Burak Özçivit’li Efsane Dönem Dizisi “Kuruluş Osman” Tunus’a Satıldı: Tam 32 Ülkede Ününü Yaymaya Devam Ediyor!

Aleyna

ATV

10 Mart 2021

Burak Özçivit’li Efsane Dönem Dizisi “Kuruluş Osman” Tunus’a Satıldı: Tam 32 Ülkede Ününü Yaymaya Devam Ediyor!

Burak Özçivit’in başrolünde olduğu ATV’nin sevilen dizisi “Kuruluş Osman” dünya çapında başarılar yakalamaya devam ediyor. Şu ana kadar 30’dan fazla ülkede gösterilmeye başlanan Kuruluş Osman, TRT’nin reyting rekortmeni “Diriliş Ertuğrul”un devamı niteliğinde.

burak özçivit

Kuruluş Osman Dizisinin Başarısı!

Osmanlı İmparatorunun kurucusu Osman Bey’in hayatının anlatıldığını dizide, Osman Bey’i yakışıklı oyuncu Burak Özçivit canlandırıyor. Burak Özçivit, “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde canlandırdığı “Bali Bey” karakterinden sonra ikinci kez tarihi bir dizide bizlerin karşısına çıkıyor. Burak Özçivit’in ekrana ne kadar yakıştığını söylemeye bile gerek yok, hem oyunculuk yeteneği hem de yakışıklı ile genç kızların kalbine taht kurmuş durumda!

Ancak Kuruluş Osman dizisinin bu kadar popüler olmasının tek sebebi yakışıklı oyuncu Burak Özçivit değil elbette. 2010’lu yılların efsane dizisi “Muhteşem Yüzyıl” ile başlayan tarihi dizi merakı günümüzde de devam ediyor. Özellikle televizyon seyircisi Osmanlı İmparatorluğu hükümdarlarını izlemeyi çok seviyor. Muhteşem Yüzyıl’da 46 yıl tahtta kalmış Kanuni Sultan Süleyman’ın hayatı ve Hürrem Sultan’la olan aşkı anlatılırken; Kuruluş Osman dizisinde, Osmanlı’nın kurucusu Osman Bey’in hayatı anlatılıyor ve aksiyon sahneleri daha ön planda!

Kuruluş: Osman Dizisi Tunus’a Satıldı!

Aslında Osmanlı İmparatorluğunun işlendiği dizileri sadece bizler değil, Orta Doğu’nun geneli oldukça seviyor. Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın Türk dizilerine olan düşkünlüğünü bilmeyen yok. Hatta dizilerimizin ünü İtalya’ya kadar ulaştı. Geçtiğimiz aylarda İtalya’ya giden Can Yaman’ın orada ne kadar sevildiğini hepimiz gördük.

Bugün ise Kuruluş Osman dizisinde sevindirici bir haber aldık! Şu ana kadar 30’dan fazla ülkede izlenen ATV’nin başarılı dizisi Tunus’a da satılarak; ününü dünyaya yaymaya devam ediyor. Kuruluş Osman, Tunus’un en büyük kanallarından Nessma TV’de Ramazan ayında yayınlanmaya başlayacak. Tunus’la birlikte Kuruluş Osman efsanesi tam 32 ülkede izleyici karşısına çıkmış olacak.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz