Acun Ilıcalı’nın Exxen’i 3 Ayda Toplam 10 Milyon İzlenme Almış: İşte En Çok İzlenen O İçerik…

Aleyna

Haberler

14 Mart 2021

Acun Ilıcalı’nın Exxen’i 3 Ayda Toplam 10 Milyon İzlenme Almış: İşte En Çok İzlenen O İçerik…

Acun Ilıcalı’nın yeni dijital platformu Exxen bildiğiniz gibi 1 Ocak tarihinde, büyük bir PR çalışmasıyla seyircilerle buluştu. Exxen başlamadan önce hem dijitalde hem de geleneksel medya organlarında aralıksız Exxen reklamlarına maruz kaldık.

acun Ilıcalı Exxen

Hatta bir dönemin efsane Sihirli Annem dizisi, Acun Ilıcalı’nın kızı Melisa için yeniden çekilmeye başlandı. TV8’in patronu Acun Ilıcalı’nın Sihirli Annem itirafı sosyal medyada çok konuşulsa da; sosyal medyada gündem olması Exxen’e yetmedi!

Exxen ve Bitmek Bilmeyen Teknik Sorunlar!

1 Ocak tarihinde büyük umutlarla yayın hayatına başlayan Exxen, kendisiyle beraber pek çok teknik sorun ve skandalı da peşinde sürükledi. Exxen’in ilk yayın saatlerinde “üye olamamak”tan şikayetçi olan binlerce kişi vardı. Şansa bala üye olanlar da içerikleri izleyemiyordu! Exxen’in 900 milyon bütçe ile bu kadar teknik sorunlar yaşaması izleyicilerde negatif bir etki bırakmasına neden oldu.

Acun Ilıcalı Exxen

Aynı hafta içinde, Exxen’in içinde bulunan “Kullanıcı Sözleşme”sininde bir diğer dijital platform Blu TV’den kopyala yapıştır yapıldığı öğrenildi! Bu skandal gün yüzüne çıkınca sosyal medyadan gelen eleştirilerin ardı arkası kesilmedi. Exxen ilk yayına çıktığında sadece web platformu üzerinden izlenebiliyordu. Mobil ya da akıllı cihazlar için uygulamaları marketlerde bulunmuyordu. Hatta bu yüzden Exxen, “Televizyondan nasıl izleyebilirim?” sorusuna “HDMI kablo!” yanıtını veriyordu!

Acun Ilıcalı ve Exxen

İyiden iyiye herkesi kendinden soğutmayı başaran Exxen’in reklamlı ve reklamsız iki farklı üyelik modeli olması da; Netflix, Blu TV ve Youtube izleyicisini tamamen kendinden uzaklaştırmasına neden oldu. Ancak bütün bu olumsuz haberlere rağmen ilk bir haftada Exxen’in üye sayısı tam 500 bini aştı!

Exxen Toplamda 10,5 Milyon İzlenmiş!

Exxen Sihirli Annem

Fakat Exxen’in bu hızı oldukça yavaşladı. Geçtiğimiz hafta bir programa katılan Acun Ilıcalı, Exxen’in 3 ay içinde 750-800 bin abonesi olduğunu itiraf etti! Bu yavaşlamanın ne büyük sebeplerinden biri; Exxen’in sınırlı sayıda içeriğe sahip olması. Netflix ve Youtube gibi platformlarda geniş içeriklere alışmış kullanıcılar bir avuç içeriği olan Exxen’i benimseyemedi!

Exxen Konuşanlar

Ancak bugün Exxen’in izlenme istatistikleri açıklandı! Acun Ilıcalı’nın yeni dijital platformu Exxen şu zamana kadar toplam 10.5 milyon izlenme almış. Bu 10 milyonun, 7 milyonu Hasan Can Kaya’nın Konuşanlar programından geliyor! Evet tek bir program toplam izlenmenin %70’ine sahip! İkinci sırada olan isim ise Tolga Çevik’in TolgShow’u yer alıyor. Üçüncü sırada ünlü şarkıcı Aleyna Tilki’nin 8 bölüm için 2 milyon TL aldığı Bu Benim Masalım dizisi yer alıyor.

Exxen Bu Benim Masalım

3 ayda 10,5 milyon izlenme Acun Ilıcalı’ya yeterli gelecek mi, bekleyip göreceğiz!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz