Tolga Sarıtaş Mercek Altında: Boyu Kaç? Nereli? Burcu Ne?

Aleyna

Haberler

9 Mart 2021

Tolga Sarıtaş Mercek Altında: Boyu Kaç? Nereli? Burcu Ne?

Tolga Sarıtaş oynadığı dizilerle gönlümüze taht kuran, masmavi gözleriyle bizleri ekrana kilitleyen biri. Kimi zaman “Sarı Komutan”, kimi zaman da “Uzaydaki Mavi Gözlü Çocuk” olarak çıktı karşımıza. Çoğumuz onu Güneşin Kızları dizisinde canlandırdığı Ali karakteri ile tanıdı. Peki Tolga Sarıtaş kimdir? Gelin, kendisini daha yakından tanıyalım. İşte mobilyacılıktan ekranların aranan yüzü olmaya uzanan bir hayat hikayesi!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tolga Sarıtaş (@tolgasaritas_)’in paylaştığı bir gönderi

Tolga Sarıtaş’ın Hayatını Mercek Altına Alıyorum

Tolga Sarıtaş, yani benim sarı ponçiğim, 30 Mayıs 1991 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Tolga Sarıtaş aslen nereli derseniz ise kendisi Sivaslı. Peki yakışıklılığıyla kendine hayran bırakan Tolga Sarıtaş Sivas’ın neresinden? İşte bu bilgi maalesef mevcut değil.

Şimdi rotamızı tekrar İstanbul’a çevirelim ve yola devam edelim. Ailesine yakından baktığımızda Tolga Sarıtaş’ın annesi ev hanımı, babası tekstilci. Tolga Sarıtaş’ın kardeşleri ise Berfin ve Gencay. Burada küçük bir dipnot bırakalım: Tolga Sarıtaş kardeşi Gencay’a benzerliği ile bir dönem sosyal medyada çokça konuşulmuştu!

Biraz da Tolga Sarıtaş’ın fiziksel özelliklerinden bahsedelim. Tolga Sarıtaş’ın boyu 1,77 m. 75 kilosu ile de oldukça fit bir oyuncu. Oynadığı diziler ve magazine düşen tatil pozlarından gördüğümüz kadarıyla kaslı bir vücuda sahip olduğunu es geçmemek gerek. Oyuncunun sarı saçları ve kirli sakalı ise imajının önemli bir parçası.

Aynı zamanda Tolga Sarıtaş burcu itibariyle nazik, etkili konuşan ve cazibeli bir karaktere sahip. Bu yönleriyle tam bir İkizler erkeği!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tolga Sarıtaş (@tolgasaritas_)’in paylaştığı bir gönderi

Kuralları Bozan Kadın

Tolga Sarıtaş oynadığı dizilerdeki partnerleriyle ismi sık sık anılan ve iddiaları sessiz bırakan bir oyuncu. Birkaç ay önce sessizliğini bozan Tolga Sarıtaş sevgilisi Zeynep Mayruk ile yer aldığı bir fotoğrafı Instagram hesabında paylaştı! Yeni yılda yaptığı bu paylaşımı hayranlarının beğenisine sunan oyuncunun 2021 yılı içerisinde nişanlanacağı iddiaları da gündeme bomba gibi düştü!

Henüz birkaç fotoğraf karesi ile aşklarına şahitlik ettiğimiz Tolga Sarıtaş Zeynep Mayruk çifti, sizce de çok yakışmamış mı?

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zeynep Mayruk (@zeynepmayruk)’in paylaştığı bir gönderi

Tolga Sarıtaş’ın Sevgilisi Kim?

1989 yılında İzmir’de doğan Zeynep Mayruk moda tasarımı ile uğraşıyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarımı bölümü mezunu olan Zeynep Mayruk 2013 yılında kendi adıyla anılan markasını oluşturdu.

Instagram’daki paylaşımlardan anlaşılacağı gibi kendini tam anlamıyla modaya adamış Zeynep Mayruk! Tasarımları benden de 10 puanı aldı, demeden geçmeyeyim.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zeynep Mayruk (@zeynepmayruk)’in paylaştığı bir gönderi

Şimdi Kariyerine Mercek Tutalım:

Tolga Sarıtaş eğitim hayatını devam ettirirken küçük rollerle işe başlıyor. Esenyurt Halil Akkanat Lisesi’nde okurken Esenyurt Belediye Tiyatrosu ve Tiyatro Zeytindalı’nda roller kapıyor. Tam oyunculukta kesin karar kıldı derken hikaye garip bir hal alıyor. Lise yıllarında mobilyacılık ve pazarlamacılık gibi farklı alanlara yöneliyor. Zaten hangimiz kesin kararlarla yolumuza devam edebiliyoruz ki o yaşlarda? Kendisi de gitgeller yaşamış olacak ki en sonunda karar kılıyor oyunculukta. Ve işte yükselen yıldızın hikayesi de bu noktada başlıyor!

Adım Adım Zirveye!

2009 yılında Bahtı Kara filminde Berk rolüyle başlıyor oyunculuğa. Filmin yönetmeni Theron Patterson, oyuncular ise Yeşim Ceren Bozoğlu, Reha Özcan gibi kaliteli isimler. İlk iş için gayet iyi başlangıç yapmış olan Tolga Sarıtaş’ı bir yıl sonra Özlem Tekin’in ”Kimse Bilmez” şarkısının klibinde görüyoruz. Aynı yıl TRT 1’de Sen de Gitme dizisinde Mert karakterini canlandırıyor. Henüz oyunculuk yıllarının başı, yeni yeni görünüyor ekranlarda.

2011’de Kaledeki Yalnızlık ile ikinci sinema filmini de başarıyla atlatıyor.

2012 yılında kısa bir süre Tolga Sarıtaş Arka Sokaklar deneyimi yaşıyor. 20 Dakika ve Öyle Bir Geçer Zaman ki Tolga Sarıtaş için ekrana alışma sürecini hızlandırıyor.

Muhteşem Yüzyıl ile Adeta Parlıyor!

Ve yıl 2013. Tolga Sarıtaş Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Cihangir rolü ile karşımıza çıkıyor. Ak pak sakalsız gencecik yüzü, dikkat çeken hüzünlü bakışları ve sırtında kamburu ile adeta bizleri o döneme götürüyor, Cihangir’in acılarını tüm Türkiye’ye anlatıyor. Şehzade Cihangir’in kılıç kuşanma töreni, abisi Mustafa’nın ölümü ile yıkılışı gibi nice unutulmaz sahneyi kusursuz oyunculuğu ile taçlandırıyor.

Eee, tabii ki bu hikayenin de sonu geliyor. Tolga Sarıtaş, Şehzade Cihangir’in ölümü ile diziye 2014’te veda ediyor. Ama nasıl bir veda! Gözyaşlarımızla ekrana kilitlendiğimiz, acılar içinde son kez ”Baba, beni kurtar!” diyen Cihangir’e sarılmak istediğimiz o günleri unutmak mümkün mü?

Bizler salya sümük ağlarken dizi oyuncularının birbirlerine duydukları sevgi de fotoğraflardan taşıyor adeta! Şu karelerdeki mutluluğa bakar mısınız?

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tolga Sarıtaş (@tolgasaritas_)’in paylaştığı bir gönderi

Uzaydaki Mavi Gözlü Çocuk

2014 yılında Benim Adım Gültepe dizisinde oldukça farklı bir tarz ile Murat olarak karşımıza çıkıyor. 8 bölüm sonunda ekranlara veda eden dizinin ardından bir yıl sonra yepyeni bir proje ile bizlere merhaba diyor. Ve işte belki de kendisinin ve partneri Hande Erçel’in hayatlarının dönüm noktası olacak o dizi, Güneşin Kızları başlıyor.

Sapsarı dalgalı saçları, ışıl ışıl gözleri ile Ali Mertoğlu karşınızda! Dizinin asi çocuklarından Ali. Hande Erçel’in canlandırdığı Selin karakteri ile zıtlaşmalarından doğan büyük bir aşkı var. Böyle söylemesi kolay tabii! Ne kavgalar, gözyaşları sığıyor bu ilişkiye. Babasından gördüğü şiddetin izlerini Selin’den saklayışı ve ”Bunları unut” demesiyle birbirlerinin acılarına ortak oluyorlar adeta. Bizler de tüm duygusallığımızla onlara eşlik ediyoruz bu yolda.

Selin’in Ali’ye hitap etme şekli olan “Uzaydaki Mavi Gözlü Çocuk” da buradan doğuyor haliyle. Çift sosyal medyada milyonlarca hayrana ulaşıyor, herkesin diline HanTol, AlSel gibi kelimeler dolanıyor! Dizi sürecinde Beyaz Show’a da katılıyorlar. Tolga Sarıtaş Hande Erçel çifti sempatik halleriyle dikkat çekiyor. Akıllara gelen ”Sevgililer mi acaba?” sorusunu ”Sadece arkadaşız.” diyerek usulca kapatıyorlar.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hande Erçel (@handemiyy)’in paylaştığı bir gönderi


Dizi, Tolga Sarıtaş’a şöhretin yanında birçok ödül de getiriyor. 2016 yılında 23. İTÜ EMÖS Başarı Ödülleri, Ankara Hukuk Ceride-i Kantar ve Sabancı Üniversitesi Lacivert Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini alıyor.

Sarı Komutan

2015 yılında Büyük Sürgün Kafkasya’da Tolga Sarıtaş Cemil karakteri ile tekrar başrol oldu. Cemil ve Nino’nun hüzün dolu aşk hikayesi, dizinin soundtrack müziği ve koca bir halkın bilinmeze yolculuğu alıp sürükledi her defasında izleyenleri.

2017’de Tolga Sarıtaş Söz’de Yavuz Karasu rolüyle boy gösterdi. Tolga Sarıtaş’ın oynadığı dizilere nazaran ilk kez uzun soluklu bir televizyon dizisinde başrol olduğunu gördük. Partneri ise 2014 Miss Turkey yarışması üçüncüsü Aybüke Pusat oldu. Güzel oyuncu, Bahar karakteri ile Tolga Sarıtaş’a eşlik etti. HanTol’culardan izin alarak itiraf etmem gerekirse bu zamana kadar kendisini en çok yakıştırdığım partneri Aybüke Pusat oldu.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tolga Sarıtaş (@tolgasaritas_)’in paylaştığı bir gönderi

Diziye bakacak olursak, Tolga Sarıtaş aksiyon dolu operasyon sahnelerinde Sarı Komutan olarak karşımıza çıktı. Üniforma ile karizmasını taçlandıran oyuncu, kısacık saçları ve sakalsız yüzü ile adeta parladı o günlerde. İlk bölümlerde kaybettiği nişanlısının ardından ”Bir kadın ne kadar sevilebilirse seviyordum.” repliği ile aşık bir adamın çaresizliğini gözler önüne serdi. 84 bölüm ile uzun süre ekranlarda kalan dizi birçok sahnesi ile sosyal medyada adından söz ettirdi. Reyting yarışında listenin başını çeken Söz dizisi ile Tolga Sarıtaş zirveyi ele geçirdi demek çok da yanlış olmaz!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tolga Sarıtaş (@tolgasaritas_)’in paylaştığı bir gönderi

Her güzel şeyin bir sonu olur sözüne ithafen dizinin benim için kırılma noktası Bahar’ın ölümü oldu. İkilinin son sahnelerindeki oyunculukları, vedalaşmaları, birbirini son kez gören iki aşığı en ince detayları ile izleyiciye aktarmaları olağanüstüydü. Son sözleri ”Hangi çiçekleri sevdiğimi biliyorsun.” olan Bahar ile sevdiği kadının yüzüne ezberlercesine bakan Yavuz bu hikayenin en nahif parçalarıydı.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aybüke Pusat (@aybukepusat)’in paylaştığı bir gönderi

A.RIZA

2017’de Tolga Sarıtaş oynadığı filmlere bir yenisini daha ekledi ve Kötü Çocuk adlı filmde rol aldı. Söz dizisinin ardından sadece 6 bölüm ekranlarda kalabilen Ferhat ile Şirin dizisinde tekrar başrol oldu.

Bir süre sonra ”Tolga Sarıtaş Çukur’a mı geliyor?” soruları ile gündemi canlandırsa da bu iddiaları reddedercesine 2020’de ilk defa bir internet dizisinde rol aldı. BluTV ve Tims&B Productions imzalı Türk yapımı dizi Yarım Kalan Aşklar’da Ozan karakteri ile boy gösterdi.

Tolga Sarıtaş dizide idealist bir gazeteci olarak karşımıza çıktı. Sıradışı haberler peşinde koşarken birdenbire araba kazasıyla ölen Ozan’ın başka birisinin bedeninde reenkarne oluşunu anlatan dizide Tolga Sarıtaş Dilan Çiçek Deniz ile partner oldu.

Son olarak hala rol aldığı A.RIZA dizisiyle televizyon ekranlarına geri döndü. Ali Rıza Altay karakteri ile Show TV de boy gösteren yakışıklı oyuncuyu yine aksiyon ve dram içeren bir dizide başrol olarak görüyoruz. Burada kendisine Ayça Ayşin Turan ‘Halide’ rolüyle eşlik ediyor.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tolga Sarıtaş (@tolgasaritas_)’in paylaştığı bir gönderi

Arıza, taksici Ali Rıza ve doktor Halide’nin yollarının kesişmesiyle başlayan bir hikaye. Kız kardeşinin düğün gününde öldürülmesi ile mafyatik kralların karşısına çıkmaya karar veren Ali Rıza’nın bu zorlu yolda sevdiklerinin gücüyle ayakta kalma çabasını konu ediyor. İlk bölümden ekranlara hızlı giriş yapan Arıza reyting yarışında da adından söz ettiriyor!

Ekran hayatına devam eden dizide beni en çok etkileyen sahne ise ilk bölümdeki düğün sahnesi. Tüm ailenin mutlu olduğu anlara belki de son kez şahit olduğumuz düğünde, kardeşlerin oynadığı Lezginka benim gibi Kafkas danslarına ilgi duyanlar için çok hoş bir detay.

Tolga Sarıtaş’ın usta oyunculuğu ile taçlandırdığı Ali Rıza’nın, kardeşinin ölümünden sonra ”O benim kardeşim değil, kızımdı.” tiradı ile ruhumuzu ürperttiği anları ise unutmamak gerek.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Arıza (@arizadizisi)’in paylaştığı bir gönderi

O Ses Türkiye Performansı

Sempatik oyuncunun sesinin güzelliğinden bahsetmiştik. 2017’de Yılbaşı özel programı ile ekranlara gelen O Ses Türkiye Tolga Sarıtaş’lı fragmanı ile büyük heyecan yaratmıştı. Ve ‘Senden Daha Güzel’ şarkı performansı sosyal medyada çokça takdir toplamıştı.

Sosyal medya demişken, Tolga Sarıtaş Twitter’da oldukça aktif. Çalıştığı projeleri paylaştığı bir Twitter hesabı mevcut. Ben yakından takip etmek istiyorum diyenler için Tolga Sarıtaş Instagram’da kişisel fotoğraflarını da paylaşmakta.

Tolga Sarıtaş’ı Neden Bu Kadar Çok Sevdik?

Beyefendi Duruşu ve Sempatikliği ile Bizleri Mest Etti!

Magazinden ve polemiklerden uzak duruşu ile her daim sınırlarını korudu, beyefendiliği ile kendini bizlere sevdirdi.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tolga Sarıtaş (@tolgasaritas_)’in paylaştığı bir gönderi


Tolga Sarıtaş doğum gününü kutlayan Ethem Özışık’a Twitter’da verdiği cevapla da sempatikliğini konuşturmuştu. Hatırlarsanız, ünlü yönetmen rakip dizi Çukur’un yıldızı Aras Bulut İynemli’nin fotoğrafıyla bir doğum günü mesajı yayınlamıştı.

Rol mü Gerçek mi?

Çok hoş bir gülüşe sahip olsa da rol aldığı dizilerdeki içten ağlama sahneleri ile bizleri çok kez ”Rol mü gerçek mi?” ikilemine düşürdü. Usta oyunculuğu onu sevmemiz için en büyük sebeplerden biri haline geldi.

Peki Tolga Sarıtaş kaç yaşında da bu kadar projeyi başarıyla sırtlanıyor diyorsanız, kendisi henüz 29 yaşında.

O Gözlerden Etkilenmemek Mümkün mü?

Her şeyi bir kenara bırakalım. Okyanus mavisi gözleri ve uyumlu saçları ile bir heykel gibi bizleri selamlıyor oluşu hepimizi etkilemek için yetmez mi?

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tolga Sarıtaş (@tolgasaritas_)’in paylaştığı bir gönderi

Tolga Sarıtaş Biyografisine Son Noktayı Koyuyorum…

Tolga Sarıtaş yaşı itibariyle henüz çok genç. Önümüzdeki yıllarda kendisiyle tekrar başarılı projelerde karşılaşacağız gibi duruyor!

İşte Her Yönüyle Sempatik ve Yakışıklı Şef, Danilo Zanna!

Hiç Bilmediğiniz Yönleriyle Güzel Oyuncu Fahriye Evcen

Hem Çok Güzel Hem de Çok Başarılı Bir Kadın: Ezgi Eyüboğlu

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz