Bizler Onları Farklı Tanıdık Ancak Gerçekler Bambaşkaymış! Alişan’dan Acun Ilıcalı’ya Ünlülerin Bilinmeyen..

Aleyna

5 Temmuz 2021

Bizler Onları Farklı Tanıdık Ancak Gerçekler Bambaşkaymış! Alişan’dan Acun Ilıcalı’ya Ünlülerin Bilinmeyen..

Hepimiz ünlüleri ekranda yer alan isimleri ile tanıyoruz. Ancak birçoğu hakkında bilmediğimiz bir gerçek var; aslında bildiğimiz isimleri ile gerçek isimleri birbirinden farklı! İşte ekranlarda gördüğümüz ve gerçek adı birbirinden farklı olan o ünlüler!

1-Tarık Akan

Yeşilçam’ın yakışıklısı, zamanının en gözde oyuncusu Tarık Akan’ı hep filmlerin esas oğlanı olarak izledik. Necla Nazır, Gülşen Bubikoğlu, Filiz akın gibi Türk sinemasının en güzel oyuncularıyla başrolleri paylaşan Tarık Akan hakkında bilmediğimiz bir gerçek ise gerçek adı! Ünlü oyuncunun kimliğinde yazan adı Tarık Tahsin Üregil!

2-Seda Sayan

blank

Yeni sezonda Demet Akalın ve Alişan’ın birlikte sunduğu Demet ve Alişan ile Sabah Sabah adlı program yerine program yapacağını ilan eden Sabahların Sultanı lakaplı ünlü şarkıcının da gerçek adı Seda Sayan değil. Sahnede daha çarpıcı bir ismi olması gerektiğini düşünen sanatçının kimliğinde adı Aysel Gülaçar olarak yer alıyor!

3-Alişan

blank

Zor günler geçiren yetenekli şarkıcı da akılda kalıcı bir isme sahip olmak için gerçek adını değiştirenlerden. Gerçek adı ise Serkan Burak Tektaş!

4-Sibel Can

blank

Yıllardır hem sesi hem güzelliği ile her ekranda gördüğümüzde kalbimizi titreten Sibel Can da sahne aldığı sürece adının daha akılda kalıcı olması için bu ismi seçmiş. Ancak gerçek adı Deniz Engüzel.

5-Acun Ilıcalı

blank

Acun Firarda ile tanıdığımız, ancak o günlerden bugünlere medya patronu haline gelen Acun Ilıcalı da tam olarak gerçek ismini kullanmayan ünlülerden! Ilıcalı’nın gerçek ismi ise Ali Acun Ilıcalı!

6- Sezen Aksu

blank

En güzel aşk şarkılarıyla yıllardır hepimizin duygularına tercüman olan, Sezen Aksu, namı diğer Minik Serçe de kendi ismi yerine sahne adı kullanan sanatçılarımızdan. Minik Serçe’nin gerçek adı ise Fatma Sezen Yıldırım.

7-Nuri Alço

blank

Baba tarafı Bulgaristan göçmeni olan ünlü oyuncu, uzun yıllar yeşilçam filmlerinin kötü adamı olarak karşımıza çıktı. Gazoz sahneleri ile özdeşleşen Nuri Alço da gerçek adını kullanmayan ünlülerden biri. Alço’nun gerçek ismi ise Nureddin İbrahimov.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz