Babil’in Yıldızı Birce Akalay Yeni Netflix Dizisiyle Setlere Dönüyor! Kuş Uçuşu ile İlgili Ayrıntılar Belli Oldu

Aleyna

Haberler

13 Mart 2021

Babil’in Yıldızı Birce Akalay Yeni Netflix Dizisiyle Setlere Dönüyor! Kuş Uçuşu ile İlgili Ayrıntılar Belli Oldu

Netflix yeni Türk yapımı dizisi Kuş Uçuşu için hazırlıklara tam gaz başladı. Merakla beklenen dizinin oyuncu kadrosunda ise en son Babil’de izlediğimiz Birce Akalay var.

birce akalay-kuş uçuşu

Babil’deki başarılı performansı ile adından söz ettiren Birce Akalay Türkiye’nin en sevilen oyuncularından biri. Güzel oyuncu şimdi yepyeni bir Netflix dizisiyle sevenleriyle buluşmak için hazırlık yapıyor.

Netflix’in Yeni Projesi: Kuş Uçuşu

Türkiye’de birbirinden kaliteli projelere adım atan Netflix’ten yepyeni bir dizi geliyor. Meriç Acemi’nin kaleme aldığı ve Ay Yapım’ın üstlendiği “Kuş Uçuşu” adlı dizinin yönetmen koltuğunda Deniz Yorulmazer oturuyor.

birce akalay-kuş uçuşu

1965 ile 1980 seneleri arasında doğan kesim ile, 1980 ile 2000 seneleri arasında doğan kesimin birbirleri ile girdikleri etkileşimin konu edileceği dizide oyuncu kadrosu da yavaş yavaş oluşmaya başladı.

birce akalay-kuş uçuşu

Yeni dünyayı anlamaya çalışan X kuşağının hikayesinin anlatılacağı dizinin kadrosuna Birce Akalay dahil oldu. Dizinin ne zaman yayınlanacağı ve kadrosunda başka kimlerin olacağı ile ilgili henüz bir açıklama yok.

Birce Akalay Aslında Tescilli Güzellerden

19 Haziran 1984 doğumlu oyuncu Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde lise eğitimini tamamladı. Aynı yıl girdiği İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümünde eğitmine başladı fakat yarıda bırakıp Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümüne başladı.

birce akalay-kuş uçuşu

Güzel oyuncu, 2004 Türkiye Güzellik yarışmasında üçüncü oldu. Daha sonra Avrupa Güzelik yarışması’da Türkiye’yi temsil eden ünlü isim, o yarışmada yarı finale kadar çıktı.

birce akalay-kuş uçuşu

Güzellik yarışmasından sonra dikkatleri üzerine çeken güzel oyuncunun ekranlardaki kariyeri de hızla başlamış oldu. İlk olarak Star TV ve TV8’de spor spikerliğinin yapan güzel oyuncuyu ilk kez Kader dizisiyle tanıdık.

birce akalay-kuş uçuşu

Daha sonra Asi, Yer Gök Aşk, Küçük Ağa, Hayat Bazen Tatlıdır gibi dizilerde rol alan Birce Akalay’ı en son Babil dizisinde izlemiştik. Güzel oyuncuya yeni projesi için başarılar diliyoruz.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz