Avrupa Yakası’yla Gönüllere Giren Engin Günaydın Oyunculuğu Sevmiyormuş! “Sorumluluk daha az”

Aleyna

Haberler

11 Ocak 2021

Avrupa Yakası’yla Gönüllere Giren Engin Günaydın Oyunculuğu Sevmiyormuş! “Sorumluluk daha az”

Ünlü oyuncu Engin Günaydın, özellikle “Avrupa Yakası” dizisindeki Burhan Altıntop karakteriyle gönüllere taht kurdu. Ama oyunculuktansa yazarlık yapmayı tercih ediyormuş!

Engin Günaydın

Ünlü oyuncu Engin Günaydın, canlandırdığı her karakterin hakkını veren ve her projesiyle heyecanlandıran ödüllü bir oyuncu. O yüzden iki projeyle birden dönmesi herkesi çok mutlu etti! Yakın arkadaşı ve ünlü oyuncu Devin Özgür Çınar’la oynadığı “10 Bin Adım” ve Haluk Bilginer’le başrolünü paylaştığı “Azizler” filmiyle gündemde olan oyuncu, yine olumlu eleştiriler aldı.

Günaydın, sık sık göremediğimiz oyunculardan biri, sadece kendisini heyecanlandıran projelerde yer almayı tercih ediyor. Konservatuvarı yeni bitirdiği ya da en parasız olduğu dönemlerde bile bu prensibinden vazgeçmemiş! Belki de başarısının sırlarından biri de budur.

Yazarlıkta da Başarılı!

Binnur Kaya ve Engin Günaydın

Engin Günaydın’ın oyunculuk kadar başarılı olduğu alanlardan biri de yazarlık. “Avrupa Yakası” dizisiyle ünlenmeden önce çeşitli dizilerde senaristlik de yapan ve skeçler yazan Günaydın, ünlü olduktan sonra da hayalindeki projeleri yazmaya başladı! Yakın arkadaşı Binnur Kaya’yla oynadığı “Vavien” filmi, değişik bir romantik komedi olan “İçimdeki Ses” ve tek kişilik stand-up “O Hikayedeki Mal Benim” bunlardan bazıları.

Engin Günaydın

Bu projeler çok başarılı olsa da hiçbiri Engin Günaydın’ın oyunculuğu kadar ses getirmedi! Özellikle “Avrupa Yakası” dizisinde canlandırdığı Burhan Altıntop karakteri hala YouTube’da izlenme rekorları kırıyor. Başrolünde olduğu “Galip Derviş” dizisinin tekrarları hala izlenirken, “Aile Arasında” filmi de önemli bir izleyici sayısına ulaştı. Ama Engin Günaydın’ın gönlünde yatan aslan başkaymış!

“Sonradan sevmeye başladım”

Engin Günaydın

Engin Günaydın, aslında oyunculuk yapmaktan pek hoşlanmıyormuş. Bu mesleği aslında sevdiğini anlaması ve barışması hayli geç olmuş! Günaydın, sorumluluğu daha az olduğu için yazarlığı tercih ediyormuş. “100 kişilik bir ekip seni beklemiyor. ‘Bugün yazmak istemiyorum’ deyince yazmıyorsun. Bu müthiş bir konfordu” diyen Günaydın, yaşı ilerledikçe oyunculuğu daha çok sevmeye başlamış.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz