Eser Yenenler’in Figüranlıktan “Ustalığa” Giden Kariyeri! “Okul” Filmiyle Başlamış

Aleyna

Haberler

14 Aralık 2020

Eser Yenenler’in Figüranlıktan “Ustalığa” Giden Kariyeri! “Okul” Filmiyle Başlamış

Ünlü oyuncu ve sunucu Eser Yenenler, artık Yılmaz Erdoğan’ın koltuğunu emanet edeceği kadar kendini kanıtladı. Ama bu noktaya gelmesi kolay olmadı!

Ünlü oyuncu ve sunucu Eser Yenenler, tüm Türkiye’nin kendisini tanıdığı “Çok Güzel Hareketler Bunlar” programına bu kez bir “usta” olarak döndü. Yılmaz Erdoğan’ın yokluğunda koltuğunu emanet etmek için seçtiği Yenenler, kendisine oyunculuğu ve yazmayı öğreten ustasından onayını almış oldu. Ama bu noktalara gelmesi hiç kolay olmadı! İşte oyuncunun set maceraları…

Başrol Olacakken Figüran Oldu!

Eser Yenenler

Eser Yenenler, İstanbul’a üniversite eğitimi için gelse de oyunculuk aşkı daha ağır bastı. Gelir gelmez arkadaşlarıyla kurduğu müzik grubuyla sahne almaya başlayan ve bir yandan da oyunculuk denemeleri yapan Yenenler, 2003’te şeytanın bacağını kırdı!

Yenenler, büyük bir prodüksiyonla hazırlanan ve yıldız fabrikasına dönüşen “Okul” filminin kadrosuna girdi. O dönem korku filmlerine çok az yer veren Türk sinemasında hemen dikkati üzerine çeken film bugün yıldız olan pek çok ismi de sinemaya kattı. Nehir Erdoğan, Sinem Kobal, Melisa Sözen, Berk Hakman ve Caner Özyurtlu bu isimlerden sadece bazıları. Eser Yenenler de “diyaloglu figüran” olarak katıldığı filmde rolünü gerçekten yaşadı!

Yenenler, gözleri yaşartan bu performansı için 2003’te 25 lira almış. Bunu da yıllar sonra “3 Adam” programında anlattı!

Aslında başrol için seçmelere giren Eser Yenenler, İbrahim Büyükak’ın deyimiyle “okulun sıvası” olarak ufak bir rolle yetinmek zorunda kalmış. Ama bu rol bile onu sevinçten havalara uçurmuş! Bu filmden sonra Aliye dizisinde oynayan Yenenler, sonrasında BKM Mutfak’a katıldı. Yenenler, 2008 senesinde Türkiye çapında üne kavuştu. Şimdi de kendisine oyunculuğu ve yazmayı öğreten programa “usta” olarak geri döndü. Kendisinin de dediği gibi “Bu yerlere kolay gelinmiyor“!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz