Exxen’e 900 Milyon TL Kaptıran Acun Ilıcalı’nın Yeni Yatırımı Şoke Edecek: Bir Dünya Yıldızı mı Çıkıyor?

Aleyna

Haberler

27 Temmuz 2021

Exxen’e 900 Milyon TL Kaptıran Acun Ilıcalı’nın Yeni Yatırımı Şoke Edecek: Bir Dünya Yıldızı mı Çıkıyor?

Ünlü medya patronu Acun Ilıcalı, yurt dışından uyarladığı yarışma formatlarıyla başarı kazandı. Şimdi de, kendi formatlarını yurt dışına satıyor! Yeni bir ülkeye daha açılan ünlü isim, mutluluğunu paylaşmadan edemedi.

Acun Ilıcalı

Acun Ilıcalı, spor muhabirliği yaptığı günlerden beri sivrilen bir isimdi. Eğlenceli tarzını dönemin fenomen magazin programı “Televole”ye de taşıyan ünlü isim, “Televole”nin küçük bir bölümünde yaptığı formatı kendi programına dönüştürdü. “Acun Firarda” ile dünyayı gezmeye başlayan ünlü isim, o dönem özellikle gençler arasında bir fenomene dönüştü. Dünyayı gezmesi vizyonunu da genişleten Acun Ilıcalı, bu programın ardından en sevdiği şeylere yöneldi, oyun ve yarışma! Yurt dışından uyarladığı “Fear Factor”, “Survivor” ve “Var Mısın Yok Musun?” gibi yarışmalarla bir markaya dönüşen ünlü isim, en sonunda kendi kanalını kurdu. Sonraki adımı da kendi formatlarını yurt dışına satmak oldu!

Asıl Gelir Yurt Dışından

Acun Ilıcalı, televizyon sektörünün giderek küçülmesi nedeniyle yurt dışına ağırlık vermeye başladı, özellikle de son 2-3 yıldır. Yurt dışına format ihraç eden ünlü isim, 900 milyon TL yatırdığı dijital platformu Exxen açılmadan önce de platformun yurt dışı sosyal medya hesaplarını açmıştı! Çünkü 2019’da katıldığı bir programda söylediğine göre paranın çoğu yurt dışından geliyor: “TV8’de bu yıl para kazanamadık. Sektör küçüldü. Türkiye bizim için Meksika ya da Amerika’ya göre karlı bir pazar olmasa da Türkiye’de program yapmanın zevki var.

Bir Ülkeye Daha Açıldı

Acun Ilıcalı story

Ünlü medya patronu, Meksika, Yunanistan ve Latin Amerika ülkeleri başta olmak üzere 7 ülkeye format ihraç ediyor. Son paylaşımıyla öğrendik ki, bu ülkelere yeni bir Avrupa ülkesi de katıldı!

Acun Medya Global’in projesi olan “Exathlon”, ilk olarak ABD ve Latin Amerika ekranlarında gösterildi. Tutunca Türkiye’de de Netflix üzerinden yayınlanan program, şimdi de Slovenya’da gösterilmesi için hazırlanıyor. Tıpkı “Survivor” gibi yüksek fiziki performans ve disiplin gerektiren yarışmanın Slovenya’da ne şekilde yapılacağı henüz bilinmiyor. Ama Acun Ilıcalı’nın yeni yurt dışı atılımı için çok mutlu olduğu kesin!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz