Yunus Emre 39.Bölümde Dergaha Baskın

admin

TRT 1

26 Nisan 2016

Yunus Emre 39.Bölümde Dergaha Baskın

Yunus Emre Aşkın Yolculuğu adlı dizisinin yapımcılığı Tekden Film tarafından üstlenirken senaryosu Mehmet Bozdağ ve İsa Yıldız tarafından kaleme alınıyor. Gökhan Atalay ve Baran Akbulut gibi ünlü oyuncuların yer aldığı dizi 18 Haziran 2015 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Ramazan ayı boyunca yayınlanmakta olan dizi son olarak 19 Ocak 2016 tarihinde ekranlara geri dönmüştür.

Büyük bir ilgi ile takip edilmeye devam eden Yunus Emre dizisinin yeni bölümünde Molla Kasımın son olarak Yunus’a dinsiz yaftalaması yapması dergah içerisinde büyük bir karışıklığa yol açmıştır. Tapduk Emre bu olayın üzerine Yunus ve Molla Kasım’ı dergaha çağırmıştır.

Molla Kasım’ı uyaran Tapduk Emre, Candaroğlu Aygun Beyi de dergaha çağırarak Yunus’un geri dönmesini ona söylemesini istediğini söyler. Oğlu Şahin Bey’in tekrar dergahtan konağa dönmesi ise Candaroğlu Aygun Bey’in öfkesinin artmasına yol açmıştır.

Olaylar giderek karışmaya başlarken Sarı Ağa ani bir karar ile dergahı basarak Şahin Bey’i konaktan geri getirmek için planlarını hayata geçirmeye başlar. Tapduk Emre’nin peşinden gidenler dergaha doğru giderler ve dergahta büyük bir arbede yaşanmaya başlar. 

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz