Büyük Umutlarla Başlamıştı! Baht Oyunu da Cam Tavanlar ve Ada Masalı’nın Kaderini Yaşadı: Seyirciler İsyanda!

Aleyna

Haberler

17 Haziran 2021

Büyük Umutlarla Başlamıştı! Baht Oyunu da Cam Tavanlar ve Ada Masalı’nın Kaderini Yaşadı: Seyirciler İsyanda!

Yaz sezonunun büyük umutlarla başlayan dizileri bir türlü bekleneni veremiyor. İzlenme oranlarından yana yüzü gülmeyen yeni dizilerden biri de “Baht Oyunu” oldu.

Barış Arduç Elçin Sangu Demet Özdemir Can Yaman Hande Erçel Kerem Bürsin

Haziran ayının gelişiyle birlikte aylar boyunca izlediğimiz dramlar ara verdi, yerlerini şıkır şıkır yaz dizileri almaya başladı. Genellikle başrol oyuncularının arasındaki kimya ve çekim mekanlarının atmosferi sayesinde tutan yaz dizileri, oyuncularına da büyük avantaj sağlıyor. “Kiralık Aşk”ın yıldızları Elçin Sangu ve Barış Arduç’a bakın mesela, tek diziyle star oldular! Ayrıca, romantik komedilerin Batı Avrupa’ya satılmaya başlaması da bir dönüm noktası oldu. Can Yaman, Özge Gürel, Demet Özdemir, Kerem Bürsin ve Hande Erçel gibi romantik komedi yıldızları ünlerini yurt dışına taşıdı.

Alp Navruz Ayça Ayşin Turan Kubilay Aka Bensu Soral

Romantik komedilerin başarısını gören yapımcılar, televizyonu bu kez aşk dizisine boğdu. Tıpkı kış aylarında dizilerde psikoloji temasına doymamız gibi! Neyse ki, bu kez “patronuna aşık olan şapşal esas kız” gibi klişeler yerine çok çeşitli ve kaliteli öyküler yayınlanmaya başladı. Ama bu değişik öyküler şimdilik izleyicinin dikkatini çekememiş gibi görünüyor!

İlgi Çekemediler

Kadir Doğulu Serra Arıtürk

Yazın ilk dizisi Kadir Doğulu ve Serra Arıtürk’ün başrol oynadığı “Aşkın Tarifi” oldu. Menemenli tanıtımıyla günlerce sosyal medyanın dilinden düşmeyen dizi, ilk bölümüyle pek dikkati çekemedi. Muhtemelen “Çukur” ve “Kağıt Ev” dizilerinin son bölümleriyle çakıştığı için kendine ancak 9. ve 10. sırada yer bulabildi. Neyse ki, ikinci bölüm 6. sırada kendine yer buldu ve biraz umut vaat etti.

Ada Masalı

Öte yandan, yaz ekranının en iddialı dizisi olan ve Ay Yapım adıyla öne çıkan “Ada Masalı”, ilk bölümüyle büyük bir rating şoku yaşadı. Sosyal medyada da pek ses getirmeyen dizi, şimdilik kendine 9. ve 10. sıralarda yer bulabildi. Dolayısıyla, şimdiden PR çalışmaları ve başrol oyuncularının sosyal medya hamleleri başladı!

Kubilay Aka Bensu Soral

Kubilay Aka ve Bensu Soral ikilisiyle dikkat çeken “Cam Tavanlar”, kadınların iş hayatında yaşadığı ayrımcılığı anlatmasıyla öne çıkıyor. Aslında, ilk bölüm sosyal medyada epey ses getirdi. Özellikle de bu kadar güçlü bir kadın karakterin olması ve diğer kadın karakterlerin üzerinden verilen mesajlar çok beğenildi. Ancak dizi ilk bölümüyle 8. ve 10. sıralarda yer aldı. Dün akşam yayınlanan bölümüyse AB’de 7. olarak “Sen Çal Kapımı” dizisini geçmeyi başardı. Ancak total listede ilk ona giremedi.

Aytaç Şaşmaz Cemre Baysel

Dün akşam ilk kez ekrana gelen “Baht Oyunu”, ilk kez başrol oynayan Aytaç Şaşmaz ve Cemre Baysel ikilisini buluşturdu. Kadere ve şansa çok inanan Ada’nın ilk aşkı Rüzgar’la evlenme çabasının hüsranla bitişini ve Bora’yla tanışmasını anlatan dizi, Ada’nın aşkı ve inancı arasına sıkışmasını anlatıyor. Ama bu kader hikayesi izleyicinin pek dikkatini çekememiş gibi görünüyor! Dizi ilk bölümüyle kendine ilk onda yer bulamadı. Son bir çabayla dün akşam tekrarı yayınlansa da, yine izleyici bulamadı. Görünüşe göre, bu deniz de kurudu! Bakalım, sıradaki “Kazara Aşk” ve “Aşk Mantık İntikam” dizilerini nasıl bir sonuç bekliyor?

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz