Demet Özdemir’in Yeşilçam Filmlerini Aratmayan Şöhret Yolculuğu: “Evden kaçıp…”

Dilek

Haberler

2 Kasım 2020

Demet Özdemir’in Yeşilçam Filmlerini Aratmayan Şöhret Yolculuğu: “Evden kaçıp…”

Ünlü oyuncu Demet Özdemir, son dönemin en gözde oyuncularından biri. Ünü yurt dışına da yayılmaya başlayan Özdemir’in bu şöhrete kavuşma macerası ise Yeşilçam filmlerini aratmıyor!

Demet Özdemir

Demet Özdemir, bu sezon Doğduğun Ev Kaderindir dizisiyle izleyiciyi ekrana kilitliyor. Yaptığı reklam anlaşmaları ve sosyal medyanın gücü sayesinde bir yıldıza dönüşen Özdemir’in ünü yurt dışına da yayıldı.

Ancak Özdemir’in bu noktaya gelmesi kolay olmadı. Ünlü oyuncunun ve ailesinin İstanbul’a gelme ve şöhret olma macerası Yeşilçam filmlerinin bir kopyası gibi.

Çocukken Şiddet Görmüş!

Demet Özdemir

Demet Özdemir’in hayatı 2014’te yayınlanan fantastik dizi Sana Bir Sır Vereceğim ile değişti. Özdemir, o dönem verdiği bir röportajda ailesiyle yaşadıklarını ve çocukluğunu tüm açıklığıyla anlattı.

Demet Özdemir

Demet Özdemir, İzmit’in bir kasabasında üç çocuklu bir ailenin en küçük kızı olarak büyüdü. Özdemir’in babası özellikle kızlarına karşı baskıcı biriydi. Ünlü oyuncu o günleri ve babasından gördüğü şiddeti “Az sıra dayağından geçmedik” diyerek anlattı.

Önce Ablası Tanındı!

Demet Özdemir ve ablası

Demet Özdemir’in ablası Çarkıfelek’e izleyici olarak katılınca sunucu Mehmet Ali Erbil’in dikkatini çekti. Erbil’in tavsiyesine uyan abla, gizlice İstanbul’a gidip bir ajansa kaydoldu. Ablasının kaçış planını da o sıralarda ilkokula giden Demet Özdemir yaptı!

Demet Özdemir

Ablası önce bir Fransız dergisinin kapağına, sonra da Mustafa Sandal’ın İsyankar klibine çıkınca ailede hem sevinç hem de panik yaşandı. Demet Özdemir, babasının durumu öğrenmesinden korksa da o günleri “Tek ışığımız ablamdı, eğer o İstanbul’a gidip para kazanabilirse biz de kurtulacaktık” diyerek anlatıyor.

“Önümüzü açmak en büyük iyiliği”

Demet Özdemir ve babası

Babaları durumu öğrendi ancak razı olmadı. Bunun üzerine Demet Özdemir, annesi ve ablasıyla beraber İstanbul’a gitti. Abisi de Almanya’ya taşınınca ünlü oyuncunun babası tekrar evlendi.

Özdemir yıllarca görüşmediği babası için “Önümüzü açmak yapabileceği en büyük iyilikti, gitmemize engel olabilirdi” dedi. Ünlü oyuncu babasıyla ilk dizisine başlamadan önce barıştı.

“Asla yapmam!”

Demet Özdemir

Demet Özdemir’in ablası bir süre aileyi geçindirdi. Ancak evlenmeye karar verince görev bu kez Demet Özdemir’e düştü. O sırada liseye giden ve avukat olmak isteyen Özdemir, “Asla yapmam” dediği dansçılığa başladı. Akşam lisesine giderek okulunu bitiren Özdemir, Efes kadrosunda ve Bengü’yle beraber dans etti. Daha sonra Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’nda iki yıl eğitim alan Özdemir, dizilere transfer oldu.

Demet Özdemir

Demet Özdemir ve ailesi, “evden şöhret olmak için kaçma” klişesinin en başarılı sonuç veren örneği!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz