İşte Her Yönüyle Sempatik ve Yakışıklı Şef, Danilo Zanna!

Aleyna

Haberler

27 Kasım 2020

İşte Her Yönüyle Sempatik ve Yakışıklı Şef, Danilo Zanna!

Danilo Zanna; TV8 ekranlarındaki MasterChef programı ile gönlümüze taht kuran, bozuk Türkçesine rağmen sempatik duruşu ile herkesi kendine hayran bırakan biri. Aslında bu tatlı İtalyan şefi daha önce de televizyon dünyasında gördük. Ama birçok kişi onu MasterChef ile tanıdı. Peki, Danilo Zanna’nın hayatı, kariyeri ve ailesi hakkındaki diğer detaylar neler? Herkesin sevgilisi bu İtalyan şefi daha yakından tanımak ister misiniz? O zaman gelin beraber İtalya’dan Türkiye’ye uzanan bir yolculuğa çıkalım!

Ekranların Sevilen Yüzü Danilo Zanna Kim?

Danilo Zanna 15 Nisan 1982 yılında İtalya’nın Toskana bölgesinin merkez şehri Prato’da doğmuş. Dünyaya gözlerini İtalyan mutfağının ortasında açan Danilo’nun neredeyse bütün çocukluğu her odasından bir şef çıkan geniş ailesiyle geçmiş. Filmlerde gördüğümüz o kalabalık, gürültülü, sıcacık ve aşırı tatlı İtalyan ailesi konseptinin içinde yaşamış diyebiliriz. Sanıyoruz, sempatik ötesi duruşu çocukluğundaki hareketli ve neşeli hayatının ona bir armağanı.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Danilo Zanna (@danilozanna)’in paylaştığı bir gönderi


Biraz da fiziksel özelliklerinden bahsedelim. Danilo Zanna boyu 1.81 m, kilosu 79 olan oldukça fit bir şef. Kıyafetleri oldukça şık ve kendine has bir tarzı var. Yuvarlak gözlükleri ve kirli sakalı Danilo’nun kimliğinin önemli bir parçası.

Danilo Zanna’nın dini inancı ise kendi milleti ve kökenleriyle bağlantılı. Yani kendisi bir Hristiyan. Ama elbette tüm inançlara saygısı sonsuz ve eşinin Müslüman olmasıyla ilgili bir sorunu yok.

Şef Olmak Resmen Alnının Yazısıymış

Bazı kişilerin daha doğduğu anda ne olacağı bellidir. İşte Danilo’da onlardan biri. Tüm ailesi şef olan ve balık restoranı işleten Danilo kaderinden kaçamamış diyebiliriz.

Gerçi kendisi İtalyan kültürü ve edebiyatı üzerine eğitim alıp öğretmen olmak istiyormuş ama, alın yazısı buna izin vermemiş. O da kendini ailesinin işlettiği restoranda bulaşıkçılık yaparken bulmuş. Sonrasında yavaş yavaş ilerleyen ve tamamen mutfakta yoğrulan Danilo Zanna kendini başarılı bir şef olarak buluvermiş.

Tabii Bu Sürede İşin Eğitimi de Almış

Tecrübe ve maharetli ellerden gelen tarifler elbette önemli. Ama başarılı bir şef olmak için eğitim de şart. Danilo Zanna’da öncelikle üniversitede İtalyan edebiyatı okumuş. Sonra bir dönem İngiltere’de yaşayan ve orada bir restoran işleten amcasının rahatsızlığı sebebiyle işlerine yardımcı olmak için onun yanına gitmiş. Bir süre orada kaldıktan sonra İtalya’ya dönüp eğitimini gastronomi alanında devam ettirmiş.

Ve Türkiye’ye Gelişi: O Bir Yabancı Damat

Danilo Zanna bir arkadaşının daveti üzerine İstanbul’a geldiğinde karşısına sonradan eşi olacak Tuğçe Demirbilek çıkmış. Gittikleri fasılda Giresun doğumlu Tuğçe Demirbilek ile tanışan ve ilk görüşte aşık olan Danilo, çok geç olmadan evlilik yoluna girmiş.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Danilo Zanna (@danilozanna)’in paylaştığı bir gönderi


Ama tabii öyle Türkiye’den kız almak kolay değil! Sen İtalya’dan gel, öyle direkt evlen; yok tabii. Danilo Zanna tüm Türk adetlerini yerine getirmiş eşiyle evlenme aşamasında. Babası meşhur kız isteme cümlesini kurmuş, Danila bol tuzlu kahvesini içmiş. Nişandı yüzüktü derken en sonunda çift önce İtalya’da sonra da Türkiye’de yapılan düğünler ile dünya evine girmiş!

Eşi Tuğçe Demirbilek’i de Yakından Tanıyalım

Biz Danilo’yu şov dünyasıyla tanıdık ama o Türkiye’ye ilk geldiğinde yalnızca bir turistti. Eşi de o gece arkadaşlarıyla eğlenmeye gitmiş bir Karadeniz kadınıydı. Yani Tuğçe’nin şov dünyasıyla bir ilgisi yok. Hatta eşi Danilo ekranlarda sık sık boy gösterse de Tuğçe’nin çok fazla göz önünde olmadığını söyleyebiliriz. Kendisinin eğitimi ve kariyeri hakkında çok fazla bilgimiz yok. 20 Mart 1981 yılında Giresun’da doğduğunu biliyoruz.

Instagram’dan genellikle aile pozları paylaşan Tuğçe, yoga ve içsel yolculuk postları da atıyor. Bu konularla ilgisi aşikar yani.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tugce Demirbilek Zanna (@tugcedemirbilekzanna)’in paylaştığı bir gönderi


Ayrıca Tuğçe eşine duyduğu aşkı sosyal medyadan sık sık dile getirmeyi de ihmal etmiyor!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tugce Demirbilek Zanna (@tugcedemirbilekzanna)’in paylaştığı bir gönderi

Küçük Bir Sürpriz!

Danilo Zanna eşi Tuğçe ile beraber Şangay’a gitmeyi planlarken sürpriz bir hamilelik onları İstanbul’da kalmaya yöneltmiş. 2012 yılında evlenen ve 2013 yılında Zeno Tibet’i kucaklarına alan çift her daim paylaştıkları mutlu aile fotoğrafları ile içimizi ısıtıyor!

Danilo Zanna Instagram hesabında çok ilgili bir eş ve aile babası olduğunu kanıtlayan birçok fotoğraf paylaşıyor. Özellikle oğlu ile beraber olduğu fotoğraf ve videolar kalp eriten cinsten!

Oğlunun doğduğu günden paylaştığı fotoğrafla herkesi kıskandıran bir adam.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Danilo Zanna (@danilozanna)’in paylaştığı bir gönderi

Danilo Zanna oğlu ile beraber aşırı derecede tatlı videolar da çekiyor!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Danilo Zanna (@danilozanna)’in paylaştığı bir gönderi


Eşiyle de çok yakışmıyorlar mı ama?

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Danilo Zanna (@danilozanna)’in paylaştığı bir gönderi

Biraz da Türkiye’deki Kariyerine Mercek Tutalım

Danilo Zanna’nın özel hayatından uzun uzun bahsettik. Biraz da Türkiye’ye yerleştikten sonra neler yapmış, kariyeri nasıl ilerlemiş ve en sonunda kendini nasıl şov dünyasında bulmuş; bunları konuşalım.

İlk Göz Ağrısı:The Pizza.co

2012, 2013 yıllarında Şişli tarafında yaşayanlar bilir. Ortaklar caddesinin girişindeki ilk dörtyol ağzında minik bir İtalyan restoranı vardı. İncecik hamurun üzerine mis gibi İtaylan pizzası yapardı. Ayrıca lazanyası ve makarnaları da ayrı nefisti! Hatırladınız mı? İşte o restoran, Danilo Zanna’nın Türkiye’deki ilk ekmek kapısı, ilk göz ağrısı.

blank

Danilo şef Türkiye’ye yerleştikten sonra hemen kendine minik bir İtalyan restoranı açmaya karar vermiş. İlk etapta Zeytinburnu’nda oturmasına rağmen dükkan için Şişli taraflarını tercih etmiş. Çok da iyi yapmış. Böylece The Pizza.co mahalle arasına gizlenen o lezzet duraklarından biri haline gelmiş. Danilo Zanna sonrasında televizyon dünyasına geçince ilgilenemediği için restoranını kapatmış.

Zahide Yetiş’te Bir İtalyan Şef!

blank

Danilo Zanna’nın televizyon kariyeri Zahide Yetiş İle Hayata Yetiş programıyla başladı. Programda sempatik tavırları ve lezzetli tarifleri ile dikkat çeken Danilo kısa sürede hem Zahide Yetiş’in hem konukların hem de izleyicinin sevgisini kazandı desek yalan olmaz!

Danilo’yu Derya Baykal’ın Programında da Gördük

Derya Baykal’ın Danilo Zanna’yı restoranı The Pizza.co ile keşfettiği söyleniyor. Sonrasında Zahide Yetiş ile program yapan Danilo bir süre Derya Baykal’ın Kanal Türk’te gündüz kuşağı programında da televizyon şefi olarak çalıştı.

İtalyan İşi İle Birçok Kişinin Radarına Takıldı

Bu programlarla seyirciyi kendine bağlayan Danilo 2014 yılında Planet Mutfak kanalında kendi programını yapmaya başladı. İtalyan İşi adındaki yemek programında damakları çatlatan harika tariflerini bizlerle paylaştı. Kendine has Türkçesi ile seyirciyle diyalog kurmakta zorluk çekmeyen Danilo’nun programı kısa zamanda sevildi. Özellikle İtalyan mutfağına ilgi duyanlar Danilo’nun herkesin rahatlıkla anlayabileceği şekilde kolaylaştırılan tariflerini çok sevdi diyebiliriz.

Yıldızı Elin Oğlu İle Parladı

Danilo Zanna adım adım televizyon dünyasında ilerlerken ATV ekranlarında başlayacak bir yarışmaya davet edildi. Güney Kore’deki Abnormal Summit programından uyarlanan ve yabancı damatların yer aldığı bu program Danilo’nun televizyon dünyasına kesin giriş yapmasını sağladı denebilir. Çünkü Danilo Burcu Esmersoy ve Sinan Çalışkanoğlu’nun sunduğu Elin Oğlu programından teklif alınca restoranını tamamen kapatmaya ve çok sevildiği bu ülkenin şov dünyasında bir yer edinmeye karar vermiş. Gerçi program bir sezon sürdü, ama bu süre Danilo’nun kendini tüm Türkiye’ye tanıtmasına yetti de arttı bile!

Arada Gizli Kalmış, Çok Özel Bir Program da Var!

Elin Oğlu döneminde restoranını kapatarak şeflikten uzaklaşan Danilo bu durumu içine sindiremeyince farklı bir programda yer almaya karar vermiş. Böylece kendini o dönem NTV ekranlarında yayınlanan, doya doya Anadolu konseptli bir programın içerisinde bulmuş!

blank

Oldukça az kişinin bildiği bu program aslında baya komik ve değişik. Programın sunucuları, Türkiye’de yaşayan iki yabancı şef. Biri Danilo Zanna, diğeri ise Hollandalı bir şef olan Wilco wan Herpen. Avrupa’dan Anadolu’ya isimli programı sunan bu iki yabancı damat Anadolu şehirlerini ve köylerini gezerek farklı bir keşif programına imza atmış. Bu süreçte Avrupa Birliği tarafından desteklenen farklı programları da incelemişler. Dediğimiz gibi, oldukça değişik bir yapım. Aşağıya programın bir bölümünü bırakıyoruz. İsterseniz siz de bu iki sempatik adamla Anadolu yolculuğuna çıkabilirsiniz.

Öğretmenlik Hayallerini de Unutmadı

Daha önce de dediğimiz gibi, Danilo Zanna önceden öğretmen olmak istiyormuş ama şartlar onu şefliğe yönlendirmiş. Tabii bizce çok iyi olmuş, o ayrı. Ama kendisinin içerisinde biraz ukde kalmış olabilir. Neyse ki bu isteğini hayata dökebileceği bir yer bulmuş. Türkiye’de farklı ülkelerin restoran kültürüne yer veren Kadir Has Üniversitesi’nin Mutfağı Enstitüsü’nde İtalyan yemekleri üzerinde dersler vermiş ve müfredatın geliştirilmesine yardımcı olmuş. Bugünlerde üniversite derslerine devam etmese de zaman zaman workshoplar düzenleyerek öğretmen yönünü de ortaya çıkarmayı ihmal etmiyor!

MasterChef İle Yıldızını Arşa Taşıdı

Danilo Zanna’nın güleç yüzünü herkeslere gösterebildiği program ise, elbette MasterChef. Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8 kanalında yayınlanan programı binlerce kişi ilgiyle ve merakla takip ediyor.

Oldukça sevilen ve kimi zaman eğlenceli kimi zaman gergin anlara ev sahipliği yapan bu programda karşımıza çıkan Danilo Zanna yarışmadan ayrılan şef Hazer Armani’nin yerine geldi. İyi ki de geldi! Tabii Hazer şefi de çok seviyorduk ama Danilo’nun duruşu ve programa kattıkları da bambaşka!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Danilo Zanna (@danilozanna)’in paylaştığı bir gönderi

Kitabı da Var!

Danilo Zanna restaurant ve televizyon şefliği macerasını ve bu süreçte biriktirdiği tarifleri 2020 yılında yayınlanan bir kitap ile ölümsüz hale getirdi. Bu sayede Danilo Zanna tarifleri her zaman ulaşabileceğimiz bir rehbere dönüştü. Kitabın adı, Danilo İle Mutlu Tarifler!

blank

Daha en başta kapağı ve ismiyle insanı kendine çeken bu renkli tarif kitabı mutfakta yeni lezzetler denemeyi sevenlerin kitaplığındaki yerini aldı bile!

Reklamların da Aranan Yüzü

Danilo Zanna kitabı ve televizyon programları dışında reklamlarda da sık sık karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda Demet Evgar ile beraber Lays reklamında gördüğümüz ünlü şef farklı gıda ve giyim markalarının da yüzü. Pınar Labne, Defacto, Golf Dondurma İtalyan şefin reklam dünyasında beraber çalıştığı markalar arasında.

Neden Çok Sevdik?

Sempatik Kelimesinin Sözlük Karşılığı

Danilo Zanna’yı görüp de sempatikliği karşısında etkilenmeyen yoktur diye düşünüyoruz. Zira kendisi yuvarlak gözlükleri, renkli kişiliği, eğlenceli konuşma tarzı ve şen kahkahası ile tam bir sempati abidesi. Hal böyle olunca adamı sevmemek mümkün değil! Zaten kendisiyle tanışanlar da ne kadar renkli bir olduğunu söylemeden duramıyor!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Danilo Zanna (@danilozanna)’in paylaştığı bir gönderi

Akdeniz İnsanı Bir Başka Oluyor

Tüm dünya bilir, Akdeniz insanı bir başkadır. Zaten çoğu zaman da Akdeniz’e kıyısı olan İtalya, Yunanistan, İspanya ve Türkiye’de yaşayan insanların birbirine benzediği söylenir. E, Danillo da İtalya’nın kalbinden geliyor. Yani içinde Akdeniz insanının o sıcak ruhunu taşıyor. Cana yakınlığı, karşısındakiyle hemen sohbete girebilme özelliği, sıcaklığı ve doğallığı bizi ele geçiriyor!

Kendini Türk Gibi Hissediyor, Kalbimizi Çalıyor!

Biz ülkece Türkiye’yi seven yabancı damatları ayrı tutarız. Hele bir de ailesi gitmek isterken ısrarla Türkiye’de kalmayı tercih edenlere, bayılırız. Üstüne bir de Türkiye’de yaşanan acıları kalbinde hissediyor ve üzüntümüzü bizimle paylaşıyorsa, ölür biteriz!

İşte Danillo Zanna da tam olarak bu tanımlara uyan biri. Bir defa kendini Türk gibi görüyor, insanlarla hemen kaynaşıyor ve asla iletişim sıkıntısı çekmiyor. Sonrasında Türkiye’ye bayılıyor. Danillo Zanna oğlu ve eşi İtalya’da yaşamayı tercih etmesine rağmen Türkiye’de kalmak istiyor. Tüm bunların yanında ülkemizde yaşanan olaylara kayıtsız kalmıyor. Deprem, ölüm, salgın, doğal afet… Hepsinde tüm samimiyeti ile acımızı paylaşıyor ve hafifletmeye çalışıyor.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Danilo Zanna (@danilozanna)’in paylaştığı bir gönderi

Türkiye’de Danilo Zanna’yı Şok Eden Olaylar

Buraya kadar Danilo Zanna hakkındaki bilgileri ve bizim onu neden sevdiğimizi konuştuk. E, biraz da Danilo’nun Türkiye hakkında düşündüklerine ve ona değişik gelen şeylere bakalım mı? Netice de ne kadar Akdeniz insanı olsa da bambaşka bir kültürde büyümüş. Türkiye ona ilk etapta çok farklı gelmiş olabilir. Ki zaten hakikaten Danilo’yu çok şaşırtan olaylar da olmuş!

Kapı Önündeki Ayakkabılardan Evine Geçemiyormuş!

Danilo Zanna’nın Türkiye’ye gelince en çok dikkatini çeken şey, kapı önünde çıkarılan ve orada bırakılan ayakkabılar olmuş. Bildiğiniz gibi Avrupa’da genellikle eve ayakkabıyla giriliyor. Bu nedenle ülkemize gelen yabancılar çoğunlukla eve ayakkabısız girme olayını biraz garipsiyor. Hele bir de ayakkabılar kapının önünde dağ gibi birikince, bir şok dalgası oluyor. Danilo’da diyor ki, Zeytinburnu’nda yaşarken apartmanda kendi katına çıkana kadar ayakkabılardan zar zor yürüyebiliyormuş!

İstanbul’da Bisikletle Dolaşmaya Çalışmış!

İstanbul’dan önce Floransa’da yaşayan ünlü şef, orada hep bisiklet kullanıyormuş. İstanbul’a gelince de yaptığı ilk şey bir bisiklet almak olmuş. Ama tabii Danilo’nun o bisikleti İstanbul’da kullanmayacağını kısa zamanda anlamış. 5. günün sonunda bisikletini satmış. Çok da iyi yapmış!

Komşuya Verdiği Kavanozu Bir Türlü Geri Alamamış!

Danilo, İstanbul’a ilk taşındığı zamanlarda karşı komşusu ondan fındık istemiş. O da güzel bir kavanozun içinde fındık vermiş komşusuna. Sonra da kavanozu geri istemiş. Adam da boş verilmez biz de ayıptır diyerek vermemiş kavanozunu. Danilo başta bayağı bir şaşırmış olaya ama tamam madem diyerek gitmiş. Aradan birkaç hafta geçmiş, kavanoz hala yok. Danilo dayanamamış komşuya gitmiş tekrar istemek için. Adam da evde yemek yapan biri olmadığından bir türlü getiremedim deyince Danilo da pastaneden baklava alıp adamın kapısına yeniden gitmiş. “Al kardeşim, bak bu baklava! Kavanoza birkaç tane koy, bana kavanozumu ver; lazım yahu” diyerek komşusuna baklava vermiş. Bu olay hem komik bir anı hem de farklı bir gelenek olarak aklında kalmış. Siz de bu eğlenceli anıyı Danilo Zanna’nın kendi anlatımıyla dinlemek isterseniz, videosunu izleyebilirsiniz.

Tolga Sarıtaş’ın Hayatı Mercek Altında! Nereli, Burcu Ne?

Hiç Bilmediğiniz Yönleriyle Güzel Oyuncu Fahriye Evcen

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz