Didem Soydan, Arkadaşı Aslı Yılmaztürk’ün Ölümü Üzerine Büyük Bir Karar Aldı

Aleyna

Haberler

6 Mart 2021

Didem Soydan, Arkadaşı Aslı Yılmaztürk’ün Ölümü Üzerine Büyük Bir Karar Aldı

Ünlü tasarımcı Aslı Yılmaztürk, tatil için gittiği Muğla’da kaldığı tek katlı müstakil evde ölü bulundu. Didem Soydan, dostu Aslı Yılmaztürk’ün ölümü sonrası hüznünü dile getirirken aldığı flaş kararı da açıkladı.

didem soydan-aslı yılmaztürk

Tatil için Muğla’nın Ula ilçesine giden ünlü tasarımcı Aslı Yılmaztürk’ten acı haber geldi. Yakınları Aslı Yılmaztürk’e bir süre ulaşamayınca durumu 112 Çağır Merkezi’ne bildirdi. Yılmaztürk’ün kaldığı eve giden yetkililer, ünlü tasarımcının hareketsiz bir şekilde yerde yatan bedenini buldu. Yapılan kontroller sonucu Aslı Yılmaztürk’ün hayatını kaybettiği belirlendi.

didem soydan-aslı yılmaztürk

Ölüm Nedeni Zehirlenme

blank

Yetkililerin yaptığı ilk incelemeye göre Aslı Yılmaztürk’ün mutfaktaki ocaktan sızan gazdan zehirlendiği ortaya çıktı. Zehirlenme sonucu yaşamını yitiren ünlü modacının ölümüyle ilgili soruşturma başladı.

“Bu Dünyaya Naiflik, Şıklık ve Güzellik Sundun”

didem soydan-aslı yılmaztürk

Ünlü tasarımcının ölümü üzerine ünlü model Didem Soydan, Instagram’dan duygusal bir paylaşım yaptı. Yakın arkadaşının ölümüne duyduğu üzüntüyü dile getiren Didem Soydan, ünlü tasarımcının sevenlerine başsağlığı diledi.

Acı Haber Üzerine Ünlü Model Bakın Hangi Kararı Aldı?

Didem Soydan Twitter üzerinden de arkadaşının ölümüne duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Sektöre ilk girdiğinden beri Aslı Yılmaztürk’ü tanıyan Soydan, arkadaşının ona bir tavsiyesi olduğunu söyledi.

didem soydan-aslı yılmaztürk

Arkadaşının tavsiyesini uygulayacağını dile getiren ünlü model, Twitter hesabını kapatacağını duyurdu. Didem Soydan, “Bye bye Twitter” sözleriyle Twitter’a veda etti.

Henüz 34 Yaşındaydı

34 yaşında hayatını kaybeden Aslı Yılmaztürk, Artxdesign’ın kurucusu ve kreatif direktörü olarak görev yapıyordu. Robert Lisesi’ni bitiren Yılmaztürk daha sonra üniversitede ekonomi bölümüne başladı.

didem soydan-aslı yılmaztürk

Hayalleri için görsel tasarım eğitimi alan ünlü tasarımcı 2008’de AXD’yi bir blog olarak başlattı. 2015’de ise ünlü tasarımcı Artsxdesign’ı bir iş modeline dönüştürdü.

Ünlü tasarımcının tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz