Deniz Çakır, 2. Tur Seçimleri İçin Kararsızlara Seslendi: “Yarın Bir Kız Çocuğunun…”

Aleyna

Haberler

16 Mayıs 2023

Deniz Çakır, 2. Tur Seçimleri İçin Kararsızlara Seslendi: “Yarın Bir Kız Çocuğunun…”

Geçtiğimiz Pazar günü, 13. Dönem Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Oğan ve Muharrem İnce karşı karşıya geldi. Seçimlere 3 gün kala Muharrem İnce, adaylıktan çekildiğini açıklamış olsa da seçime çok kısa bir süre önce açıklama yaptığı için ismi oy pusulalarından silinemedi. Bu nedenle aldığı oylar da YSK tarafından onaylandı ve sayıldı. Açıklanan oy sonucuna göre, 28 Mayıs’ta bir seçim daha yapılmasına karar verildi. 28 Mayıs 2023 Pazar günü İkinci turda Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu karşı karşıya gelecek. Şimdilerde sosyal medya fenomenleri ve ünlüler takipçilerini oy vermeye çağırıyor. Bu isimlerden biri de Deniz Çakır oldu.

Deniz Çakır Kararsızlara Seslendi!

Seçimlerden sonra sosyal medyada da ortalık karışmış durumda. Pek çok ünlü kadınlara yönelik sert açıklamalarıyla öne çıkan HüdaPar’ın meclise milletvekili sokabilmesini eleştiriyor. Deniz Çakır da HüdaPar’ın açıklamalarından alıntılar yaparak, takipçilerinden destek istedi. Güzel oyuncu Instagram hesabında, 28 Mayıs seçimlerinde, kime oy vereceğine karar veremeyen kişilere hitaben story paylaştı; “Bir lafım var bazı gevşeklere… Hani şu oy vermeyen kararsızlara… Bu ülkede çocuk istismarcıları affedildi. Kadın mezarlığına döndü ülke… Şimdi kadını hepten yok sayan bir zihniyete yol vermektir kararsız kalmak… ‘Bekar kadınlara sahiplendireceğiz’ diyen bir zihniyetin yolunu açmaktır oy vermemek… ‘Eğitim sistemimize ahiretli öncelikli hale getireceğiz’ diyenlere emanet etmektir çocuklarımızı oy vermemek… kararsız kalmak bu ülkeyi karanlığa terk etmektir… Oy verin, oy verin biz güzel insanlarız hatırlayın… Hatırlayın ayrıştırmamanın ne güzel şey olduğunu… Yarın bir kız çocuğunun gözlerinin içine utanmadan bakabilmek için oy verin…”

blank

Deniz Çakır’ın dışında, Nazlı Sabancı, Yasemin Allen gibi kişiler de HüdaPar’ın meclise girmesine sitem etti. Oğuzhan Uğur ise Kemal Kılıçdaroğlu’nu Mevzular Açık Mikrofona davet etti. Siyaset ve ünlüler camiasında hareketli zamanlar yaşanıyor. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak?

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz