Yunus Emre 38. Bölüm Fragmanında Büyük Hesaplaşma

admin

TRT 1

8 Nisan 2016

Yunus Emre 38. Bölüm Fragmanında Büyük Hesaplaşma

Ocak ayında TRT 1 ekranlarında yayına başlayan Yunus Emre’nin hayatının işlendiği ‘Yunus Emre Aşkın Yolculuğu’ adlı dizide heyecan dolu sahneler yaşanmaya devam ediyor. Ünlü dizinin yapımcılığını Mehmet Bozdağ üstlenirken, yönetmen koltuğunda Emre Konuk yer alıyor.

Yunus Emre Aşkın Yolculuğu dizisinin yeni bölüm fragmanında Candaroğlu Argun Bey’in dergahı üzerindeki oyunları ortaya çıkıyor. Molla Kasım’ın ortalığı karıştırma çabaları ve girişimleri de 38. bölüm de yer alıyor.

Candaroğlu Argun Bey’in İlyas’a anlattıklarının asılsız çıkması ortalığın bir anda karışmasına yol açar. Argun Bey, Şahin Bey’in çağrılması için Sarı Ağa’yı gerekli olan dergaha göndermek ister. Şahin Bey ise bu istek üzerine Sarı Ağa’ya konağa gelmemesi için uyarılarda bulunur.

Tapduk Emre ise Şahin Ağa’nın isteklerine artık olumlu tepkiler vermeye başlamıştır. Yunus ile Kadı İlyas arasındaki şüphe dolu hesaplaşmalar ise tüm hızıyla devam etmektedir. Yunus’un Kadı İlyas’a sürekli imalı sorular yöneltmesi iftiraların da ortaya çıkmasına yol açar.

Molla Kasım’ın Yunus için söylediği yalanlar karşısında birlik olan Tapduk Emre, dizinin yeni bölümünde tuhaf davranışlar sergileyerek Molla Kasım’a planlar yapmaya başlar.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz