Asker Kuzeninin Vefatıyla Sarsılan Nihal Candan Önce Haberi Verdi Sonra Eğlenmeye Devam Etti: Estetik Yaptırdı!

Aleyna

Haberler

3 Şubat 2021

Asker Kuzeninin Vefatıyla Sarsılan Nihal Candan Önce Haberi Verdi Sonra Eğlenmeye Devam Etti: Estetik Yaptırdı!

“Bu Tarz Benim” programıyla adını duyuran Nihal Candan ve Bahar Candan, dün kuzeni Enes Candan’ın ölüm haberiyle sarsıldı! Tunceli’de jandarma er olarak görev yapan Enes Candan, Tunceli Valiliğinden gelen açıklamaya göre intihar ederek hayatına son vermiş.

Nihal Candan

Vefat Haberinden Sonra Estetik Yaptırdı!

blank

Nihal Candan, kuzeninin vefat haberini Instagram takipçileriyle paylaşarak “Nur içinde yatsın” açıklamasını yaptı. Ancak bu haber Nihal Candan’ı hiç de etkilememiş. Vefat paylaşımından sonra boncuk gibi storylerini dizmeye devam eden Nihal Candan; spor, müzik, yemek ve eğlence hayatını paylaşmaya ara vermedi.

Hatta aynı gün hastaneye yatarak estetik ameliyat oldu ve hasta yatağından da takipçileriyle storyler paylaşmaya devam etti. Fakat Nihal Candan, takipçilerinden tepki almış olacak ki bu konuya ilişkin bir açıklama videosu yayınladı: “Selam arkadaşlar, az önce ben narkozun etkisiyle sarhoş storyleri atmışım. Şöyle bir açıklama da bulunacağım, benim başıma talihsiz bir olay geldi hepiniz biliyorsunuz, kuzenim şehit oldu. Gönüllü olarak askerlik görevine devam etmek istemişti, cesur bir çocuk olarak da hayatını kaybetti. Şimdi şöyle, bazı olayları öngöremiyoruz bu ameliyatımın tarihi önceden alınmıştı ve aciliyeti vardı. Zaten cenazeye gidemiyoruz Bahar ve ben biliyorsunuz Koronavirüs yüzünden. Bu kadar”

blank

Bu açıklamanın ardından kendisine gönderilen çiçeklerle araba storyleri atmaya devam eden Nihal Candan, kuzeni Enes Candan’ın şehit olduğunu söylemişti. Ancak Tunceli Valiliğinden olaya ilişkin yalanlama geldi.

Canına Kıymış

blank

Enes Candan’ın çıkan çatışmada şehit olduğuna dair söylemler, Tunceli Valiliği tarafından şu sözlerle yalanlandı: “Kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına valiliğimizce açıklama yapma gereği hâsıl olmuştur.Valiliğimizce daha öncede ifade edildiği üzere Hozat ilçemiz de dahil olmak üzere tüm Tunceli ilimiz genelinde kararlılıkla yürütülen terörle mücadele operasyonlarımızda, son bir aydır ne bir sıcak çatışma ne de karakollarımıza yahut operasyon birliklerimize uzaktan silahlı taciz olayı meydana gelmemiştir. Merhum askerimiz Jandarma Er Hüseyin Enes Candan, Mazgirt ilçemizde bir Jandarma karakolumuzda vatani görevini yapmakta iken, (hali hazırdaki mevcut bilgilere göre ) 01.02.2021 Pazartesi günü gece yarısı sularında görevli olduğu Jandarma karakolunun iç nizamiye girişinde görev silahıyla hayatını sonlandırmıştır. Olay hakkında çok yönlü adli ve idari soruşturma başlatılmış olup askerimizin naaşı cumhuriyet savcılığı nezaretinde yapılan otopsi sonrası ailesine teslim edilmek üzere, görevlilerimiz eşliğinde memleketi olan Konya ilimize uğurlanmıştır. Merhum Askerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı dileriz”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz