En Yeni Akit TV Frekans Bilgileri (Adım Adım Frekans Ayarlama)

Aleyna

Haberler

18 Şubat 2021

En Yeni Akit TV Frekans Bilgileri (Adım Adım Frekans Ayarlama)

Haber ağırlıklı yayın yapan Akit TV, bunun dışında çeşitli programlara da yayın akışında yer veriyor. Gün içerisinde haber akışını canlı bağlantılarla devam ettiren kanalda çeşitli yorumcuların yer aldığı programlar da yayınlanıyor. 24 saat kesintisiz ve HD yayın yapan Akit TV’de sağlık, eğitim, teknoloji, tarih, ekonomi, spor programları izlemek de mümkün.

Kendi internet sitesi bulunan kanalın web sayfası canlı izlemeye imkan sağlarken Akit TV birçok yayın platformunda da yer alıyor. Akit TV, Türksat 4A, D-Smart, Kablo TV, Tivibu ve Turkcell TV+ üzerinden kolayca izlenebiliyor. Cihazınızda Akit TV frekans ayarlarını yaptığınızda siz de kanalı evinizde izleyebilirsiniz. Bu sonucu elde etmek için frekans ayarlarını doğru adımları izleyerek yapmalısınız. Yazımızda sizin için derlediğimiz Akit TV frekans bilgilerini ve frekans ayarları için uygulayacağınız adımları bulabilirsiniz. 

Platformlara Göre Akit TV Frekans Bilgileri

Her yayın platformu kendine özgü bir kanal numaralandırma sistemi kullanıyor. Dolayısıyla kanal numaraları da siteme göre farklı olabiliyor. Akit TV’yi izleyebileceğiniz yayın platformlarındaki kanal numaraları ise şöyle:

 • D-Smart: 101. kanal
 • Tivibu: 45. kanal
 • Kablo TV: 65. kanal
 • Turkcell TV +: 59. kanal

Akit TV Frekans Bilgileri

Televizyonunuzdan Akit TV yayınlarını izlemek için kanal numaraları yeterli olmayabilir. Cihazınızdan frekans ayarlarını da yapmanız gerekebilir. Birçok cihaz sözünü ettiğimiz ayarları otomatik arama yöntemiyle yaparak kanalları listeye yerleştiriyor. Fakat bazı durumlarda bu ayarları manuel yapmak ve ona göre kanalı aratmak gerekebiliyor. Siz de ayarları bu şekilde yaparak Akit TV’yi rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Frekans ayarlarını yapmak sanıldığı kadar karmaşık bir işlem değil. Adımları takip ettiğiniz ve doğru ayarları doğru satırlara girdiğinizde bunun ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Üstelik uydu alıcısı bilgileri kaydettiği için ayarları bir kez yapmanız yeterli oluyor. İşte bu ayarları yapabilmeniz için gereken Akit TV frekans bilgileri..

Akit TV HD Türksat 4A Uydu Frekansı

 • Uydu: Türksat 4A
 • Alış Frekansı: 12685
 • Polarizasyon: H-Yatay
 • Sembol Oranı: 27500
 • FEC: 2/3
 • Kapsama: Batı
 • VideoPid: 6800
 • AudioPid: 6900

Akit TV Frekansı Nasıl Ayarlanır?

Bu bilgiler aracılığıyla Türksat 4A uydusu üzerinden Akit TV frekans ayarlarının yapıldığı uygulamaya geçebiliriz. İşte gerektiği durumlarda Akit TV frekans ayarlarını yapabileceğiniz adımlar..

1. Adım

İlk adım olarak menüye girmek gerekiyor. Bunun için genellikle kumandanızın orta bölgesinde bulunan “Menu” tuşuna basmalısınız. Bazı kumandalarda bu işlem “Setup” ya da “OK” tuşu ile de yapılabilir. Menüye girildiğinde göreceğimiz liste “Kurulum” menüsünün seçenekleridir. Kanal arama, otomatik kanal ekleme, elle kanal ekleme şeklinde sıralanan seçeneklerden “Kanal Ekleme” başlığına kumandanın yön tuşlarıyla gelin. 

2. Adım

Burada göreceğiniz seçenekler uydu alıcınızın marka ve modeline göre değişiklik gösterecektir. “Transponder”, “Alış Frekansı”, “TP Frekansı” ya da “Uydu Frekansı” seçeneklerinden hangisini görüyorsanız onu seçin. Başlığın karşısındaki satıra kumandanın üzerindeki rakamları kullanarak Akit TV HD yayını için “12685” sayısını girin.

3. Adım

Aynı pencerede diğer satıra geçerek ayarlara devam ediyoruz. Kumandanın yön tuşlarıyla geleceğimiz satır “Sembol Oranı” ya da “Symbol Rate” başlığının olduğu kısım. Akit TV HD yayını için buraya gireceğiniz sayı “27500”.

4. Adım

Şimdi sıra aynı sayfa üzerinde polarizasyon ayarlarını yapmaya geldi. Kumandanın yön tuşlarıyla onaylayacağınız seçenek “Yatay (Y)” yani “Horizontal” seçeneği.

5. Adım

Aynı sayfada “FEC” ayarlarının yapılacağı satıra gelin. Kumandanın yön tuşlarıyla Akit TV HD yayını için “2/3” kodunu girin. Bazı uydu alıcılarında marka ve modele göre bu ayar bulunmayabilir. Eğer bu ayarın olduğu satır sizde görünmüyorsa kodu girmenize gerek yok.

6. Adım   

Bu adımda “OK” tuşu ile ayarları tamamlayın. Artık bu adımla uydu alıcınız Akit TV HD yayını için gereken frekans bilgilerini hafızasına kaydetmiş olacak.

7. Adım

Bütün adımları bu şekilde tamamladıktan sonra yapmanız gerek tek işlem AKİT TV’yi kanal listesinde aratmak. Bu işlem için uydu alıcınızın marka ve modeline göre “Aramayı Başlat” ya da “TP Tara” şeklinde değişecek olan başlıklarından sizde görüneni seçin. Arama işleminin ardından alıcınız bulduğu kanalı en sona kaydedecektir. Kanal listesinin sonunda Akit TV’yi bulabilir ve istediğiniz gibi yerini değiştirebilirsiniz. 

Haber B Frekans Bilgileri

TRT Al Arabiya Frekans Bilgileri

KON TV Frekans Bilgileri

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz