Alişan’dan Gürgen Öz’e Doğa Rutkay’dan Yasemin Kaya Allen’e Ve Daha Birçok Ünlüden Ortak Tepki! Kadına Şiddete Hayır

Aleyna

Haberler

7 Mart 2021

Alişan’dan Gürgen Öz’e Doğa Rutkay’dan Yasemin Kaya Allen’e Ve Daha Birçok Ünlüden Ortak Tepki! Kadına Şiddete Hayır

Dün gece Samsun’un Canik ilçesinde yine bir kadın eski eşi tarafından insanlık dışı bir şekilde öldüresiye dövülerek şiddete uğradı. Şiddet mağduru kadının kız kardeşinin bu dehşet anlarını sosyal medyadan paylaşmasının ardından ise tepkiler çığ gibi büyümeye başladı. Kadına yönelik şiddete ve işlenen nefret suçlarına karşı birçok sanatçı aynı anda tepkilerini sosyal medya hesaplarından paylaşarak failin en ağır şekilde cezalandırılmasını istediler.

İbrahim Zarap İndirimsiz Yargılansın!

Olayın sosyal medyada yayılmasının hemen ardından birçok ünlü yaşanan bu olayı lanetlerken aynı zamanda erkek şiddeti mağduru kadınların adalet tarafından da korunması gerektiğine vurgu yaptılar. Ünlüler genç kadının başına tekmeler ve yumruklarla vuran İbrahim Zarap adlı kişinin herhangi bir indirim almadan yargılanması gerektiğine dair paylaşımlarda bulundular. İşte ünlülerin kadına yönelik işlenen nefret suçları karşısındaki sosyal medya paylaşımları!

Alişan: En Ağır Şekilde Cezalandırılır İnşallah

Instagram hesabından yukarıdaki paylaşımı yapan Alişan ayrıca kadına yönelik şiddet suçlarından yargılanan kişilerin hafifletici nedenler gibi bahanelerle indirim almaması gerektiğine vurgu yaptı. Ünlü sanatçı ayrıca bu kişiler hangi sınıftan olursa olsun böyle kişilerle arkadaşlık etmeyin, onlara iş vermeyin hatta onları afişe edin diyerek İbrahim Zarap’ın da en ağır şekilde cezalandırılmasını temenni etti. Demet Akalın’ın da beğendiği bu paylaşım dakikalar içerisinde büyük destek aldı.

Beren Saat: Kadın Cinayetleri Politiktir!

Ardı arkası kesilmeyen kadına yönelik şiddet olaylarına karşılık Beren Saat de sessiz kalmadı. Ünlü oyuncu dikkatleri İstanbul Sözleşmesi’ne çekerken “Kadın cinayetleri politiktir” dedi.

Doğa Rutkay

Yaşanan bu olay sonrasında Doğa Rutkay da aynı şekilde kadına yönelik işlenen nefret suçlarında ceza indirimlerinin olmaması gerektiğini savundu. Rutkay ayrıca indirimlerin ve hafifletilmiş sebeplerin olmadığı bir 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü olmadığı takdirde kutlanacak da bir şey yok dedi.

Armağan Çağlayan

Armağan Çağlayan da kısa ve öz bir biçimde bu konudaki tepkisini ortaya koyan ünlülerden. Kadına Şiddete Hayır hastagh’i ile paylaşım yapan Armağan Çağlayan’ın paylaşımı takipçileri tarafından da desteklendi.

Gürgen Öz: Ucuz Maçoluk ve Şiddet Kültüründen Tiksiniyorum!

Ünlü sanatçı Gürgen Öz sosyal medya hesabından paylaştığı video ile kadına yönelik şiddeti kınadı. Bu toplum kadından korkan zayıf bir toplum haline gelmiştir diyen Gürgen Öz 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlamaktan utandığını söyledi. Ayrıca Gürgen Öz çevrede hiç kimsenin bu olaya müdahale etmemesine de tepki gösterdi. Rezil, yozlaşmış bir durumdayız diyen sanatçı bundan 10 – 20 yıl öncesinde apartmanlardan insanların müdahale ettiklerini ama bugün bu reflekslerin kaybedildiğini söyledi. Toplum olarak 8 Mart’ı kutlamayı hak etmiyoruz dedi.

Mustafa Ceceli: Utanıyoruz, Acıyoruz Halimize…

“Yine onlarca şiddet haberi sonrasında olduğu gibi kınama, beddua, adalet isteği… Çözüm?” diyen Mustafa Ceceli de bu acı olayların çözümü için somut adımlar atılması gerektiğini düşünenlerden.

Yasemin Kaya Allen: Bu İndirimlere Kayıtsız Kalamayacaksınız Videosu

Ünlü oyuncu Yasemin Kaya Allen ise birçok ünlünün parmak bastığı çözüm arayışına anlamlı bir video paylaşımı ile destek veren ünlülerden. İstanbul Sözleşmesine kulak verin diyor Yasemin Kaya Allen.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz