Burcu Biricik de Yarışmalardan Çıkan Oyunculardan Biri! Hem Güzellikte Birinci Hem de Oyunculukta…

Aleyna

Haberler

16 Kasım 2020

Burcu Biricik de Yarışmalardan Çıkan Oyunculardan Biri! Hem Güzellikte Birinci Hem de Oyunculukta…

Burcu Biricik son dönemin en popüler oyuncularından biri haline geldi. Netflix’in de radarına giren ve “Fatma” dizisinde başrol oynayan Biricik’in de aslında yarışmalardan çıkan bir star olduğunu biliyor muydunuz?

Burcu Biricik

Burcu Biricik özellikle Hayat Şarkısı dizisiyle yaptığı büyük çıkışın ardından ekranın en popüler isimlerinden biri oldu. Yeni dönemin starlarından kabul edilen Biricik hem Avrupai görünüşü hem de oyunculuk yeteneğiyle büyük bir boşluğu doldurdu. Netflix’in de dikkatini çeken ünlü oyuncu platformun “Fatma” adlı yeni dizisinde başrol oynadı. Mesleğinin avantajını kullanarak hiç iz bırakmadan insanları öldüren bir temizlikçiyi oynayan Burcu Biricik, yeni dizisi için çok heyecanlı.

Burcu Biricik

Ünlü oyuncuyu Antalya’nın küçük bir kasabasından uluslararası platformlara taşıyan şey ise yarışmalar! Yıllar önce hem güzellik hem de oyunculuk yarışmasına katılan Biricik, iki yarışmadan da zaferle ayrıldı!

Akdeniz Güzeli Burcu Biricik!

Burcu Biricik

Burcu Biricik, annesi ve babası o çok küçükken ayrıldığı için hayata erken yaşta atıldı. Henüz 17 yaşında bir lise öğrencisiyken yazları eve katkı verebilmek için iş aramaya başlayan Biricik, asistanlık yapmak için bir ajansa başvurdu. Ajanstakiler, “Güzellik yarışmamız var, seni oraya alalım” deyince ailesinin de onayını alan Biricik yarışmaya katıldı. Biricik, 2006 yılında katıldığı Miss Mediterranean yarışmasından zaferle ayrıldı. Ünlü oyuncu bu yarışmayı, “O taç, annemin evinde güzel bir anı olarak duruyor” diyerek anıyor.

Oyunculukta da Birinci!

Burcu Biricik

Burcu Biricik lisede bir yandan da tiyatroyla uğraştı. Ege Üniversitesi Arkeoloji bölümünü kazanan Biricik, Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda eğitim aldı ve sahneye çıktı. Ünlü oyuncunun İstanbul’a transferi ise 2011’de Kanal D’de yayınlanan Artiz Mektebi yarışması sayesinde oldu. Müjde Ar, Nurgül Yeşilçay ve Sinan Çetin’den oluşan usta bir jürinin karşısında ter döken Biricik yarışmanın birincisi oldu. İşte Burcu Biricik ve Kıvanç Baran Arslan’ın “toy” günlerinden görüntüler:

Burcu Biricik, bu konuda “Yarışmadan çıkanların bir fark yarattığını düşünmüyorum. Kendi adıma yarışma İstanbul’a gelme sebebimdi. O olmasa belki gelmeye cesaret edemezdim” diyor. Biz de “İyi ki bu yarışma yapılmış ve bu kadar yetenekli bir oyuncuyu tanımışız” diyoruz!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz