Darbe Üstüne Darbe! Duru Olmak Belgeseli Yüzünden Bu Kez de “Haksız Kazançla” Suçlanan Nükhet Duru İsyan Etti

Aleyna

Haberler

8 Mart 2021

Darbe Üstüne Darbe! Duru Olmak Belgeseli Yüzünden Bu Kez de “Haksız Kazançla” Suçlanan Nükhet Duru İsyan Etti

Duayen şarkıcı Nükhet Duru, son dönemde sürekli suçlamalarla boğuşuyor. “Duru Olmak” belgeseli yüzünden bu kez yönetmen Mu Tunç’la papaz oldu.

Nükhet Duru

Duayen şarkıcı Nükhet Duru, son dönemde, sosyal medyayı başarıyla kullanmasının da etkisiyle, yeniden popüler bir figür haline geldi. Sosyal medya rüzgarının ardından en sevilen şarkılarını başka sanatçılarla tekrar yorumladığı “Hikayesi Var” albümünün çıkması hayranlarını sevindirdi. Üstelik, bu albümün yapım hikayesini anlatan “Duru Olmak” da Netflix Türkiye’nin ilk belgeseli oldu!

Nükhet Duru

Ama bu belgesel çıktığından beri Nükhet Duru’nun başı beladan kurtulmadı. İlk darbe, Nükhet Duru’nun en sevilen şarkılarından “Melankoli”, “Ben Sana Vurgunum” ve “Benimsin Diyemediğim”in bestecisi Ali Kocatepe’den geldi!

Olmayan İzin Belgesi!

Nükhet Duru Ali Kocatepe

Ali Kocatepe, bu şarkıların “Hikayesi Var” albümünde yer almasına önce izin verdi. Ama şarkıları söyleyen Teoman ve Kenan Doğulu’nun performansını beğenmediği için şarkıları belgeselden çektiği iddia edildi. Ali Kocatepe ise baştan beri izin alınmadığı ve albüm projesini gazetelerden duyduğu için şarkılara izin vermediğini söyledi. Hatta Nükhet Duru’yu “intikam almakla” suçladı!

Yönetmen de İsyan Etti

Mu Tunç

“Duru Olmak” belgeseliyle ilgili bir iddia da yönetmen Mu Tunç tarafından ortaya atıldı. Mu Tunç, belgeselin kendisinden izin alınmadan Netflix’e verildiğini ve eser sahibi olarak da yapımcının gösterildiğini söyledi. Mu Tunç, belgesel yayına girer girmez yasal süreci başlattığını da ekledi.

“Haksız kazanç sağladılar”

Nükhet Duru Mu Tunç

Mu Tunç, filmin satışından tek kuruş almadığını, üretim sürecinde de nadir teknik giderler dışında bedel almadığını söyledi. Nükhet Duru’ya 2 senesini verdiğini ama bir teşekkür bile edilmediğini anlatan yönetmen çok üzgün görünüyor: “Hakkımız olanı bizlerle paylaşmamalarının yanı sıra haberimiz olmadan gala yapılmasını ve filmin bir meze filmine çevrilmesini kalbim kırılarak izledim. Üstüne üstlük filmin baştan sona yapımcı, menajer tarafından yapıldığını canlı yayında söyleyecek kadar ileri giderek, bize karşı onur kırıcı davranışlar sergilediler!

“Tavırları şantaja dönüştü”

Nükhet Duru ise böyle bir haberle gündemi meşgul ettiği için özür dileyerek Twitter hesabından bir açıklama yayınladı ve olayı yargıya taşıdıklarını söyledi.

Nükhet Duru’nun anlattıklarını bazı sanatçı dostları da destekledi.

Bakalım bu iş nerelere varacak, kim haklı çıkacak?

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz