Enteresan Bir Yolculuk İsteyenlere: En İyi Zaman Makinesi Filmleri (28+ Film)

Aleyna

Film Listeleri

10 Mart 2021

Enteresan Bir Yolculuk İsteyenlere: En İyi Zaman Makinesi Filmleri (28+ Film)

Kimimiz geçmişe dönmek istiyor, kimimizse geleceği merak ediyor. Çoğumuzun hayalinde ise tarihsel bir kahramanla buluşmak ya da gelecekteki kendimizi görebilmek var. Fakat şu an günümüzü yaşamaktan fazlası gelmiyor elimizden, henüz. Henüz diyorum çünkü insanoğlu bu zamana kadar hayal ettiği çoğu şeyi başardı. Çok sayıda izlediğimiz zaman yolculuğu ile ilgili filmlerden hayal gücümüze pay biçebilirsiniz sanırım. Fizikçilerden tutun maceraperestlere kadar birçok kişi zamanda yolculuğa kafa yoruyor. Hatta komedilerimize dahi yansıdığını görüyoruz. AROG filmindeki zaman makinesi bu konuda harika bir örnek. Tabii ne kadar çok film izlemiş olursak olalım, gelecekte izleyeceğimiz filmleri de iple çekiyoruz. Siz de bu konuda sabırsızsanız ve hangi filmi izlemeliyim diyorsanız: sizin için hazırladığım listeye bir göz atın derim.

İşte en iyi zaman makinesi filmleri!

28. Timeline – IMDb 5.7/10 

(2003) – Zaman Ötesi

Timeline (Türkçe: Zaman Ötesi), bilimkurgu – macera türünde ABD yapımı bir film. Filmin yönetmenliğini Richard Donner yapıyor. Başrolde ise Billy Connolly, Frances O’Connor, Gerard Butler ve Paul Walker var. Filmde, arkeoloji öğrencileri bir kaleyi incelemeleri sırasında fark etmeden bir zaman makinesinin kapısını aralamış oluyorlar. Bu esnada profesörleri 14. yüzyılın içinde kayboluyor. Öğrenciler profesörlerini zamanında kurtarabilecek mi?

Zaman yolculuğu filmi izlemek istiyorsanız bu film tam size göre!

Bu filmi izleyenler Timecup, Freejack ve Black Knight filmlerini de severek izliyor.

27. Time Freak – IMDb 5.8/10

(2018)Zaman Yolcuları

Time Freak (Türkçe: Zaman Yolcuları), bilim kurgu – romantik komedi türünde ABD yapımı bir film. Filmin yönetmenliğini Andrew Bowler yapıyor. Başrolde ise Asa Butterfield, Skyler Gisondo, Sophie Turner, Will Peltz yer alıyor. Bu film özellikle erkekler için çıta falan bırakmayan bir film. Zira kız arkadaşıyla arasını düzeltebilmek için zaman makinesi icat eden bir fizik öğrencisinden bahsediyoruz. Stillman yaptığı zaman makinesi sayesinde hatalarını düzeltmeye çalışacak.

Hem eğlenmek hem de kafa dağıtmak istiyorsanız, bu film iyi tercihlerden biri olabilir.

Time Freak’ı izleyenler Mr. Nobody, Idiocracy ve Predestination’u da izliyor.

26. The Time Machine – IMDb 6.0/10 

(2002) – Zaman Tüneli

The Time Machine (Türkçe: Zaman Makinesi), aksiyon – bilim kurgu türünde bir film. ABD yapımı filmde yönetmen koltuğunda Simon Wells var. Başrolde ise Sienna Guillory, Guy Pearce, Jeremy Irons, Mark Addy ve Samantha Mumba yer alıyor. HG Wells Zaman Makinesi romanından esinlenen filmde, matematikçi ve bilim insanı Alexander’ın sevgilisi öldürülüyor. Film, hüzünlü adamın sevgilisini kurtarmak için zaman makinesi icat etmesini konu alıyor.

Kaliteli vakit geçirmek istiyorsanız bu mükemmel filmi izlemeden geçmeyin!

Bu filmi izleyenler Resident Evil serileri, Memento ve The Road filmlerini de beğenerek izliyor.

25. 13 Going On 30 – IMDb 6.2/10

(2004) – Keşke 30 Olsam

13 Going On 30 (Türkçe: Keşke 30 Olsam), fantastik – komedi türünde ABD yapımı bir film. Filmin yönetmenliğini Gary Winick yapıyor. Bu eğlenceli filmin başrollerinde Andy Serkis, Jannifer Garner, Crista B. Allen, Mark Ruffalo ve Judy Greer var. Filmde ergenken çoğumuzun aklında olan şey gerçek oluyor diyebilirim. Jenna Rink okulda görmezden gelindiğini, evde çok bunaltıldığını düşünür. Tipik ergen sendromları diyebilirim. Yetişkin olmayı çok ister Jenna. Ne dilediğimize dikkat etmemiz gerekir, değil mi? Her an kabul olabilir. Jenna ertesi gün uyandığında kendisini yetişkin olarak bulur. Bakalım Jenna’yı neler bekleyecek.

Eğlenmek istiyorsanız, bu şirin ve eğlenceli filme mutlaka vakit ayırın.

Bu filmi izleyenler Star Wars serilerini, The Lord of The Rings serilerini ve Mouse Guard filmlerini severek izliyor.

24. Kate & Leopold – IMDb 6.4/10

(2001) – Kate ve Leopold (Büyülü Çift)

Kate ve Leopold, bilim kurgu, fantastik – komedi türünde ABD yapımı bir film. Filmin yönetmeni James Mangold. Başrollerde ise Hugh Jackman, Liev Schreiber ve Meg Ryan yer alıyor. Sevgilisiyle arasını düzeltmek isteyen Kate, sevgilisinin evine gider. Ama evde eski çağa ait kıyafetleri giyen Leopold ile karşılaşır. 19. yüzyıldan fırlama Leopold ile 20. yüzyılın kadını Kate arasındaki ilişkiyi izleyeceğiz.

Romantik bir film arıyorsanız, bu sevimli filme mutlaka şahit olmalısınız.

Bu filmi izleyenler Ray Donovan, X-Men serileri ve Defiance filmlerini beğenerek izliyor.

23. Hot Tub Time Machine – IMDb 6.4/10

 (2010) – Jakuzi Ekspres

Hot Tub Time Machine (Türkçe: Jakuzi Ekspres), bilim kurgu – komedi türünde ABD – Kanada ortak yapımı film. Filmin yönetmenliğini Steve Pink yapıyor. Başrolde ise Clark Duke, Craig Robinson, John Cusack var. Konusu gerçekten ilginç bir film. Orta yaşa gelmiş dört çocukluk arkadaşı yaşadıkları hayattan bunalıyor. Bu dört arkadaş bir gün farklılık yapıp içmeye gidiyorlar. Sarhoş halleriyle kayak merkezinde bulunan jakuzide uyuyakalıyorlar. Uyandıklarında ise 1986 yılına geri gittiklerini görüyorlar. İşte hayatlarını değiştirme fırsatı. Bakalım bu fırsatı değerlendirebilecekler mi?

Boş vaktiniz varsa ve kafanızı dağıtmak istiyorsanız, bu komediye mutlaka şahit olmalısınız!

Bu filmi izleyenler 1408, Serendipity ve Kick – Ass filmlerini beğenerek izliyor.

22. The Forbidden Kingdom – IMDb 6.6/10

(2008) – Yasak Krallık

The Forbidden Kingdom (Türkçe: Yasak Krallık), aksiyon – macera türünde ABD yapımı, bir Rob Minkoff filmi. Filmin başrollerinde Jet Li, Jackie Chan ve Collin Chou var. Filmin konusu ise şöyle: Amerikalı kung fu sever ergen Jason, mahallesindeki zorbalardan kurtulmak ister. Fakat beklenmedik bir şekilde Maymun Kral’ı kurtarma görevini üstlenmek durumunda kalır. Yolu Antik Çin’e düşen Jason’ın macera dolu hikayesine şahit olacağız. Harika dövüş sahnelerinin de olduğu bu film, aksiyon severler için biçilmiş kaftan.

Jackie Chan hayranıysanız bu filmi beğeneceğinizden eminim.

Bu filmi izleyenler Se Ying Diu Sau (Kartalın Gölgesi), Zui Quan (Küçük Dev Adam) ve War filmlerini de ilgiyle izliyor.

21. Meet The Robinsons – IMDb 6.8/10  

(2007) – Robinson Ailesi

Meet The Robinsons (Türkçe: Robinson Ailesi), komedi türünde bir animasyon filmi. Filmin yönetmenliğini Stephen J. Anderson yapıyor. Başrolde ise Angela Bassett, Danial Hansen, Jordan Fry var. Film aile özlemi içindeki Lewis’in teknoloji bilgisini kullanarak Robinson ailesiyle yollarının kesişmesini konu alıyor. Bu karşılaşma hem Lewis hem de Robinson ailesi için eğlenceli olacak. Film ne kadar eğlenceli olsa da Lewis insanı hüzünlendiriyor. Ka

fanızı dağıtmak istiyorsanız bu zaman makinesi çizgi filmini izlemek iyi tercihlerden biri olabilir.

Bu filmi izleyenler Black Panter, American Horror Story ve Green Lantern filmlerini oldukça beğeniyor.

20. Primer – IMDb 6.9/10 

(2004) – Kapsül

Primer (Türkçe: Kapsül), gerilim – bilim kurgu türünde ABD yapımı film. Filmin yönetmenliğini Shane Carruth yapıyor. Başrolde Shane Carruth, David Sullivan ve Casey Gooden var. Film, iki mühendisin şans eseri zaman makinesi icat etmesini konu alıyor. Ve bu süreçte iki mühendisin başından geçenler anlatılıyor. Yönetmenin de mühendis olması ve filmin başrolünde oynaması filmi ilgi çekici yapan sebeplerden bazıları.

Fiziğe ilgi duyuyorsanız zamanda yolculuk filmlerinden Primer’i zevkle izleyebilirsiniz.

Bu filmi izleyenler The Fosters, Nanny Cam ve Time Traveler’s Wife filmlerini beğenerek izliyor.

19. Time After Time – IMDb 7.1/10 

(1979) – Zamanın İçinde

Time After Time (Türkçe: Zamanın İçinde), bilim kurgu – korku türünde ABD yapımı film. Filmin yönetmen koltuğunda Nicholas Meyer var. Başrolünde Malcolm McDowell, David Warner ve Mary Steenburgen yer alıyor. H.G. Wells zaman makinesi icat eder. Yaptığı icadı arkadaşı John’a anlatır. Sonrasında arkadaşı sandığı adamın Karındeşen John adında bir suçlu olduğunu öğrenir. Fakat artık çok geç olduğunu görür. Karındeşen John çoktan zaman makinesini kullanıp 1979 yılına gider. Wells sorumluluk duygusuyla John’u takip etmeye başlar. Süreç zamanda dedektifçiliğe doğru gidiyor.

Zamanda yolculuk konulu filmleri seviyorsanız ve iyi vakit geçirmek istiyorum diyorsanız, Time After Time en iyi tercihlerden olabilir.

Bu filmi izleyenler Tom Jones, The Island ve Last Vegas filmlerini oldukça beğeniyor.

18. Deja Vu – IMDb 7.1/10

(2006) – Deja Vu

Deja Vu, polisiye, bilim kurgu türünde ABD – İngiltere ortak yapımı film. Filmin yönetmenliğini Tony Scott yapıyor. Başrolünde Denzel Washington, Jim Caviezel ve Paula Patton yer alıyor. Filmde insanların geçmişlerini ve tüm yaşamlarını gören bir sistemden bahsediliyor. Ajan Carlin de bu sistemde görev alan ajanlar arasında yer alıyor. Carlin geçmişe giderek yaşanan suçlara müdahale edecek.

Macera dolu polisiyenin heyecanını yaşamak istiyorsanız tam size göre.

Bu filmi izleyenler Unstoppable, Safety Not Guaranteed ve John Dies at The End filmlerini de oldukça beğeniyor.

17. The Time Traveler’s Wife – IMDb 7.1/10

(2009) – Zaman Yolcusunun Karısı

The Time Traveler’s Wife (Türkçe: Zaman Yolcusunun Karısı), romantik – fantastik türde ABD yapımı film. Filmin yönetmenliğini Robert Schwentke yapıyor. Başrollerinde Eric Bana, Rachel McAdams ve Ron Livingston var. Film Henry DeTamble’nin zaman yolculuğu yaparken gelecekteki eşiyle karşılaşmasını konu alıyor. Henry eşinin çocukluğuyla kütüphanede karşılaşır. Fakat karşılaştığı kişinin eşi olduğunu çok sonraları anlayacak. Bence bir yandan da hüzünlü bir film. İstediğin anda kalamıyorsun. Sevdiğinle iki çift laf ederken 1700’lere gitmeme garantin yok sonuçta.

Diğer filmlerin aksine zaman yolculuğunun hesaplanamadığı bu film size ayrı bir bakış açısı kazandıracak.

Bu filmi izleyenler Frequently Asked Questions About Time Travel, The Final Countdown ve The Family Man filmlerini de beğenerek izliyor.

16. Coherence – IMDb 7.2/10

(2013) – Paralel Evren

Coherence (Türkçe: Paralel Evren), gerilim – bilim kurgu türünde ABD – İngiltere ortak yapımı film. Filmin yönetmen koltuğunda James Ward Byrkit var. Başrolde Nicholas Brendon, Hugo Armstrong ve Emily Baldoni yer alıyor. Kuyruklu yıldızın geçişini seyretmek için bir grup arkadaş toplanır. Fakat bu esnada elektrik kesilir. Elektrik kesintisinin düzeltilmesini beklerken karanlıkta ışıkları yanan gizemli evi görürler. Bu gizemli ev karşılaşacakları enteresan olayların başlangıcı olacak.

Gerilim filmi izlemeyi seviyorsanız ve evde sıkıldıysanız tam size göre bir film.

Bu filmi izleyenler Frequency, Demon Island ve Indigo filmlerini de beğenerek izliyor.

15. A.R.O.G. – IMDb 7.3/10

(2008) 

AROG, yönetmenliğini Cem Yılmaz ve Ali Taner Baltacı’nın yaptığı fantastik-komedi türündeki Türk filmi. Filmin başrollerinde Cem Yılmaz, Özge Özberk ve Özkan Uğur yer alıyor. Filmde AROG zaman makinesiyle olaylar başlıyor. Arif’e büyük kin besleyen Komutan Logar, Arif’i bu zaman makinesiyle taş devrine gönderir. Sonrasında gelsin dinozorlar gitsin mağara adamları. Filmde yerli ve yabancı uzay konulu filmlere harika göndermeler yapılıyor.

Sıkıldıysanız ve ne izleyeceğinize karar veremediyseniz bu komediye mutlaka şahit olmalısınız.

Bu filmi izleyenler G.O.R.A., Arif V 216 ve Canım Ailem filmlerini de beğenerek izliyor.

14. Source Code – IMDb 7.5/10

(2011) – Yaşam Şifresi

Source Code (Türkçe: Yaşam Şifresi), bilim kurgu – aksiyon türünde ABD yapımı film. Filmin yönetmenliğini Duncan Jones yapıyor. Başrollerde ise Jake Gyllenhaal, Michelle Monaghan ve Vera Farmiga yer alıyor. Her şey Kaptan Colter Stevens’ın bir hız treninde kendini bulmasıyla başlar. Aynadaki yansımasında başkasını gören Kaptan, ilk başta şaşırır. Fakat olaylardaki garipliği fark edip neyin içinde olduğunu anlamaya çalışacak. Trende patlama olacağını gören Kaptan olayları değiştirebilecek mi?

Şaşırtıcı sonlu filmleri seviyorsanız Source Code hafızanıza kazınacak. Nefesinizi tutacağınız bu filmi izlediğinize pişman olmayacaksınız.

Bu filmi izleyenler Demolition, Southpaw ve Prince of Persia: The Sands of Time filmlerini de beğenerek izliyor.

13. The Time Machine – IMDb 7.6/10 

(1960) – Zaman Makinesi

The Time Machine (Türkçe: Zaman Makinesi), bilim kurgu – macera türünde ABD yapımı George Pal filmi. Filmin başrolünde Rod Taylor, Alan Young ve Sebastian Cabot yer alıyor. Bilim insanı George, kendisine bir zaman makinesi yapar. Artık zamanı avuçlarının içine alır ve istediği zaman dilimine rahatlıkla gider. Geleceğe giden George, insanlığın ikiye bölündüğünü ve birbirleriyle savaş halinde olduğunu görecek. Kendisini savaşın ortasında bulan George, geri dönebilecek mi?

Yıllar geçmesine rağmen hala en iyiler arasında yer alan bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Bu filmi izleyenler Young Cassidy, Seven Samurai ve La Dolce Vita filmlerini de beğenerek izliyor.

12. The Butterfly Effect – IMDb 7.6/10 

(2004) – Kelebek Etkisi

The Butterfly Effect (Türkçe: Kelebek Etkisi), dram – fantastik türde ABD yapımı film. Filmin yönetmenliğini Eric Bress ve J. Mackye Gruber yapıyor. Başrollerinde Ashton Kutcher, Amy Smart ve Elden Henson var. Filmde Evan zamanda yolculuk yapabildiğini keşfeder. Bu keşfin ardından geçmişinde değişiklik yapmaya çalışır. Fakat bu değişiklikler kendi hayatıyla sınırlı kalmaz. Her yaptığı değişiklikte başkalarının hayatlarını da etkiler. Olumlu bir şey yapmaya çalıştığında dahi tam aksini gören Evan, ne yapacak? Tek kelimeyle muhteşem ve kafanızda soru işaretleri bırakan bu filmi seveceğinize eminim. Dikkat!! Film, son sahnesiyle sizi dehşete düşürebilir.

Bu filmi izleyenler Spread, Killers ve A Lot Like Love filmlerini de beğenerek izliyor.

11. Midnight In Paris – IMDb 7.7/10

(2011) – Paris’te Gece Yarısı

Midnight in Paris (Türkçe: Paris’te Gece Yarısı), romantik – komedi türünde bir Woody Allen filmi. Filmin başrollerinde Owen Wilson, Michael Sheen ve Rachel McAdams yer alıyor. Nişanlı Amerikalı çift, Inez ve Gil iş gezisi için Paris’e gelirler. Bu geziyi fırsat bilen çift, Paris’i bir güzel gezer. Fakat gece yarıları Gil’i bekleyen yeni maceralar olacak. Romantik – komedi türünde filmleri seviyorsanız, bu harika film, size keyifli dakikalar yaşatacak.

Woody Allen hayranıysanız kaçırmamanız gereken filmlerden biri.

Bu filmi izleyenler Crisis in Six Scenes, Melinda and Melinda ve Match Point filmlerini de oldukça beğeniyor.

10. About Time – IMDb 7.8/10

(2013) – Zamanda Aşk

About Time (Türkçe: Zamanda Aşk), romantik türde İngiltere yapımı Richard Curtis filmi. Filmin başrollerinde Domhnall Gleeson, Rachel McAdams ve Billy Nighy yer alıyor. Tim Lake’in ailesinin erkeklerinde, zamanda yolculuk yapma yeteneği var. Zamanı gelince, Tim de bu yeteneğinin farkına varıyor. İşe geçmişteki utanç verici anılarını silmeyle başlayan Tim’in komik hikayesine şahit olacağız. Bu süreçte Tim hayatının aşkını da bulabilecek mi, göreceğiz.

Sıkıldıysanız ve eğlenmeye ihtiyacınız varsa, keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak bu film size göre olabilir.

Bu filmi izleyenler Goodbye Christopher Robin, Ex Machina ve The Boat That Rocked filmlerini de oldukça beğenerek izliyor.

9. Star Trek – IMDb 7.9/10

(2009) – Star Trek

Star Trek, aksiyon – bilim kurgu türünde ABD yapımı bir film. Filmin yönetmen koltuğunda J. J. Abrams yer alıyor. Başrollerde ise Chris Pine, Eric Bana ve Zachary Quinto var. İki ezeli rakip olan Tiberius Kirk ve Spock’un evreni kurtarma maceralarını izliyoruz. Filmde kahramanlarımızın gençlik yıllarına dönüşler yer alıyor. Ayrıca filmin Oscar Ödülü aldığını da söylemeden geçmeyelim.

Chris Pine hayranıysanız ve macera filmlerini seviyorsanız, harika bir film sizi bekliyor. 

Bu filmi izleyenler Star Trek Into Darkness, Super 8 ve Jack Ryan: Shadow Recruit filmlerini de oldukça beğenerek izliyor.

8. Edge Of Tomorrow – IMDb 7.9/10 

(2014) – Yarının Sınırında

Edge of Tomorrow (Türkçe: Yarının Sınırında), bilim kurgu – aksiyon türünde ABD yapımı film. Filmin başrollerinde Tom Cruise, Emily Blunt ve Bill Paxton var. Mimics uzay birliği yakın gelecekte dünyayı ele geçirecek. Birçok şehri yok edip insan soyunu tehlikeye sokacak. Hiçbir insan ordusunun gücü bu birliğin gücüne yetmeyecek. Bu filmde ordu içinde bulunan Bill Cage’in hikayesini izleyeceğiz. Ne kadar aksiyon türünde de olsa beni hüzünlendirdiğini söyleyebilirim. Gerçekten son dönemdeki en filmlerden olabilir.

Eğer iyi bir bilim kurgu izlemek istiyorsanız harika bir seçenek.

Bu filmi izleyenler Minority Report, War of The Worlds ve Mission: Impossible serilerini severek izliyor.

7. Arrival – IMDb 7.9/10

(2016) – Geliş

Arrival (Türkçe: Geliş), bilim kurgu türünde ABD – Kanada ortak yapımı film. Filmin yönetmeni Denis Villeneuve. Başrollerde Amy Adams, Jeremy Renner ve Forest Whitaker yer alıyor. 12 uzay gemisi dünyanın farklı yerlerine iniş yapar. Uzaylılarla iletişimin kurulamaması üzerine, dil bilimci Dr. Louise Banks’ı göreve çağırırlar. Dr. Banks, fizikçi Donnell ile birlikte Montana’ya götürülür. Aslında film, içinde bir ironiyi de barındırıyor. Dünyalılar yıllarca başka gezegenlerde yaşam olup olmadığını araştırdı ve hala da araştırıyor. Filmde uzaylıların baskın yapar gibi gelmesi “merakınızı gidermeye geldik” izlenimi veriyor sanki.

Kaliteli zaman geçirmek istiyorsanız, bilim kurguya doyacağınız bu filmi kaçırmayın.

Bu filmi izleyenler Blade Runner 2049, Incendies ve Next Floor filmlerini de beğenerek izliyor.

6. The Terminator – IMDb 8.0/10

(1984) – Yok Edici

The Terminator (Türkçe: Yok Edici), bilim kurgu – gerilim türünde ABD yapımı film. Filmin yönetmen koltuğunda James Cameron var. Başrollerde Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton ve Michael Biehn yer alıyor. İnsanın hayal ettiği çoğu şeyi başardığından en başta bahsetmiştim. Bu film adeta bunun kanıtı niteliğinde. 1984 yılında çekilen filmde, 2029 yılında yapay zekanın insan soyunu yok edeceği tehdidi işleniyor. Yapay zekanın hayatlarımıza ne kadar girdiğini düşünürsek harika bir senaryo derim. İyi bir film izlemek istiyorsanız, yıllara meydan okuyan bu film iyi bir tercih olabilir.

Bu filmi izleyenler Sanctum, Ghosts of The Abyss ve Mars Rising filmlerini de beğenerek izliyor.

5. Groundhog Day – IMDb 8.0/10

(1993) – Bugün Aslında Yarın

Groundhog Day (Türkçe: Bugün Aslında Yarın), fantastik – komedi türünde ABD yapımı film. Filmin yönetmenliğini Harold Ramis yapıyor. Başrollerde Bill Murray, Stephen Tobolowsky ve Andie MacDowell var. Film, spiker Phil Connors ve kameramanının geleneksel Groundhog Day gününü kayda almasını konu alıyor. Fakat Phil, anlamadığı bir nedenden dolayı her gün Groundhog Day’i yaşamak zorunda kalıyor. Zamanla başına gelenleri kontrol etmeyi öğrenen Phil, hayatının aşkını bulabilecek mi?

Eğlenceli bir şeyler arıyorsanız tercihlerinizin başında mutlaka olmalı.

Bu filmi izleyenler Ed Wood, Scrooged ve St. Vincent filmlerini de oldukça beğenerek izliyor.

4. 12 Monkeys – IMDb 8.0/10 

(1995) – 12 Maymun

12 Monkeys (Türkçe: 12 Maymun), dram – bilim kurgu türünde ABD yapımı film. Filmin yönetmenliğini Terry Gilliam yapıyor. Başrollerde Bruce Willis, Madeleine Stowe ve Christopher Plummer var. Filmde 1997 yılında çıkan bir virüsten bahsediliyor. Bu virüs 5 milyar insanın hayatını kaybetmesine neden oluyor. Virüsten kurtulmak isteyenler yer altındaki sığınaklara gidiyor. Sığınakta bir zaman makinesi geliştiriyorlar ve zamanda yolculuk yapmaya başlıyorlar. 2021’de zaman makinemiz olsaydı filmi gerçeğe dönüştürmüş olurduk herhalde. Tek kelimeyle “efsane” bir film.

Kaliteli vakit geçirmek istiyorsanız en iyi seçeneklerden biri olabilir.

Bu filmi izleyenler Monty Python’s Personal Best, Tideland ve The Fisher King filmlerini de beğenerek izliyor.

3. Back To The Future – IMDb 8.5/10

(1985) – Geleceğe Dönüş

Back To The Future (Türkçe: Geleceğe Dönüş), bilim kurgu – macera türünde ABD yapımı film. Filmin yönetmenliğini Robert Zemeckis yapıyor. Başrollerde Michael J. Fox, Christopher Lloyd ve Crispin Glover var.  Geleceğe Dönüş filmindeki zaman makinesine binen Marty, geçmişe gider. Ve bu sırada neden olduğu bir kaza yüzünden anne babasının tanışmasını önler. Gelecekte var olabilmesi için anne babasını tekrar buluşturmaya çalışacak. Back To The Future, yıllarca en iyi zaman yolculuğu filmleri listelerinin başlarında yer almış bir film. 

Bu filmi izleyenler The Walk, Death Becomes Her ve Back in Time filmlerini de beğenerek izliyor.

2. It’s a Wonderful Life – IMDb 8.6/10 

(1946) – Şahane Hayat

It’s a Wonderful Life (Türkçe: Şahane Hayat), fantastik  – dram türünde ABD yapımı film. Filmin yönetmenliğini Frank Capra yapıyor. Başrollerde James Steward, Donna Reed ve Lionel Barrymore var. Film yaşadığı talihsizlikler nedeniyle intiharın eşiğine gelen iş insanı George’un hayatına odaklanır. George tam intihar edeceği sırada, koruyucu bir melek belirir. Melek, George’a hayatının değerini gösterecek ve yardım ettiği insanların hayatlarını yansıtacak. Bu film yıllara meydan okuyan bir başyapıt. Kaliteli vakit geçirmek istiyorsanız, listenizin başında yer alması gereken filmlerden.

Bu filmi izleyenler Mr. Smith Goes To Washington, A Hole In The Head ve It Happened One Night filmlerini de ilgiyle izliyor.

1. Interstellar – IMDb 8.6/10

(2014) – Yıldızlararası

Interstellar (Türkçe: Yıldızlararası), bilim kurgu – dram türünde ABD – Birleşik Krallık – Kanada ortak yapımı dev film. Filmin yönetmenliğini Chiristopher Nolan yapıyor. Başrollerde Matthew McConaughey, Anne Hathaway ve Michael Caine yer alıyor. Dünya toz bulutlarının ve yok olmanın pençesinde. Eskiden astronot olan Cooper iki çocuğuna güvenli bir hayat verebilmek için çiftçilik yapar. Bilim insanları dünyanın kurtuluşunun mümkün olduğunu farkeder. Fakat zorlu bir görev onları bekler. Bu görev için Cooper seçilir ve insanlığın kurtuluşu artık ona bağlı. Solucan delikleri ve zaman yolculuğu içerikli bir film arıyorsanız harika bir tercih. Bu filmin afişini dahi görsem hemen hüzünleniyorum. O kadar etkilendiğim bir film oluyor kendileri.

Bu filmi izleyenler Transcendence, Inception ve Dark Tower filmlerini de beğenerek izliyor.

Duyguların Sel Olup Aktığı En İyi Ödüllü Aşk Filmleri

İzlerken Bugünden Parçalar Bulacağınız En İyi Salgın Filmleri

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz