Diriliş Ertuğrul Dizisinde Büyük Kumpas

8 Aralık 2015
Diriliş Ertuğrul Dizisinde Büyük Kumpas

TRT ekranlarının en sevilen dizileri arasında olan Diriliş Ertuğrul’da oldukça heyecanlı bir bölüm daha geride kaldı. Gümüştekin’in uç beyliği hesapları yaptığı bölümde Moğallar’a karşı Anadolu beyliklerini uyarmaya gelen Atabey Ertokuş, Ertuğrul’u beklerken saldırıya uğradı. Yardım için hemen harekete geçen Moğal askerleri, Ertokuş Bey’in askerlerii öldürerek kendisini de esir aldılar.

Ertokuş Bey ile anlaştıkları bölgeye buluşmak için giden Ertuğrul, hesapta olmayan bir manzara ile karşı karşıya kalıyor ve askerlerinin tamamının Moğallar tarafından öldürüldüğünü görüyor. Ertuğrul ise bu olayların içerisinden alpler sayesinde kurtuluyor.

Uç beyliği planları yapmakta olan Gümüştekin ise saldırıdan yaralı olarak sıyrılmayı başaran Ertuğrul’u suçluyor. Gümüştekin, Ertuğrul’un bu saldırıyı planladığını ve alplerinin de işin içinde olduğunu söylüyor. En önemli nokta ise Ertuğrul için Sadeddin Köpek’in idam fermanı alındığını söylemesi oluyor.

Hayme Ana Obadan Ayrılabilir!

Hayme Ana ise yapılan bu yorumların iftira olduğunun bilincinde olarak hareket etmektedir. Gmüştekin’i uyarmaya otağa giden Hayme Ana, Ertuğrul’un suçsuzluğunu kanıtlamak için uğraşır ve gerekirse bu uğurda obadan ayrılabileceğini de söyler. Gmüştekin’in fermanını veren Selçuklu hükümdarına ise tarihi bir cevap veren Hayme Ana, ‘Ferman padişah tarafından veriliyorsa dağlar da bizimdir’ der.

TRT ekranlarında büyük bir kitleye hitap etmekte olan Diriliş Ertuğrul’da neredeyse her bölüm ortaya çıkmaya başlayan bu büyük kumpasların Hayme Ana’ya da düzenleneceği şüphesi ise bölüm sonlarına doğru izleyiciye verilmektedir.

Bu Haberi Dilediğiniz Gibi Paylaşabilirsiniz!

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz