Görenler Şaşkın: Bez Bebek Oyuncuları ve Şimdiki Halleri

Aleyna

ATV

13 Ekim 2020

Görenler Şaşkın: Bez Bebek Oyuncuları ve Şimdiki Halleri

2007 senesinde seyirciyle buluşan Bez Bebek dizisi insan olmayı isteyen bir oyuncağın yaşadıklarını konu alıyor. Her bölümüyle farklı bir maceranın kapısını aralayan Bez Bebek dizisini seyrederken oyuncaklarımdan birinin insana dönüşüp yanıma geldiğini hayal ettiğim zamanlar olmuştu. Bu hayalim gerçekleşseydi harika olmaz mıydı? Hem kim böyle bir şeyin gerçek olmasına sevinmez ki? Oyuncaklar, sihir, eğlence… Gerçekten harika! Hâlâ aklıma geldiğinde Bez Bebek’in eski bölümlerini açıp seyretmekten keyif alıyorum.

Bir zamanların çocuk oyuncularının artık büyük bir yetişkin olduklarını görmek beni her zaman şaşırtıyor. Onları hep çocuk olarak hatırlamak beni çocukluğuma bağlıyor belki de. Tabii ki zamanın aktığını ve herkesin yaş aldığını kabul ediyorum artık. Bez Bebek oyuncuları için de akıp giden zamanın neler getirdiğine hep birlikte bakalım.

Evrim Akın – Nana

12 Haziran 1979 doğumlu Evrim Akın, Eltiler dizisiyle TV seyircisiyle buluşmasının ardından İmparator, Nisan Yağmuru, Canım Kocacığım, Analık, Estağfurullah Yokuşu dizilerinde yer aldı. Belki de birçok kişi Evrim Akın’ı Avrupa Yakası dizisinde canlandırdığı Selin Yerebakan karakteriyle tanıdı ancak o benim için her zaman Bez Bebek’in tatlı oyuncağı Nana olarak kalacak. Çocuktan Al Haberi ve Evrim Akın ile Ev Kuşu programlarının sunuculuğunu yapan Evrim Akın 2019’da Güldür Güldür Show ekibine katıldı.

Yeşil elbisesi ve güler yüzüyle hafızama kazınan Bez Bebek Nana 100. yaş gününde insan olmayı diliyor ve her şey o an başlıyor diyebilirim.  Kendisiyle aynı düşü kuran bir oyuncak daha olduğunu nereden bilebilirdi ki? Sadece üç kişiyle paylaşabileceği bir sırla dünyaya gönderiliyor. Aynı dileğin hayalini kuran Joker de peşinden dünyaya gelmenin bir yolunu buluyor tabii. Birbirinden farklı şekillerde, türlü oyunlarla Nana’nın etrafında dolaşarak onu zor durumda bırakmak için elinden geleni yapıyor. Nana ortaya çıkan tüm sorunları Kulina’nın, eski sahibi Makbuş’un ve çocukların desteğiyle aşmayı başarıyor.

İşte Evrim Akın’ın son hali:

Bu gönderiyi Instagram’da gör

#inadinayasamak #insancayaşamak #challengeaccepted @bernatugcecil ve @cerenkiremm ???hadi kizlar @denizmia @onuriliman @fdemircigil ?

Evrim Akın (@evrimakin1)’in paylaştığı bir gönderi ()

Tan Sağtürk – Hakan

blank

14 Temmuz 1969’da İzmir’de dünyaya gelen Tan Sağtürk balet ve dizi oyuncusudur. Bale ve Dans Eğitim Merkezi açarak balenin geniş kitlelerce sevilmesini sağladı. Yok Böyle Dans, Benimle Dans Eder misin, Biri Bizi Gözetliyor, Türkiye’nin Yıldızları yarışma programlarında yer aldı. Bale ile ilgili kitaplar da yazan Tan Sağtürk’ün son olarak 2017 yılında Bale Stüdyosu isimli kitabı yayınlandı.

Dizinin iyi kalpli babası. Karısını kaybettikten yıllar sonra çocuklarının bir anneye ihtiyaç duyduklarını fark ediyor ve iş arkadaşı Simge ile nişanlanıyor. Bunu çocuklarının iyiliğini düşünerek yapmış olsa da sonuçları beklediği gibi olmuyor. Nana’nın hayatına girmesiyle duyguları da zaman içinde değişiyor. Diziyi seyrederken Hakan’ın duygularının farkında varmasının çok uzun sürdüğünü düşündüğümü de itiraf etmeliyim.

İşte Tan Sağtürk’ün son hali:

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Saraydan Kız Kaçırma röportaj. @operabaleistanbul @devletoperabalesi #süreyyaoperası

Tan Sağtürk (@tansagturk)’in paylaştığı bir gönderi ()

Mehmet Usta – Joker

blank

20 Şubat 1973’te dünyaya gelen Mehmet Usta dizinin kötü oyuncağı Joker olarak hafızalara kazındı. Ekmek Teknesi, Dedemin Dolabı, Bir Yusuf Masalı yapımlarında da yer alan yetenekli oyuncu TRT’de yayınlanan Leyla ile Mecnun dizisinde Kamil karakterine can verdi.

Oyuncaklar Dünyası’nın en kötü kalpli oyuncağı. Joker dileğini elinden alan Nana’nın insan olmasını engellemek için her yolu deniyor. Türlü kötülüklerle Nana’yı zor durumda bırakmaya çalışıyor. Yaptığı kötülükler ortaya çıktıkça cezalandırılan Joker’e çoğu zaman sinirlensem de dizide en çok güldüğüm karakterler arasında yer alıyor. Onun iyi bir oyuncak olmasını isterdim.

İşte Mehmet Usta’nın son hali:

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Festivalin en güzel karesi.? @atasdiken @reiscelikofficial @ozgecangurelofficial #şerifgören

@ mehmetustaofficial‘in paylaştığı bir gönderi ()

Fatoş Kabasakal – Simge

blank

9 Eylül 1982 doğumlu Fatoş Kabasakal’ın sunuculuk kariyeri Kral TV’de yayınlanan bir müzik programı ile başladı ve ardından birçok kanalda program sunuculuğu yaptı. İlk oyunculuk deneyimini İki Arada Aşk ile yaşayan güzel oyuncu Sararan Sevdalar, Ah Polis Olsam, Yıldızlar Savaşı, Türk Malı, Kurşun Bilal ve Ayışığı yapımlarında da yer aldı.

Hakan’ın kötü kalpli nişanlısı Simge, onunla zengin olduğu için evlenmek istiyor. Aşka inanmıyor, hayattaki en önemli şeylerin para ve güç olduğunu düşünüyor. Çocukları yatılı okula, Makbuş’u da huzurevine gönderme planları yapıyor. Hakan’ı elde etmek için çeşitli oyunlar yapan Simge çocuklara sadece Hakan’ın yanında iyi davrandığı için en hoşlanmadığım karakterler arasında yer alıyor. Çocuklara hitap ederken kullandığı “çiçişler” kelimesinin Simge ile özdeşleştiğini düşünüyorum.

İşte Fatoş Kabasakal’ın son hali:

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Story’de kalmasındı ??

Fatoş Kabasakal (@fatoskabasakal)’in paylaştığı bir gönderi ()

Reyhan Asena Keskinci – Yağmur

blank

Dizinin çocuk oyuncularından 2001 doğumlu Reyhan Asena Keskinci’nin geçen zaman içinde en çok değişime uğrayan oyunculardan biri olduğunu düşünüyorum. Oyunculuğa çok erken yaşta adım atıp birçok reklam filminde ve dizide yer alan Reyhan Asena Keskinci Mimar Sinan Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi’nden mezun olmasının ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na girdi. 2018’de vizyona giren Ahlat Ağacı filminde Yasemin karakterini canlandırdı.

Hakan’ın küçük çocuğu Yağmur, bakıcıları Makbuş’a çok düşkün ve sevimli bir çocuk. Nana’nın sırrını öğrenen ilk kişi, bu sırrı saklamak için elinden gelen her şeyi yapıyor.

İşte dizinin en küçük oyuncularından Reyhan Asena Keskinci’nin son hali:

Bu gönderiyi Instagram’da gör

?

Asena Keskinci (@asenakeskinci)’in paylaştığı bir gönderi ()

Ege Tanman – Emre

blank

1998 doğumlu Ege Tanman ilk oyunculuk deneyimini Kınalı Kar dizisinde yaşadı. Babam ve Oğlum filminde canlandırdığı Deniz karakteriyle seyircinin sevgisini kazanan Ege Tanman, Leyla ile Mecnun dizisinde Kaan karakterine can verdi.

Hakan’ın büyük çocuğu ve Nana’nın sırrını öğrenen ikinci kişi. Tıpkı Yağmur gibi o da babasının Simge ile evlenmesine karşı çıkıyor, Makbuş’tan ayrılmak istemiyor. Simge’nin kızı Özge ile aynı sınıfta okuyor ve onun kötülük planları yüzünden zor durumlar yaşadığı zamanlar oluyor.

İşte Ege Tanman’ın son hali:

Bu gönderiyi Instagram’da gör

estagfurullah..

Ege Tanman (@egetanman)’in paylaştığı bir gönderi ()

Sibel Kasapoğlu – Özge

blank

Bez Bebek dizisinin çocuk oyuncularından Sibel Kasapoğlu bu dizide canlandırdığı Özge karakteri ile tanındı. Hatırla Sevgili, Benden Sana Baba Olmaz, Elveda Rumeli, Asi, Parmaklıklar Ardında yapımlarında da yer alan Sibel Kasapoğlu uzun bir süredir ekranlardan uzak durarak eğitimine odaklandı. Son olarak yer aldığı Yaban Gülü dizisinde Küçük Laçin karakterini canlandırdı. Eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde devam ediyor.

Simge’nin kızı olan Özge de tıpkı annesi gibi kötülük yapan bir karakter. Anne ve babası ayrıldıktan sonra annesiyle yaşamaya başlıyor. Emre ve Yağmur’u üzmeye çalıştığı için Özge’ye çoğu zaman sinirlenmiş olsam da annesi yüzünden kötülüğe meyletmiş bir çocuk olduğunu düşünüyorum. Simge bu kadar para düşkünü olmasaydı, belki de Özge çocukluk döneminde kötülükle tanışmaz, daha mutlu bir çocuk olabilirdi. İlerleyen bölümlerde babası ve annesinin tekrar evlenmesini istemeye başlıyor.

İşte Sibel Kasapoğlu’nun son hali:

Sevinç Aktansel – Makbuş

blank

Kadın Severse, Bez Bebek, Asmalı Konak, Hayat Bilgisi, Tatlı Hayat, Küçük Besleme gibi dizilerde rol alan Sevinç Aktansel 2011’de vefat etti.

Simge’nin huzurevine göndermeye çalıştığı Makbuş, Hakan’ın evinde çocukların bakıcılığını yapıyor. Hakan, Makbuş’u eşinin emaneti olarak gördüğü için Simge’nin tüm baskılarına rağmen onu huzurevine göndermeyi kabul etmiyor. Küçük bir kız çocuğuyken sadece bir bez bebeği olan ve bu oyuncağını çok seven Makbuş bez bebeği Nana’nın sırrını öğrenen üçüncü kişi oluyor.

Sevinç Aktansel’in vefatına yakın dönemde çekilen bir fotoğrafı:

blank

Oya Aydoğan – Kulina 

blank

1972 yılında sinema oyunculuğuna Kabadayılar Kralı filmiyle başlayan Oya Aydoğan Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Kemal Sunal ve İbrahim Tatlıses gibi sanatçılarla beraber birçok filmde yer aldı. Denizin Kanı, Fırat, Evdeki Yabancı, Pembe Patikler, Bez Bebek, Sudan Sebepler, Düşman Kardeşler, Şimdi Onlar Düşünsün dizilerinde de yer alan Oya Aydoğan 15 Mayıs 2016’da hayata veda etti.

Oyuncaklar Dünyası’nın koruyucusu ve baş perisi olan Kulina, güzelliğine düşkün bir peridir. Her zaman oyuncaklarının iyiliğini düşünüyor. Joker’in kötülüklerine karşı her zaman Nana’nın yanında yer alıyor. İlerleyen bölümlerde bir insana aşık olan Kulina, aşkı için sık sık gerçek dünyaya gelip gitmeye başlıyor.

Oya Aydoğan’ın son fotoğraflarından biri:

blank

Ferdi Atuner – Okul Müdürü

blank

1944 yılında Erzincan’da dünyaya gelen Ferdi Atuner, Ankara Devlet Konservatuarı Şan Bölümündeki eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğüne bağlı opera ve bale sanatçısı olarak çalıştı. 1986 senesinden itibaren Levent Kırca’nın yönetmenliğinde yayınlanan Olacak O Kadar programında birbirinden farklı karakterlere başarılı bir şekilde can verdi. Ferdi Atuner’in yer aldığı dizi ve filmler arasında Duvardaki Kan, Halkalı Köle, Hastane, Mavi Yolculuk, Namus Düşmanı, Aşk Dediğin Laftır, Küçük Ağa, Üç İstanbul, Yusuf ile Züleyha, Dağınık Yatak, Dokuzuncu Hariciye Koğuşu, Güldür Yüzümü, Hanım, Kadın Dul Kalınca, Keşanlı Ali Destanı, Reis Bey, Reis Bey, Minyeli Abdullah, Eda Hanım, Tanık, Çıkmaz, Hasat/Hacı Bayram-ı Veli, Merhamet, Çılgın Bediş, Yasemince, Ayrılsak da Beraberiz, Kahpa Bizans, En Son Babalar Duyar, Çocuklar Duymasın, Cennet Mahallesi, Ahududu, İki Arada Aşk, Bez Bebek, Kirpi, Papatyam, Sarı Keçililer, Hayat Sürprizlerle Dolu, Muhalif Başkan, Abbas’ın Melekleri, Meleklerin Mucizesi, Cümbüşü Şamata gibi yapımlar yer alıyor.

Emre ve Yağmur’un gittiği okulda müdürlük yapıyor. Çocukların akrabası olarak tanıdığı Kulina’ya aşık oluyor. Müdür Bey denince aklıma ilk olarak odasındaki fotoğraf geliyor. Süslü bir çerçeve içinde duran fotoğraf, müdürün annesine ait. Fotoğrafın bazı durumlara karşı verdiği tepkiler diziye ayrı bir renk katıyor.

İşte Ferdi Atuner’in son hali:

blank

Tuğrul Arsever – Volkan 

blank

Tuğrul Arsever de dizide can verdiği Volkan karakteri gibi müzikle ilgilenen bir insan. 1992 yılında katıldığı Tetris grubuyla müzikal kariyeri başladı. Bez Bebek, Yaşanmış Şehir Hikayeleri, Ayrılsak da Beraberiz, Üvey Baba, Dadı gibi birçok dizide yer alan Tuğrul Arsever, Şehir Tiyatroları’nın kadrolu oyuncusudur.

Hakan’ın iş ortağı, müzikle ilgilenen ve dizinin en eğlenceli karakterlerinden.

İşte Tuğrul Arsever’in son hali:

blank

Şükran Ovalı – Merve 

blank

Bez Bebek dizisiyle oyunculuk kariyerine başlayan Şükran Ovalı; Vazgeç Gönlüm, Aşk Yakar, Aşk Üçgeni, Bir Bulut Olsam, Kahramanlar, Behzat Ç: Bir Ankara Polisiyesi, Cinayet, Paramparça, Şeref Meselesi, Ekşi Elmalar gibi birçok yapımda yer aldı.

Volkan’a aşık olan Merve, Hakan ve Volkan’ın şirketinde çalışıyor. Simge’nin yakın arkadaşı, Volkan’ı tavlayabilmek için ondan tavsiyeler alıyor. İlerleyen bölümlerde Volkan ve Merve ikilisinin neşeli sahnelerine tanık oluyoruz.

İşte Şükran Ovalı’nın son hali:

Bu gönderiyi Instagram’da gör

? ? @firatkocak

Şükran Ovalı (@sukranovali)’in paylaştığı bir gönderi ()

Elif Ceren Balıkçı – Pompirikya 

blank

1999 doğumlu Elif Ceren Balıkçı küçük yaşta başladığı oyunculuk kariyerine başarılı bir şekilde devam ediyor. Genç yaşına rağmen Bez Bebek, Kayıp Madalyon, Zil Çalınca, Merhamet, Karışık Kaset, Bana Artık Hicran De, Sonsuz Bir Aşk, Filinta ve Kırgın Çiçekler dizilerinde yer aldı. Son olarak Öğretmen dizisinde Mevsim karakterine can verdi.

Kulina’nın torunu. Oyuncaklar Dünyası ile gerçek dünya arasında gidip gelen Pompirikya Emre ile aynı okula gidiyor. Kulina ona dünyada sihir yapmaması gerektiğini söylese de Pompirikya anneannesini dinlemiyor ve yaramazlık yapmaktan bir türlü vazgeçmiyor.

İşte Elif Ceren Balıkçı’nın son hali:

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Yorgunluktan saçıma bulmuş olduğum lastiği takmış olsam da , gülmemize engel olamaz hiçbir şey ?????

Elif Ceren Balıkçı (@elifcerenbalikcii)’in paylaştığı bir gönderi ()

Begüm Öner – Petek

blank

İlk oyunculuk deneyimini 11 yaşında yer aldığı bir reklam filmiyle yaşayan Begüm Öner; Dayı, Melekler Korusun, Arka Sıradakiler, Seksenler dizilerinde de yer aldı.

Petek, okul müdiresinin akrabası olan Selim’e aşık. Kötülük yapmayı, insanları kullanmayı ve onlarla alay etmeyi seviyor.

İşte Begüm Öner’in son hali:

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Live passionately ✨

Begüm Öner (@bgmoner)’in paylaştığı bir gönderi ()

Deniz Özerman – Belgin

blank

1969’da Antalya’da dünyaya gelen Deniz Özerman 1987 yılında Nöbetçi Tiyatro’ya katılarak tiyatro oyuncusu oldu. Uzun yıllardır birçok dizi ve filmde yer alan yetenekli oyuncu Deniz Özarman ilk olarak “İstanbul’u Satıyorum” isimli tiyatro oyununda yer aldı. Sana Bir Sır Vereceğim, Yerden Yüksek, Yıldız Masalı, Yapma Diyorum, Sevgili Dünürüm dizilerinde de rol aldı.

Çocukların gittiği okulda öğretmenlik yapan Belgin, Volkan’a aşık oluyor. Bu aşk benim için çok büyük bir sürprizdi açıkçası…

İşte Deniz Özerman’ın son hali:

blank

Cihan Şimşek – Selim 

blank

İlk oyunculuk deneyimini Bez Bebek dizisiyle yaşayan 1992 doğumlu genç oyuncu Cihan Şimşek Zil Çalınca, Bir Yastıkta, Beni Böyle Sev, Medcezir, Hanım Köylü, 4N1K ve 4N1K 2 dizilerinde yer aldı. İlk sinema deneyimini de Büşra Yılmaz’ın aynı adlı kitabından uyarlanan 4N1K filmiyle 2017 yılında yaşadı ve filmin devamı niteliğindeki 4N1K 2’de de rol aldı.

Hakan’ın amcasının oğlu olarak diziye katılan Selim, çocuklarla aynı okula gidiyor. İlerleyen bölümlerde Zeynep, Petek ve Özer ile nasıl bir arkadaşlık ilişkisi yaşadıklarını görüyoruz. Özer, Petek, Selim ve Zeynep’in duygularındaki değişimlere de şahit olduğumuz bölümler gittikçe daha eğlenceli bir hal alıyor.

İşte Cihan Şimşek’in son hali:

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Uzun zaman oldu be 🙂

Cihan Şimşek (@tcihansimsek)’in paylaştığı bir gönderi ()

Alpay Atalan – Hakan 

blank

3. sezonda Hakan karakterini Alpay Atalan canlandırıyor. TV seyircisiyle ilk olarak Yarım Elma dizisiyle buluşan Alpay Atalan’ı Genco dizisinde can verdiği Genco karakteriyle tanımıştım. Dizilerdeki oyuncu değişimlerine bir türlü alışamamış olsam da Hakan rolünü oldukça iyi bir şekilde canlandırdığını düşünüyorum.

İşte Alpay Atalan’ın son hali:

blank

Yılmaz Gruda – Tayfun

blank

14 Temmuz 1930 doğumlu Yılmaz Gruda dizinin ilerleyen bölümlerinde oyuncu kadrosuna dahil oluyor. 1958 senesinden beri birçok dizi, film ve tiyatro oyununda yer alan usta oyuncu edebiyat alanındaki çalışmalarıyla da dikkat çekiyor. Kendine özgü şiirleriyle bilinen Yılmaz Gruda, Attila İlhan ile beraber mavi hareketini yaratan şairler arasında yer alıyor. Anton Çehov’un Kül Altındaki Kor, Tek Perdelik Dokuz Oyun ve Tütünün Zararları kitaplarının çevirisini yapan Yılmaz Gruda’nın yazarı olduğu kitaplar arasında Çarmıhtaki Şiir, Şu Bizim Tiyatromuz, Kuyumcular ve Kuyumcular Günlüğü, Biraz Reklam Alır mısınız, Çerçi Zeus, Bir Çürümüş Kent Belgeseli, Maraton, Bir Başka O-Oratoryo yer alıyor.

Hakan’ın babası, Emre ve Yağmur’un dedesi olan Tayfun Bey eski bir kaptandır. Kulina’yı gördüğü an ona aşık oluyor, tabii Kulina da ona. Tayfun Bey ve Kulina’nın sahneleri de oldukça eğlenceliydi.

İşte Yılmaz Gruda’nın son hali:

blank

Güzin Usta- Şuşu

blank

8 Mart 1953 tarihinde Kocaeli’de dünyaya gelen usta oyuncu Güzin Usta, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünde eğitim aldı. Onlarca film ve dizide birbirinden farklı karakterlere can veren Güzin Usta’nın yer aldığı bazı yapımlar arasında Yolsuzlar Çetesi, Kalbimdeki Deniz, Tehlikeyle Flört, Kara Ekmek, Evlilik Okulu, Babam Sağolsun, Çakıl Taşları, Hanımeli Sokağı, Aile Saadeti, Yaban Gülü, Elif Abla ve Afacanlar, Adanalı, Kavak Yelleri, Bez Bebek, Doktorlar, Affet Beni, Zümrüt, Mühürlü Güller, Esir Şehrin İnsanları, Kuzenlerim, Gülbeyaz, Ekmek Teknesi, Dadı, Çiçek Taksi yapımları vardır.

Dizinin ilerleyen bölümlerinde Kulina’nın yengesi olarak tanıdığımız Şuşu, eğlenceli bir yapıya sahip. Bence diziye katılarak öyküye güzel bir hareket kattı.

İşte Güzin Usta’nın son hali:

blank

Sihirli Annem Oyuncuları ve Şimdiki Halleri

Benzer Haberler

😻😻😻😻 13 Haziran 2021

Bence güzel olmuş ünlüler hakkında bilgi ediniyoruz

Yorum Yaz