Yeşilçam’ın Hafızalara Kazınan En Ateşli Ahu Tuğba Filmleri (21+ Film)

Aleyna

Film Listeleri

27 Nisan 2021

Yeşilçam’ın Hafızalara Kazınan En Ateşli Ahu Tuğba Filmleri (21+ Film)

70’lerin sonu ve 80’lerin başında dönemin siyasi şartları ve video teknolojisinin yaygınlaşmasıyla sinema salonları boş kalmaya başlamıştı. Erotik film furyası da tam bu dönemde patladı ve sinemanın hayatını kurtardı. Bu dönemde Serpil Çakmaklı, Banu Alkan, Bahar Öztan gibi Ahu Tuğba da erotik filmlerdeki cesur sahneleriyle hafızalara kazındı.

Ahu Tuğba’nın Analar Ölmez gibi pek çok filmi kaybolmaya yüz tutmuşken arşivlerinize iyi rehber olacak harika bir liste hazırladım. Altın sarısı saçları ve masmavi gözleriyle 80’lerin en çekici kadınlarından biri olan Ahu Tuğba’nın modern film müzikleri, iddialı film afişleri ve sıcak sahneleriyle döneme damgasını vuran filmlerini bu listede bir arada bulacaksınız.

21. Yangın (1984) 

Ahu Tuğba’yı, eski filmlerinin birçoğu gibi Orhan Elmas imzası taşıyan bu filmde zengin olmak isteyen bir genç kız olarak izliyoruz. Bir kuaförde manikürcülük yapan Lale, zengin müşterilerinin lüks yaşamından çok etkilenir ve zengin bir adamla evlenerek o hayatın bir parçası olabilmeyi umar. Hukuk fakültesinde okuyan Sedat’la (Salih Güney) evlilik hayalleri kuran Lale’nin aklı bir yandan da müşterilerden biri sayesinde tanıştığı, zengin bir ailenin oğlu olan Şahin’de (Can Gürzap) kalır.

Aşkı ve para ihtirası arasında savrulan genç bir kızın hikâyesini kaçırmak istemiyorsanız Yangın’ı mutlaka izleyin.

20. Haciz Kararı (1990)

blank

Listeye cesur sahneleriyle aklınızda kalacak bir filmle devam ediyorum. Filmde Ahu Tuğba’ya Salih Güney ve Salih Kırmızı eşlik ediyor. Yeni evli bir çift olan Filiz ve Bülent’i düğün sonrası döndükleri evlerinde haciz memurları karşılıyor. Tüm eşyalarının haczedilmesini kabullenemeyen Bülent, sinir krizi geçirip bir memuru öldürüyor ve hapse düşüyor. Bir kâbusun ortasında kalan Filiz’e yardım etmekse Bülent’in yakın arkadaşı Fikret’e kalıyor.

Dram filmlerini seviyorsanız Ahu Tuğba filmleri içerisinde en iyi senaryolardan birine sahip Haciz Kararı’nı arşivinize eklemelisiniz.

19. Gece (1989)

blank

Gece; ilginç senaryosuyla beni şaşırtan bir film oldu. Ahu Tuğba filmde ünlü bir iş adamının karısı olan Rüya’yı canlandırıyor. Kocası Tarık’ı öldürüp tüm servetini birlikte harcayabilmek için sevgilisiyle bir plan yapıyor. Ancak planları uygulayacakları gece, her şey yolunda gibi görünürken birden tuhaf bir hâl alıyor. Bana bir yerden sonra bir film değil de tiyatro oyunu izliyormuşum hissi veren film, Rüya’nın genç sevgilisiyle yakınlaştığı sahnelerle de akıllarda yer edinmeyi başarıyor.

Tahmin edilebilirliği olmayan yerli bir polisiye filmi arıyorsanız Gece tam da aradığınız film!

18. Aşk Üçgeni (1990) 

blank

Aşk Üçgeni’nin Ahu Tuğba, Engin İnal ve Meriç Erkan’ı buluşturan senaryosunu benim gibi siz de beğeneceksiniz. Film, eşini kaybettikten sonra kendini dışarıya kapatan, tüm zamanını çalışarak geçiren genç ve güzel bir kadının yaşadıklarını konu ediniyor. Sibel, girdiği bu buhrandan Ali’yle tanıştığında çıkabiliyor ve kısa sürede evleniyorlar. Ancak zamanla Sibel, Ali’nin tavırlarından şüphe duymaya başlıyor ve nihayetinde evliliklerinin arkasındaki korkunç bir gerçeği öğreniyor.

Zekice kurgulanmış, iyi bir aşk filmi izlemek istiyorsanız Aşk Üçgeni beklentinizi karşılayacak.

17. Akdeniz Kartalı (1977) 

blank

Yalçın Gülhan, Kazım Kartal, Atıf Kaptan ve Ahu Tuğba’nın birlikte oynadığı Akdeniz Kartalı, Yeşilçam’ın en orijinal senaryolarından birine sahip. Film, Ürdün’de bir müzeden çalınan altın bir hançer ve ardından işlenen cinayetin gizemini çözmeye çalışan bir polis ve bir ajanın serüvenini anlatıyor. Türk ajanı Yalçın, Ürdün’de cinayeti işleyen çeteyi buluyor ve kaçırdıkları Ahu’yu ellerinden kurtarıyor. Ahu Tuğba, henüz 22 yaşındayken oynadığı filmde de güzelliğiyle göz dolduruyor.

Soluk soluğa izleyeceğiniz bir film arayışındaysanız Akdeniz Kartalı tüm beklentinizi karşılayabilir.

16. Bir Aşk Bin Günah (1989) – IMDb 3.2/10

blank

Başrollerini Ahu Tuğba ve Hakan Ural’ın paylaştığı Bir Aşk Bin Günah, Orhan Elmas imzası taşıyan filmlerden. Ahu Tuğba’nın hayat verdiği Cennet, bir köyde yaşayan kendi hâlinde bir genç kızken ailesi tarafından evlendirilir. Evlendiği adam, Cennet’e iftira atarak ailesinin evine geri gönderir. Ailesinin bu iftirayla birlikte şiddetlenen baskısından kurtulmak isteyen Cennet evden kaçıp İstanbul’a gelir ve hiç bilmediği bir şehirde savrulmaya başlar.

Ahu Tuğba’nın güzelliği ve başarılı oyunculuğuyla büyülediği bu filmi kaçırmak istemiyorsanız Bir Aşk Bin Günah’ı mutlaka izleyin.

15. Anter Kara Ali (1974) – IMDb 3.5/10

blank

Ahu Tuğba’nın dansöz rolünde oynadığı Anter Kara Ali, Türk-Lübnan ortak yapımı. Asıl adı Anter olan film, Anter’in kahramanlıklarını konu edinen bir filmken tamamlanamıyor. Sonrasında yönetmen Oğuz Gözen, filmin asıl yönetmeni Orhon M. Arıburnu’ndan izin alıp Aydemir Akbaş’la filmin devamını çekiyor. Yeşilçam’da kadın güzelliği ve çıplaklığın en çok kullanıldığı filmlerden biri olan Anter Kara Ali’yi, tamamlanmış hâli senaryo bütünlüğünden uzak kaldığı ve ulaşabildiğim kopyalar fazla tahrip edilmiş olduğu için izlerken çok zorlandım.

Kaybolmak üzere olan filmin orijinaline ulaşabilirseniz Anter Kara Ali’ye Yeşilçam arşivinizde yer verebilirsiniz.

14. Aldatacağım / Kaderimsin (1991) – IMDb 3.6/10

blank

Ahu Tuğba’nın Kadir İnanır’la mükemmel uyumunun yansıdığı Aldatacağım/Kaderimsin, zengin bir iş adamının sahip oldukları yüzünden yaşadıklarını anlatıyor. Savaş, oldukça varlıklıdır ve tüm varlığını ihtiyaç sahipleriyle paylaşmaktan çekinmez. Zenginliğiyle mafyanın da hedefi olur. Tüm bunların içinde tanışıp âşık olduğu Lale’nin de parasıyla ilgili planları vardır ama bu Lale’nin ona âşık olmasını engelleyemez.

Zekice kurgulanmış, aksiyon esintileri de içeren bir aşk filmi arıyorsanız Aldatacağım/Kaderimsin tam size göre!

13. Acı Yıllar/Ayrılık – Acı Yıllar/Lekeli Melek (1989) – IMDb 3.7/10

blank

Ahu Tuğba’nın asıl ismi Acı Yıllar olan filmi, Ayrılık ve Lekeli Melek isminde birbirinin birebir devamı olan iki film hâlinde yayımlanmış. Zaman içerisinde iki filmin isimleri birbiriyle çok karışmış ama afişlerden anladığım kadarıyla hikâyenin öncesini anlatan filmin adı Ayrılık. Ayrılık’ta Ahu Tuğba’nın canlandırdığı Selma karakteri güzelliğiyle büyüleyen, akıllı, üniversite öğrencisi bir genç kız. Ailesini kaybettiği için teyzesi, eniştesi ve kuzeniyle yaşıyor. Okulda tanıştığı ve tutkulu bir aşk yaşadığı Faruk’la evlilik hazırlıkları yaparken Faruk’un bir süreliğine İtalya’ya gitmesinin ardından başına gelenler tüm dünyasını altüst ediyor.

İkinci film olan Lekeli Melek ise Faruk’un İtalya’dan dönüşü ve sonrasında olanları anlatıyor. Faruk büyük bir aşkla, deliler gibi Selma’yı ararken öğrendiği her yeni şeyde kahroluyor. Filmin bana Yunan tragedyalarını çağrıştıran, çok da ilginç bir finali var.

Uzun soluklu bir dram ve aşk filmi arıyorsanız bu iki film sizin için sürükleyici bir deneyim olacak.

12. Akrep (1986) – IMDb 3.8/10

blank

Akrep, Ahu Tuğba ve Tarık Tarcan’ın Yeşilçam seks filmleri furyasına kattığı, harareti en yüksek filmlerden biri. Ahu Tuğba’yı para ihtirasıyla gençliğini ve güzelliğini kullanarak bir akrep gibi etrafındaki herkesi zehirleyen Şadiye rolünde izlediğimiz film, bir mafya babasının karısı olan Şadiye’nin bir turist rehberi olan Murat’la yasak aşkını anlatıyor. Akrep, hem güçlü kadrosuyla hem de şaşırtıcı finaliyle uzun süre etkisinden çıkamayacağınız bir film.

İyi kurgulanmış, erotik bir aksiyon arayışındaysanız Akrep kesinlikle çok beğeneceğiniz bir film.

11. Yasak İlişki (1988) – IMDb 3.9/10

blank

Başrollerinde Cüneyt Arkın ve Ahu Tuğba’yı buluşturan film, aşık olduğu kadınla kızı arasında kalan bir adamın hikâyesini anlatıyor. Serdar, karısını bir trafik kazasında kaybettikten uzun bir süre sonra Gülbahar’la tanışıyor. Gülbahar’ın güzelliğinden ve sıcaklığından çok etkilenip onunla evlenmeye karar veriyor ama kızı Nazlı, bu evliliğe karşı çıkıyor. 

Güçlü ve tutkulu aşk filmlerinden hoşlanıyorsanız Yasak İlişki sıcacık sahneleriyle beklentinizi karşılayacak.

10. Beyaz Ölüm (1983) – IMDb 4.0/10

blank

Tarık Akan ve Ahu Tuğba’yı bir araya getiren, Yeşilçam’ın polisiye filmlerinden biri olan Beyaz Ölüm; 80’lerde gençlerin ilgi duyduğu şov dünyasının, sahne ışıklarının arkasındaki korkunç gerçekleri çarpıcı bir biçimde işliyor. Ahu Tuğba’nın canlandırdığı Meral, Hacı isminde bir uyuşturucu kaçakçısının yanında çalışan bir şov kızıdır. Uyuşturucu bağımlılığı yüzünden tüm gençliği ve güzelliği avuçlarından kayıp giderken gençleri bu bataktan kurtarmak için cesurca mücadele eden polis memuru Tarık’la tanışır ve ona yardım eder.

Siz de benim gibi bir Yeşilçam tutkunuysanız döneminin gerçeklerini tüm çıplaklığıyla anlatan Beyaz Ölüm’ü mutlaka arşivinize eklemelisiniz.

9. Yosma (1984) – IMDb 4.1/10

blank

Tarık Akan, Nuri Alço ve Ahu Tuğba’nın birlikte rol aldığı film, 80’lerin erotik film arayışını iyi bir senaryoyla birleştirerek seyircisinin tüm beklentisini karşılamayı başarıyor. Filmde, çalışmak için ailesini de alıp İstanbul’a gelen Kerem’in Pınar’la tanışması ve birbirlerine duydukları büyük aşk anlatılıyor. Pınar, para karşılığı erkeklerle birlikte olduğu dünyasını Kerem’den uzunca süre saklasa da ait olduğu dünya, ilişkilerine izin vermiyor. Diğer taraftan Kerem’in ailesi de İstanbul’un kirli yüzüyle tanışıyor. 

Hararetli sahneleriyle aşkın tüm sıcaklığını hissedebileceğiniz yerli bir dram filmi izlemek istiyorsanız Yosma’yı kaçırmayın!

8. Akdeniz Güneşi (1990) – IMDb 4.5/10

blank

Yücel Uçanoğlu imzası taşıyan Akdeniz Güneşi, Ahu Tuğba – Tarık Tarcan beraberliğini izlediğimiz filmlerden biri ve sıradan bir aşk filmi olmaktan çok uzak. Filmde kocasından boşandıktan sonra turist rehberliği yapmaya başlayan Elif’in tarihî eser kaçakçılarıyla verdiği mücadele anlatıyor. Antalya’da tarihî eserler üzerine araştırmalar da yapan Elif bir gün üniversitedeki sevgilisi Burak’a rastlıyor ve aralarında tekrar bir aşk başlıyor.

İyi kurgulanmış, tutkulu bir aşk filmi arıyorsanız Akdeniz Güneşi’ni kaçırmayın.  

7. Zifaf (1984) – IMDb 4.8/10

blank

Zifaf, Ahu Tuğba’nın kaybolmaya yüz tutmuş eski filmlerinden biri. Ahu Tuğba’nın tüm güzelliği ve cazibesiyle âdeta parladığı film, ünlü bir fotomodel olan Çağla’ya âşık olan iki adamın hikâyesini anlatıyor. Çağla, kendisiyle aynı ajansta çalışan Kenan’la (Faruk Peker) evlilik hazırlıkları yaparken ülkenin en zengin adamlarından olan Tekin Haznedar (Salih Güney) da onu elde etmek için tüm gücünü kullanmaktan çekinmiyor.

Eğer bir Ahu Tuğba tutkunuysanız Zifaf kesinlikle arşivinizde yer alması gereken bir film.

6. Hayat Kadını (1986) – IMDb 4.9/10

blank

Listeye senaryosuyla Ahu Tuğba filmleri arasında bambaşka bir yere oturan Hayat Kadını ile devam ediyorum. Ahu Tuğba, bu filminde kendisini taciz eden üvey babasını yaraladığı için hapse giren ve bu yüzden sevgilisi Recai tarafından terk edilen genç ve güzel bir kadını canlandırıyor. Hapisten çıktıktan sonra haftanın beş günü Arzu adında bir hayat kadını olarak yaşamına devam edip hafta sonları da Adalar’daki evine gidiyor. Adalar’da Sevda isminde hayır sever bir iş kadını olarak tanınan Arzu’nun hayatı, Halil’in ona duyduğu sevgiyi itiraf etmesiyle yeni bir yola giriyor.

Bir kadının her şeye rağmen hayata tutunma çabasına ve yaşadıklarına şahitlik etmek istiyorsanız Hayat Kadını’nı mutlaka izleyin.

5. Evcilik Oyunu (1988) – IMDb 4.9/10

blank

Evcilik Oyunu, Yeşilçam’da birçok örneğine rastladığım ama buna rağmen izlerken çok eğlendiğim bir senaryoya sahip. Bir mühendis olan Orhan’ın bir türlü yoluna koyamadığı evliliği tam da terfi alacakken bitme noktasına geliyor ve karısı Orhan’ı terk ediyor. Ayrılık sonrası kendini pavyonlara atan Orhan, bir hayat kadını olan Mehtap’la tanışıp birlikte oluyor. Aile ve yaşayış biçimini çok önemseyen patronu Mehtap’ı Orhan’ın karısı zannedince terfi alabilmek için bir evcilik oyunu oynamaya başlıyorlar.

Biraz eğlenip iyi vakit geçirmeye ihtiyacınız varsa Evcilik Oyunu’nu izlerken çok keyif alacaksınız. 

4. Damga (1987) – IMDb 5.4/10

blank

Cüneyt Arkın ve Ahu Tuğba filmlerinden biri olan Damga, Yeşilçam’ın en beğendiğim filmlerinden biri. Hayatını para karşılığı erkeklerle birlikte olarak sürdüren Cemile bir gece evine dönerken yolda yaralı bir adama rastlar ve yardım etmek ister. Polislerden cinayetten aradığı bir sabıkalı olan Kemal’i evine götürür, iyileşmesi içinde elinden geleni yapar. Zamanla Kemal ve Cemile arasında bir aşk büyür ama hayatlarının gerçekleri ikisinin de yakasını bırakmaz.

Muhteşem oyunculukları ve tutku dolu sahneleriyle gerçek bir aşk filmi izlemek istiyorsanız Damga’yı mutlaka izleyin.

3. Kayıp Kızlar (1984) – IMDb 6.3/10

blank

Tarık Akan ve Ahu Tuğba’nın bir diğer filmi Beyaz Ölüm gibi Kayıp Kızlar da o dönemde gençlerin şöhret arzusuyla yaptığı hatalara ve düştükleri kötü durumlara dikkat çekmeyi amaçlıyor. Dansçı, film yıldızı ya da şarkıcı olmak gibi hayallerle ailelerinden kaçıp bambaşka şehirlerde kadın tüccarlarının eline düşen kızlar, türlü tehditlerle fuhuşa zorlanıyor. Ailesinin imkânlarına rağmen kendini bu batağın ortasına atan Lale ve onu kurtarmak için çabalayan Komiser Yılmaz arasında zamanla bir aşk yeşeriyor.

Yeşilçam’ın birçok ünlü oyuncusunu bir araya getiren Kayıp Kızlar’ı hâlâ izlemediyseniz ertelemeyin!

2. Elveda Dostum (1982) – IMDb 6.6/10

blank

Kadir İnanır ve Ahu Tuğba’nın tüm filmleri arasında Elveda Dostum, senaryosu ve oyunculuklarıyla en başarılı bulduğum film sanırım. Filmde Kadir İnanır’ın canlandırdığı Dursun, evli ve çocuklu bir öğretmen. İstifa edip İstanbul’a taşındıktan sonra uzun süre işsiz kalan Dursun, ailesini geçindirebilmek için zengin ailelerin çocuklarına özel ders vermeye başlar ve bu sayede Sibel’e rastlar. Yakışıklılığı ve tavırlarıyla Sibel’in dikkatini ilk anda çeken Dursun da Sibel’in güzelliğinden ve şımarık tavırlarından etkilenir. Aralarında bir aşk hızla yeşerir. 

Ahu Tuğba’nın güzelliğinin zirvesinde olduğu, sımsıcak bir yasak aşk hikâyesini kaçırmak istemiyorsanız Elveda Dostum’u mutlaka izleyin.

1. Dokunmayın Şabanıma (1979) – IMDb 7.3/10

blank

Dokunmayın Şabanıma, başrollerini Kemal Sunal ve Ahu Tuğba’nın paylaştığı, komedi filmi. Filmde Şaban’ın arkadaşı Ökkeş zengin bir ailenin oğlu. Ailesi tarafından bir kızla evlendirilmek isteniyor. Ökkeş’se evliliğe sıcak bakmadığı için Şaban’la yer değiştiriyor. Diğer taraftan Oya da evleneceği adamı önceden tanımak istiyor ve evin hizmetçisiyle yer değiştiriyor. Oya ve Ökkeş aynı anda evin hizmetçisi sandıkları Oya’ya âşık olunca kahkahalarla izleyeceğiniz, komik bir mücadele başlıyor.

Ahu Tuğba’nın büyüleyici güzelliğini izlerken biraz gülüp rahatlamak da istiyorsanız Dokunmayın Şabanıma’yı hemen izleyin.

Yeşilçam’da Ateşli Rüzgarlar Estiren Arzu Okay Filmleri

Yeşilçam’ın Güzel ve Cesur Kadını Zerrin Egeliler Filmleri

İzleyenleri Alev Alev Yakan En Ateşli Yeşilçam Filmleri 

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz