Yeşilçam’da Ateşli Rüzgarlar Estiren Arzu Okay Filmleri (22+ Film)

Aleyna

Film Listeleri

27 Nisan 2021

Yeşilçam’da Ateşli Rüzgarlar Estiren Arzu Okay Filmleri (22+ Film)

Yeşilçam 1970’li ve 1980’li yıllarda sinema sektörüne erotik filmler furyasına sahne olmuştu. Hem sektördeki ekonomik nedenler hem de ülkenin içerisinde bulunduğu siyasal durum bunun en büyük etkenleriydi. Bu yıllarda erotik filmler ile adı anılan birçok oyuncu bulunuyor. Arzu Okay, Zerrin Egeliler, Feri Cansel, Mine Mutlu, Dilber Ay, Aydemir Akbaş, Sermet Serdengeçti gibi isimler o dönemin en çok öne çıkan ünlüleri. Bugün birlikte Arzu Okay’ın Yeşilçam filmlerine göz atmaya ne dersiniz? 

Dönemin erotik yıldızlarından biri olan Arzu Okay 1954 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Yeşilçam erotik film döneminin en çok aranan yüzlerinden biri olan Arzu Okay, yirmi yıl süren kariyerinde 100’den fazla filmde rol aldı. Döneminde Arzu Okay’ın oynadığı filmler çok ses getirdi. Arzu Okay film afişleri de o dönem izleyicileri sinema salonlarına çeken en büyük etkenler arasında. Ben şahsen dönemin ilgi çeken yıldızı Arzu Okay filmlerini beğenerek izledim. Siz de benim gibi yürek yakan eski Yeşilçam filmlerini merak ediyorsanız, listemizi mutlaka incelemelisiniz. Sizler için Arzu Okay’ın bütün filmleri içerisinden özenle seçerek hazırladığım listeye gelin birlikte bir göz atalım! 

22. Çulsuz 

Dram/Erotik

Çulsuz

Arzu Okay’un Çulsuz filmi Yeşilçam erotik filmlerinden bir tanesi! Arzu Okay’ın Yalçın Gülhan ile başrollerini paylaştığı film, fakir bir kadının zengin bir adamla yaşadığı aşk ilişkisini konu alıyor. Sıcak sahneleri ile izleyenleri büyülen Arzu Okay bu filmde nefesleri kesiyor. 

Yeşilçam seks filmlerini izlemeyi seviyorsanız, bu filmi mutlaka izlemelisiniz! 

21. Sokak Kadını 

1978, Dram/Erotik

Sokak Kadını

Arzu Okay, Sokak Kadını filminde bir kez daha erotik sahneleri ile karşımıza çıkıyor! Senaristliğini ve yönetmenliğini Çetin İnanç’ın yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Arzu Okay’ın yanı sıra Reha Yurdakul, Asuman Arsan, Ceyda Karahan, Tamer Yiğit gibi oyuncular yer alıyor. Film, güzel ve çekici fakat fakir bir ailenin kızı olan Arzu’nun Kenan’a aşık olduktan sonra başına gelen olayları konu ediyor. Kenan’ın kanunsuz kişiler ile ilişkisi vardır ve tehdit edilir. Daha sonra olaylar dramatik bir şekilde gelişir.  

Yeşilçam filmlerini seviyorsanız, sürükleyici hikayesi ve sıcak sahneleri ile Sokak Kadını filmi tüm beklentileriniz karşılayacak. 

20. Günah 

1976, Dram 

Günah

Listemize Arzu Okay’ın Günah filmi ile devam ediyoruz! Filmin senaryosunu yazan Çetin İnanç aynı zamanda yönetmenliğini de yapıyor. Filmin başrollerinde; Arzu Okay, Tevhid Bilge, Tugay Toksöz ve Ahmet Mekin gibi isimler yer alıyor. Günah, kız kardeşini öldüren adamdan intikam alan bir kızın hikayesine odaklanıyor.  

Dram filmlerini izlemeyi seviyorsanız, erotik sahneler eşliğindeki bu filmi izlemeyi unutmayın!

19. Alemin Keyfi Yerinde – IMDb 3.6 / 10 

1975, Komedi 

Alemin Keyfi Yerinde

Arzu Okay ve Aydemir Akbaş’ın başrolünde oynadığı film o dönem çok ses getirmişti. Senaristliğini Safa Önal’ın yaptığı filmin yönetmenliğini ise Arif Keskin üstleniyor. Alemin Keyfi Yerinde, birbirlerini sevmekte olan hizmetçi Arzu ve serseri bir hayat yaşayan Aydemir’in hikayesini anlatıyor. Arzu’nun çalıştığı evde değerli bir elmas çalınır ve hırsızlık suçu üzerine atılır. Bu noktada devreye Aydemir girer ve hırsızlığı çözmek için uğraşır. Arzu Okay’ın erotik filmlerinden biri olan Alemin Keyfi Yerinde zamanının ses getiren yapımlarından biri. 

Erotik sahnelerle süslenmiş komedi tarzında bir film izlemek istiyorsanız, bu filme mutlaka göz atmalısınız!  

18. Ye Kürküm Ye – IMDb 4.0 /10 

1975 Macera/Romantik/Dram 

Ye Kürküm Ye

Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Aram Gülyüz üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda; Arzu Okay, Mete İnselel ve Orçun Sonat gibi isimler yer alıyor. Ye Kürküm Ye bizlere İstanbul’dan tatil için Ege’ye giden iki araba tamircisi adamın, gittikleri yerde iki güzel genç kadınla tanışmasını ve ardından gelişen olayları anlatıyor. 

Macera dolu sıcacık bir Yeşilçam filmi izlemek isterseniz, bu film tam size göre! 

17. Asılana Kadar Yaşayacaksın – IMDb 4.2 / 10 

1972, Macera/Suç 

Başrollerini Arzu Okay ve Yılmaz Köksal’ın üstlendiği filmin senaristliğini Safa Önal yaparken, yönetmen koltuğunda da Nejat Okçugil yer alıyor. Asılana Kadar Yaşayacaksın filmi, yasa dışı bir suç şebekesini çökertmek için çete içerisine sızan bir sivil polisin hikayesine odaklanıyor. Bir suç filminin ötesinde olan yapımın sıcak sahneleriyle Asılana Kadar Yaşayacaksın izleyicileri ekrana kilitliyor.  

Macera dolu bir suç filmi arıyorsanız, bu film beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak! 

16. Çırılçıplak – IMDb 4.2 / 10 

1977, Dram/Romantik

Çırılçıplak

Arzu Okay seks filmlerinden biri olan Çırılçıplak, erotik sahneleri ile döneme damgasını vurmuş bir yapım olarak karşımıza çıkıyor! Filmin yönetmen koltuğunda Oksal Pekmezoğlu oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Arzu Okay, Cemal Gencer, Hikmet Taşdemir gibi isimler yer alıyor. Başarılı filmin konusu ise şöyle: Bir kulüpte şarkıcı olan Alev aşık olduğu zengin iş adamından bir evlenme teklifi alır. Ama bir sorun vardır; kulübün sahibi çok kıskanç ve sahiplenici bir adamdır. Alev’in teklifi reddetmesini ister ve olaylar bu çerçevede gelişir. Arzu Okay, evcilik oyunu oynayan karakteri Alev ile izleyenleri büyülüyor. 

Arzu Okay’ın çıplak sahneleri eşliğinde romantik bir hikayeye katılmak isterseniz, Çırılçıplak’ı listenizin en başına yazmalısınız!  

15. Bir Tanem – IMDb 4.8 / 10 

1977, Komedi 

Arzu Okay-Ünsal Emre filmlerinden biri olan Bir Tanem, bir romantik komedi filmi! Filminin yönetmeliğini Zafer Par yaparken senaristliğini ise Safa Önal üstleniyor. Arzu Okay, Bir Tanem filminde Zeynep karakteri ile karşımıza çıkıyor. Filmin konusu ise şu şekilde: Sevgilisi tarafından aniden terk edilen bir iş adamı büyük bir bunalıma girer ve Londra’ya gitmeye karar verir. Ortağı ise onu bu kararından vazgeçirmeye çalışır ve olaylar bundan sonra değişmeye başlar. 

Hem komedi olsun hem de içerisinde romantizm olsun diyorsanız, bu film tam da aradığınız türden!  

14. Ah Deme Oh De – IMDb 4.8 / 10 

1975, Komedi  

blank

Arzu Okay, Ah Deme Oh De filmindeki erotik sahneleri ile baş döndürüyor! Senaristliğini ve yönetmenliğini Nazmi Özer’in yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Arzu Okay’ın yanı sıra Sermet Serdengeçti, Mine Mutlu ve İlhan Daner gibi oyuncular yer alıyor. Film, biri şoför diğeri ise varlıklı bir iş adamı kılığına giren iki yakın arkadaşın çapkınlık hikayelerini sıcak sahneler eşliğinde beyaz perdeye taşıyor. 

Komedi tarzında çekilmiş Arzu Okay seks filmlerinden birini izlemek isterseniz, Ah Deme Oh De filmi sizi mutlu edecek!

13. Tatlı Cadı – IMDb 4.9 / 10 

1978, Komedi

Tatlı Cadı

Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Volkan Kayhan üstleniyor. Oyuncu kadrosunda; Arzu Okay, Salih Kırmızı, Hülya Tuğlu ve İlhan Daner gibi isimlerin yer aldığı Tatlı Cadı, 1964 yapımı Bewitched filminden esinlenerek Türk sinema tarihine girmiş bir yapım. Film, doğaüstü güçlere sahip iyi huylu, saf bir cadının kendini yeniden yaratma hikayesini ele alıyor. Güçlerini kullanmadan hayatına normal bir şekilde devam etmeye karar veren tatlı cadı, bir adamla tanışıp aşık oluyor ve olaylar gelişmeye başlıyor.  

Fantastik öğeler barındıran bir komedi filmi arıyorsanız, Tatlı Cadı’yı çok seveceksiniz!  

12. Azgın Bakireler – IMDb 5.0 / 10 

1975, Komedi

Azgın Bakireler

Azgın Bakireler, Arzu Okay’ın sevişme sahneleri ile öne çıkan Yeşilçam filmlerinden biri! Yönetmenliğini Süreyya Duru’nun yaptığı filmi Suphi Tekniker kaleme alıyor. Filmin başrollerinde ise Arzu Okay’a eşlik eden Salih Kırmızı ve Şemsi İnkaya var. Azgın Bakireler, iş arayan genç kızların gazete ilanlarına başvurması ile başlıyor. Ama iş ilanlarından buldukları yerler randevu evleri olunca olaylar ilginç bir şekilde gelişiyor. Dönemin ilginç filmlerinden biri!  

Yeşilçam komedi-seks filmlerini izlemeyi seviyorsanız, Azgın Bakireler’i kaçırmamalısınız! 

11. Çilli Yavrum Çilli – IMDb 5.0 / 10 

1975, Komedi

Çilli Yavrum Çilli

Listemizde insanın içini ısıtan Arzu Okay frikikleriyle dolu bir Yeşilçam yapımı var! Senaryosu Suavi Sualp tarafından yazılan filmin yönetmen koltuğunda Nazmi Özer oturuyor. Filmin başrollerinde; Arzu Okay, Ali Poyrazoğlu, Mine Mutlu ve Birsu Birsel gibi isimler yer alıyor. Çilli Yavrum Çilli ya da bir başka adıyla Aptal Aşıklar, üç arkadaşın değerli bir gerdanlığın peşine düşme hikayesini anlatıyor. Gerdanlığın peşine düşen üç arkadaşın macera ve erotizm dolu sahneleri izleyenleri meraklandırıyor. 

Erotik sahneler eşliğinde komik bir macera filmi izlemek isterseniz, Çilli Yavrum Çilli filmini izlerken çok keyif alacaksınız!  

10. Şipşak Basarım – IMDb 5.1 / 10 

1975, Komedi

Şipşak Basarım

Yeşilçam filmlerinden erotik komedi tadında bir yapım daha! Oyuncu kadrosunda Arzu Okay, Sermet Serdengeçti, Ceyda Karahan ve Hadi Çaman gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Çetin İnanç oturuyor. Şipşak Basarım filminin konusu, büyük ikramiye kazanmaları sonucunda üç erkek kardeşin başına gelen olayların hikayesi olarak karşımıza çıkıyor. Hayatları değişen üç kardeş bu parayla ne yapacaklar? 

Sıcak sahneler eşliğinde eğlenceli bir zaman geçirmek ve doya doya gülmek için, Şipşak Basarım’ı mutlaka izlemelisiniz! 

9. Tepedeki Ev – IMDb 5.3 / 10

1976, Dram

Tepedeki Ev

Arzu Okay, Tamer Yiğit filmlerinden biri olan Tepedeki Ev dönemin iyi yapımlarından biri! Remzi Jöntürk’ün hem kaleme aldığı hem de yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Arzu Okay ve Tamer Yiğit’in yanı sıra Hayati Hamzaoğlu ve Erol Günaydın gibi isimler var. Film, kendisini evlenmek üzere olduğu sevgilisine bakire olarak tanıtan genç kadının gerçekler su yüzüne çıkınca başına gelenleri işliyor. Tepedeki Ev Arzu Okay’ın sıcak sahnelerini içeren bir dram filmi olarak listemizdeki yerini alıyor. 

Siz de iç gıdıklayıcı sahneler eşliğinde trajik bir hikayeye konuk olmak isterseniz, bu film tüm beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak! 

8. Keloğlan İş Başında – IMDb 5.4 / 10 

1975, Komedi/Macera

Keloğlan İş Başında

Arzu Okay’ın filmleri arasında oldukça ilginç bir yere sahip olan Keloğlan İş Başında, heyecan dolu bir erotik-macera filmi! Filmin yönetmen koltuğunda Nuri Ergün otururken senaryosunu da Turgut Özakman kaleme alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda; Arzu Okay, Rüştü Asyalı, Kunt Tulgar gibi isimler yer alıyor. Film bizlere, evlenmek istemediği halde zorla nikah dairesine giden Keloğlan’ın başına gelenleri erotik sahneler eşliğinde anlatıyor. 

Masallardan tanıdığımız Keloğlan’ın sıcak sahnelerle dolu bu versiyonu, Arzu Okay’lı Yeşilçam yapımlarını sevenler için güzel bir deneyim olacak! 

7. Günahsızlar – IMDb 5.7 / 10

1972, Dram 

Günahsızlar

Günahsızlar; senaryosunu Selim İleri’nin yazdığı, Atıf Yılmaz imzası bulunan başarılı bir Yeşilçam hikayesi! Filmin başrollerini; Cüneyt Arkın, Arzu Okay, Sevda Ferdağ ve Nevin Nuray paylaşıyor. Film, başarılı bir mimar olan Kemal’in sevdiği kadının kendisini bir gazino patronu ile aldattığını öğrenmesi ile başlıyor. Kemal gazino patronunu öldürüyor ve olaylar daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Arzu Okay, Günahkar filmindeki rolü ile göz dolduruyor. 

Başarılı bir Yeşilçam yapımı izlemek isterseniz, erotik dokunuşlar yapan bu filmi mutlaka seyretmelisiniz! 

6. Sev Doya Doya – IMDb 5.8 / 10 

1975, Komedi/Macera/Romantik

Sev Doya Doya

Yeşilçam’ın erotik filmlerinden biri olan güzel bir yapımla listemize devam ediyoruz! Bu başarılı yapımın senaristliğini ve yönetmenliğini Aykut Düz üstleniyor. Arzu Okay, Feri Cansel, Hadi Çaman gibi ünlü isimlerin yer aldığı film, patronuyla yasak bir ilişki yaşayan güzel bir genç kızın hikayesini beyaz perdeye taşıyor.  

Macera ve komediyi, erotik sahneler ile birleştiren Sev Doya Doya filmini mutlaka izlemelisiniz!  

5. Şehvet Kurbanı Şevket – IMDb 6.2 / 10

1975, Komedi

Şehvet Kurbanı Şevket

Şehvet Kurbanı Şevket gerçekten eğlenceli bir film! Filmin senaryosunu Suavi Sualp kaleme alırken yönetmenliğini Sırrı Gültekin yapıyor. Arzu Okay, Mete İnselel, Muammer Karaca ve Adile Naşit gibi başarılı isimlerin rol aldığı film, memurluk yapan evli bir adamın bir hayat kadınına aşık olma hikayesini konu alıyor. Bu aşk herkesin hayatında büyük değişimlere yol açıyor. 

Sürükleyici bir komedi filmi arıyorsanız, Şehvet Kurbanı Şevket çarpıcı sahneleri ile sizi büyüleyecek!  

4. Ayıbettin Şemsettin – IMDb 6.3 / 10

1971, Komedi

Ayıbettin Şemsettin

Safa Önal’ın kaleme aldığı Ayıbettin Şemsettin filminin yönetmen koltuğunda Aram Gülyüz oturuyor. Filmin kadrosu; Sadri Alışık, Arzu Okay, Feri Cansel, Suna Pekuysal ve Turgut Özatay gibi usta oyunculardan oluşuyor. Film, yasa dışı yollarla İngiltere’den Türkiye’ye inci getiren kaçakçıları polise ihbar ettikten sonra başı derde giren bir hamalın öyküsünü bizlerle buluşturuyor. 

Cesur sahneler eşliğindeki komik bir macera filmi ilginizi çekerse, Ayıbettin Şemsettin tam da istediğiniz bir film!   

3. Vahşi ve Tatlı – IMDb 6.4 / 10 

1978, Dram/Romantik 

Vahşi ve Tatlı

Listemize Arzu Okay ve Salih Güney filmlerinden dram-erotik tarzda bir yapımla devam ediyoruz! Kaya Ererez’in senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği filmde Arzu Okay ve Salih Güney dışında Hikmet Taşdemir, Atilla Ergün ve Reha Yurdakul gibi oyuncular yer alıyor. Film bizlere, herkes tarafından arzu edilen çekici ve güzel bir kadının evine silahlı bir adamın girerek onu tehdit etmesi üzerine gelişen olayları anlatıyor. Arzu Okay’ın erotik sahneleri ile bezenmiş filmde kadın ve adam birbirlerine aşık olunca olaylar ilginç bir şekilde gelişiyor.  

Hem senaryosu ile hem de iç gıcıklayıcı sahneleri ile Vahşi ve Tatlı unutulmaz filmleriniz arasına girecek! 

2. Uyanık Kardeşler – IMDb 6.4 / 10 

1974, Komedi/Drama 

blank

Yönetmenliğini ve senaristliğini Hulki Saner’in yaptığı filmin oyuncu kadrosunda; Arzu Okay, Kadir İnanır, Müjdat Gezen ve Hulusi Kentmen gibi usta isimler yer alıyor. Film, babalarına ait olan fabrikada çalışmak istemeyen ve biri müzisyen, biri de futbolcu olmak isteyen iki kardeşin hikayesini komik bir şekilde beyaz perdeye taşıyor.

Keyifli bir Yeşilçam filmi arıyorsanız, Uyanık Kardeşler filmini listenize mutlaka almalısınız. 

1. Genç Kızlar Pansiyonu – IMDb 6.7 /10

1971, Dram

Genç Kızlar Pansiyonu

Ve listemizin bir numarası! Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini İlhan Engin üstleniyor. Filmin başrollerini; Fikret Hakan, İzzet Günay, Arzu Okay ve Fatma Karanfil paylaşıyor. Genç Kızlar Pansiyonu, iki doktor arkadaşın bir pansiyonda yaşayan genç kızlar ile yaşadığı ilişkileri konu ediyor. 

Dönemin unutulmaz yapımlarından birini izlemek isterseniz, bu filmi vakit kaybetmeden seyretmelisiniz! 

Yeşilçam’ın Hafızalara Kazınan En Ateşli Ahu Tuğba Filmleri

Yeşilçam’ın Güzel ve Cesur Kadını Zerrin Egeliler Filmleri 

İzleyenleri Alev Alev Yakan En Ateşli Yeşilçam Filmleri

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz