Akıncı’nın Fatih’i Şükrü Özyıldız Bir Türlü Ekranda Tutunamıyor! Dizileri Uzun Ömürlü Olamadı

Aleyna

ATV

18 Nisan 2021

Akıncı’nın Fatih’i Şükrü Özyıldız Bir Türlü Ekranda Tutunamıyor! Dizileri Uzun Ömürlü Olamadı

Türk televizyonunun jönleri arasında yer almasına rağmen, bir türlü uzun soluklu projelere imza atamayan Şükrü Özyıldız yine tutunamadı. Son dönemde başrol oyuncusu olarak yer aldığı Akıncı, adım adım finale ilerliyor.

Mühendislikle Başladı


18 Şubat 1988 yılında İzmir’de dünyaya gelen yakışıklı oyuncu, üniversite sınavında İTÜ Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümünü kazandı. Doğup büyüdüğü topraklara hasret kalmış olacak ki, bir yıl okuduktan sonra yeniden sınava girerek Ege Üniversitesi İşletme Bölümüne geçiş yaptı.

Kafes Dövüşünden Oyunculuğa

blank

Ege Üniversitesinde başlayan eğitiminden bir süre sonra Erasmus programıyla Portekiz’e giden Şükrü Özyıldız, burada farklı ufuklara yelken açtı. Dövüş sporlarına merakı bilinen oyuncu, Portekiz’de kafes dövüşlerine katıldı. Bu tehlikeli sporu bıraktıktan sonra oyunculukla ilgili bir workshopa dahil olan Özyıldız, oyunculuğu çok sevdiğine karar vererek Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almaya başladı.

İlk Adım Derin Sular

blank


Ünlü oyuncu Şükrü Özyıldız, eğitimini tamamladıktan sonra oyunculuk dünyasına ilk adımı Derin Sular adlı yapımda yardımcı karakter olarak attı. Bundan sonra Fatmagül’ün Suçu Ne ve Uçurum adlı yapımlarda da yardımcı karakter olarak rol alan oyuncu, 2013 yılında Neva adlı ilk sinema filmi ile ilk başrolünü üstlendi. Neva’dan sonra, başarısını gözler önüne sermeyi başaran oyuncuya teklifler yağmaya başladı.

Benim Hala Umudum Var’ın Ozan’ı

blank

Şükrü Özyıldız, 2013-2014 sezonunda Star Tv’de başlayarak 25. bölümden sonra Fox Tv ekranlarına transfer olan Benim Hala Umudum Var adlı dizide Gizem Karaca ve Berk Oktay ile başrolleri paylaştı. Ancak tv ekranlarının ilk başrolü heyecanı ne yazık ki fazla uzun sürmedi, dizi 33. bölümde final yaptı.

İtalyan Işığı!

blank

Hem yeteneği hem de yakışıklılığı ile göz kamaştıran Şükrü Özyıldız, sahip olduğu İtalyan ışığını yansıtmış olmalı ki; bir sonraki projesi, İtalyan dizisi L’onore e il Rispetto’nun Türkiye uyarlaması olan Şeref Meselesi oldu. 2014 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan ve Şükrü Özyıldız, Kerem Bürsin, Burcu Biricik, Şükran Ovalı ve Yasemin Allen’i aynı karede görmemizi sağlayan dizi, 26. bölümü ile final yaptı.

İtalyan Tutmayınca Amerikan Uyarlamasını Denedi!

blank

Çıktığı yolda istikrarla ilerleyen ünlü oyuncu Şükrü Özyıldız, 2015 yılında Amerikan “Pretty Little Liars” dizisinden uyarlanan Tatlı Küçük Yalancılar’da başrol oynadı. Ancak Star Tv’de yayınlanan dizi 13 bölüm sonra ekranlara veda etti.

blank

Aynı dönemde Sevimli Tehlikeli adlı sinema filminde Zarok karakterine hayat veren oyuncu, böylelikle komedi dünyasına ilk adımını atmış oldu.

Kış Güneşi ile Davalık Oldu!

blank

Oyunculuk kariyerinde bir hayli yol kateden Şükrü Özyıldız, 2016 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Kış Güneşi isimli dizide Efe/ Mete karakterini canlandırdı. 18 bölüm sonra final yapan dizi, yurt dışında da yayınlandı. Yurt dışında yayınlanan bölümlerin gelirinden payını alamayan oyuncu Endemol Medya Prodüksiyon Şirketi’ne dava açtı! Hala sonuçlanmayan dava dosyası geçtiğimiz günlerde bilirkişiye gönderildi.

blank


Aynı yıl Her Şey Aşktan ve Ekşi Elmalar filmlerinde rol alan oyuncu, kısa süren dizilerin aksine, film dünyasında bir hali ses getirdi.

Nefes Nefese!

blank


Diziden yana yüzü gülmeyen oyuncu, asla pes etmedi. 2018 yılında Star Tv’de yayınlanan Nefes Nefese isimli dizide Yusuf Alican karakterini canlandıran Şükrü Özyıldız, başrolleri usta oyuncu Uğur Yücel ve Melisa Şenolsun ile paylaştı. Dizi 10. bölümde final yaparak ekranlara veda etti.

blank

Uzun soluklu olamayan diziler, Şükrü Özyıldız’ın oyunculuk kariyerinde hiçbir gerilemeye sebep olmadı. Aynı yıl içerisinde Cebimdeki Yabancı ve Arif V 216 isimli sinema filmlerinde rol alan oyuncu başarısını bir kere daha kanıtladı.

blank

Özellikle Arif V 216′ da canlandırdığı Ayhan Işık rolü ile gönüllere taht kurmayı başardı.

Bu da mı Gol Değil!

blank

Yetenekli oyuncu Şükrü Özyıldız, son günlerde Atv’de yayınlanan Türk yapımı fantastik aksiyon dizisi Akıncı ile ekranlarda yer almaya devam ediyor. Başrolleri Büşra Develi, Yıldıray Şahinler ve Tolga Tekin ile paylaşan oyuncu, Akıncı/Fatih karakterine hayat veriyor. Ancak kanaldan gelen bilgiye göre jönümüzün şansı bu sefer de yaver gitmiyor! 20. bölümü ile final yapmaya hazırlanan Akıncı da, malesef Şükrü Özyıldız’ın oyunculuk kariyerinin ilk uzun soluklu projesi olamayacak. Yetenekli oyuncuya şans diliyor ve yeni projelerini dört gözle bekliyoruz!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz