmadan emanet testere alıyordum. Yasak Elma ekibiyle tüm ışıklarımızı oraya göndererek depremzede vatandaşlarımız için yaktık. Öyle durumlarda kaldım ki oyunculuk ve ünün bir önemi kalmadı. Hayvan hakları için de çalışıyoruz. Bunların hepsini arka planda yaptım. Beni herkes Yasak Elma dizisindeki neşeli Yıldız olarak biliyor. Ama aslında için kan ağlıyordu. Bu sene çok değişik bir seneydi, haftaya da düğünüm var. Deprem bölgesine yaptığımız her şeyi onlar başkaları yapıyor sandı, sandıktan onu anladık. Çok travmatik bir seneydi. Pandemi atlattık, dizim 6 sezonda bitmedi bir de üzerine deprem oldu. Bir de seçim falan derken ben stresten kambur oldum.”

Bu sözleri magazin gündemine oturan Eda Ece, Instagram’da yaptığı açıklama ile kendini savundu; “Beni takdim edelerken deprem konusu geçti, niye böyle bir şey söyleyeyim? Konu buydu. O yüzden bunu söyledim. Bir sürü mağdur olan arkadaşlarım var. Hassas travmadan zona oldum. Neden dalga geçeyim? Mizahi bir şekilde ele aldım. Bu kadar büyük acıları şaka yaparak da aşıyorsun. Mizah ile bazı şeyleri kurtarıyorum. Benim yapım bu. Ne kadar iyi niyetli biri olduğumu herkes bilir. Özgür birey olarak başkasınınkini savunmayacak biri değilim. Özgürlük herkese. İsteyen istediği kişiye oy verir. Fesatça bakmak linççi tayfanın işi. Tek bir hassasiyetim var. Herkesin özgürlüğüne, travmasına saygılı bir birey oldum. Bunlar benim dünyamda yok. Mustafa Kemal Atatürk’ümün kurduğu bu güzel Türkiye’yi ne kadar sevdiğimi saydığımı, ne kadar ülkeme yararlı bir şekilde tavır almaya çalıştığımı beni tanıyanlar bilir. Ben bu ülkeyi linççi tayfadan daha çok seviyorum” dedi

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz