Abdülkadir’den Kadir’e Zorlu Yollardan Geçmiş: Aşkın Tarifi’nin Yıldızı Kadir Doğulu’nun Hiç Bilmediğiniz Yönleri!

Aleyna

Haberler

8 Temmuz 2021

Abdülkadir’den Kadir’e Zorlu Yollardan Geçmiş: Aşkın Tarifi’nin Yıldızı Kadir Doğulu’nun Hiç Bilmediğiniz Yönleri!

Kanal D’nin yepyeni yaz dizilerinden birisi olan Aşkın Tarifi dizisinin yakışıklı başrol oyuncusu Kadir Doğulu dizide birçok izleyicinin hayranlığını kazanmış durumda. Kimi zaman karizmatik duruşu, kimi zamansa sempatik halleri ile özellikle kadın izleyicilerin beğenisini çoktan kazandı. Peki ama Kadir Doğulu’nun asıl ismini ve geldiği mesleği biliyor muydunuz? İşte detaylar…

Değişim İsimden Başlıyor

1982 Mersin doğumlu olan Kadir Doğulu’nun aslında gerçek ismi Abdülkadir. Ancak kendi isteğiyle midir yoksa imaj danışmanı abisinin önerisi midir bilinmez, yakışıklı oyuncuyu bizler Kadir Doğulu olarak tanıyoruz. İmaj danışmanı olan abisi Kemal Doğulu herhalde o kadar ünlü isim için danışmanlık yaparken kardeşi için de yapmıştır az çok. Kimlere yapmış diyecek olursanız Hande Yener’den Seda Sayan’a Demet Akalın’dan Gökhan Özen’e kadar birçok ünlü ismi baştan aşağı tasarlamış Kemal Doğulu.

Zor Çocukluk ve Gençlik

blank

Kadir Doğulu ortaokulda daha çocuk denecek yaşta çalışmaya başlamış. Çalışma hayatına lise döneminde de devam eden Kadir Doğulu 2000 yılında abisi Kemal Doğulu’nun yanına İstanbul’a gelir. Burada önce Beyoğlu Frape’de ardından da Refika’da çalıştı. O dönemlerde ayrıca Cafe City ve Buz’da da garsonluk yaparken Salomanje’de cumartesi pazar günleri mutfakta ekmek pişirip kahvaltı hazırladı. Ama bunların hepsi bir amaç uğruna.

Hande Yenerle Hem Aşk Hem İş

blank

Bu çalışmaları sonucunda biriktirdiği paralarla Barcelona ve Roma’ya giderek buradaki kafeleri ve restoranları inceledi. Oradaki farklı yemekleri tattı ve ufkunu bu anlamda geliştirdi. Türkiye döndükten sonra da House Cafe’de işe girdi ve burada da tam iki yıl işletmecilik yaptı. Tam bu dönemde abisi aracılığıyla Hande Yener’le tanıştı ve kısa süreli bir tanışıklığın ardından ilişkileri aşka dönüştü. Hatta Yener’le hem sevgili hem de ortak oldu. Birlikte Ortaköy’de The House Cafe’de işletme müdürlüğü yaparken Doğulu aynı zamanda da Harbiye’deki Piyasa isimli gece kulübünü işletti.

Ve Bir Anda Oyunculuk

kadir doğulu aşkın tarifi

Bu esnada Okan Üniversitesi’nde Gastronomi eğitimi de alan Kadir Doğulu, 2010 yılında Küçük Sırlar dizisi ile oyunculuğa adım attı. Ardından Pis Yedili, Fatih Harbiye ve Sevdam Alabora dizilerinde yer aldı. Şimdi ise halen Aşkın Tarifi adlı diziye başrol oyuncusu olarak devam ediyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz