Hem Çok Güzel Hem de Çok Başarılı Bir Kadın: Ezgi Eyüboğlu

Bilge Şener

Haberler

28 Nisan 2021

Hem Çok Güzel Hem de Çok Başarılı Bir Kadın: Ezgi Eyüboğlu

Ezgi Eyüboğlu, ışıl ışıl gözleri, sempatik duruşu ile ekranların aranan yüzü. Adeta bir tatlılık abidesi! Kusursuz saçları ve zarifliği ile sanki masallardan fırlamış gibi! Şimdilerde rol aldığı Teşkilat dizisinde başarılı performansı ile merak uyandırsa da biz onu aslında yaşadığı ilişkiler ve oynadığı dizi ve filmlerle tanıyorduk. Magazin sayfalarından da adına aşina olduğumuz güzel oyuncu Ezgi Eyüboğlu’nu biraz daha yakından tanımak ister misiniz? Kemerlerinizi bağlayın! Baş döndürücü bir kariyer yolculuğuna çıkıyoruz!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ezgi Eyüboğlu (@ezgieyuboglu)’in paylaştığı bir gönderi

Ezgi Eyüboğlu Kimdir?

15 Haziran 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen güzel oyuncu, bankacı bir baba ve kimya öğretmeni bir annenin tek çocuğu. Ezgi Eyüboğlu nereli, derseniz ise farklı kaynaklardan edindiğim bilgilere göre doğruluğu kesin olmamakla birlikte aslen Ankaralı. 

Oyunculuk kariyerine gelmeden önce Ezgi Eyüboğlu’nu İstanbul Üniversitesi’nde İktisat okurken buluyoruz. Durun, durun! Hikaye burada bitmiyor elbette! İçinde oyunculuğa dair karşı konulamaz bir istek olacak ki İktisat bölümünü bitirdikten hemen sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nde ‘İleri Oyunculuk’ bölümünde master yapıyor güzel oyuncu. İbrahim Selim ile Bu Gece programında bu konuya değinen Ezgi Eyüboğlu, iktisat eğitimin kendisine analitik düşünme anlamında artısı olduğunu söylerken oyuncu olmasaydı okulda kalarak akademisyen olmak isteyeceğini de itiraf ediyor.

Üniversitede okulun tiyatro kulübüne girip birçok ajansa da kaydoluyor Ezgi Eyüboğlu. 2007 yılından beri defile ve organizasyonlarda modellik yaparken aynı zamanda dizi, film gibi işlerle de profesyonel yaşama adeta merhaba diyor! 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ezgi Eyüboğlu (@ezgieyuboglu)’in paylaştığı bir gönderi

Ezgi Eyüboğlu biyografisi burada sonlanmıyor elbette. 2001 yılında düzenlenen Elite Model Look isimli güzellik derecesinde üçüncülük derecesi alan başarılı oyuncu 2003 yılında Miss Turkey güzellik yarışmasında da ikinci olarak güzelliğini adeta tescilliyor! 

“Ezgi Eyüboğlu kaç yaşında, Ezgi Eyüboğlu boyu kaç cm?” gibi matematiksel sorulara şöyle kısaca bir cevap verelim ve yolumuza devam edelim. Güzel oyuncu, fit görünümüne eşlik eden 1.65 m boyunda. Ezgi Eyüboğlu doğum günü tarihi itibariyle 32 yaşında adeta gençliğinin baharında! 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ezgi Eyüboğlu (@ezgieyuboglu)’in paylaştığı bir gönderi

Ezgi Eyüboğlu ve Kusursuz Saçları

Ezgi Eyüboğlu Instagram’ı aktif kullanan ünlülerimizden. Özgün ve rengarenk gönderilerinde mutluluk saçan gözleri ile bizlere her daim güzel gülümsemesini bahşeden sevgili Ezgi Eyüboğlu, resimlerinde ışıl ışıl saçlarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Kah dalgalı kah kıvırcık gördüğümüz saçları benim de hayatımda gördüğüm kusursuz güzellikteki saçlardan. Eminim çoğu seveni de kendisine bu konuda hayranlıkla bakıyordur. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ezgi Eyüboğlu (@ezgieyuboglu)’in paylaştığı bir gönderi

Zarafeti ile her daim bir güneş gibi parlayan Ezgi Eyüboğlu, saç rengi ile de hoş görünümünü taçlandırıyor!

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ezgi Eyüboğlu (@ezgieyuboglu)’in paylaştığı bir gönderi

Kaan Yıldırım – Ezgi Eyüboğlu Neden Boşandı?

Ezgi Eyüboğlu oynadığı dizilerle gönlümüzde taht kursa da, tahminlerime göre hepimizin aklında magazinsel bir soru beliriyor hemen: ”Ezgi Eyüboğlu ve Kaan Yıldırım neden ayrıldı?”

Gelin, bu iki güzel insanın hikayesine biraz daha yakından bakalım ve bu soruya bir cevap bulalım!

Biraz sonra uzun uzun konuşacağımız Ulan İstanbul ve Adı Mutluluk dizilerinde ikilinin yolları kesişiyor. Kader göz kırparcasına ikisini ortak projelerde yan yana getiredursun, Kaan Yıldırım ve Ezgi Eyüboğlu o dönem fanlarını da çok mutlu edecek bir adım atıyor. 2015 yılında nişanlanan çift, 15 Mayıs 2016’da evleniyor. Kaan Yıldırım ve Ezgi Eyüboğlu düğün yeri olarak ise Ortaköy’de görkemli bir mekan olan Esma Sultan Yalısı’nı tercih ediyor. Mekanın ışıltısı bir yana, Ezgi Eyüboğlu gelinlik seçimi ile de bu özel günü zirveye taşıyor! 

Bu güzel evlilik, peri masalı gibi devam ederken çift 2019’da herkesi şoke eden bir hızda boşandı. Kaan Yıldırım’ın o dönem oynadığı dizideki rol arkadaşı ile yakın olduğu iddiaları Ezgi Eyüboğlu’nu derinden sarstı. Yine iddialara göre bu durumu yakın çevresinde ”Kaan’a olan güvenimi kaybettim.” diyerek belirtti.

blank

Benim de bir zamanlar severek takip ettiğim bu nahif çiftin boşanma sürecinde dikkatimi çeken en hüzünlü detay ise yine bir soruda kendini gizliyor: Boşandığında Ezgi Eyüboğlu kaç yaşındaydı? Sorumuzun cevabına bakacak olursak, güzel oyuncu tam da 31. yaş günü olan 15 Haziran 2019 tarihinde boşanma kararı almış ve evliliğini sonlandırmış! Hepimizin kalbinde burukluk yaratan bu detay ve iddialar bir kenarda dursun, başarılarıyla kendini kanıtlamış bu iki güzel insana mutluluk ve başarı dilemekten başka yapacağımız bir şey yok gibi.. 

Ve Kariyer Yolculuğumuz Başlıyor!

2007’de Senin Uğruna dizisiyle oyunculuk yolculuğuna çıkan Ezgi Eyüboğlu da her oyuncu gibi Arka Sokaklar setinin tozunu yutarak yola devam etti. Kalbim Seni Seçti, Ateşe Yürümek ve Kutsal Damacana: Drakula gibi projelerle deneyim kazanan oyuncu, 2011 yılında müthiş bir proje olan Muhteşem Yüzyıl’a imza attı. 

Benim de kendisini ilk kez televizyonda izleme fırsatı bulduğum Ezgi Eyüboğlu Muhteşem Yüzyıl’da adeta fırtına gibi esti o dönem! Aybike Hatun rolü ile cengaver ve savaşçı bir ruhu bizlere aktarırken partneri Burak Özçivit ile seyir zevkimizi adeta ikiye katladı! Mahidevran Sultan’ın Aybike Hatun’a attığı tokat ile sinirlenip Şehzade Mustafa ile nişanlandığında buruk bir hüzne kapılırken bulduk kendimizi. İzleyiciye hissettirdiği duygularla bu hikayede en güzel izlerden birini bıraktı Aybike Hatun rolü ile Ezgi Eyüboğlu.. 

Dedik ya; büyük bir yapım Muhteşem Yüzyıl. Anlattığı dönem ve usta oyunculuklarla taçlandırılmış senaryosu ile bizleri bir zaman yolculuğuna çıkarırken henüz oyunculuğunun başlarında olan Ezgi Eyüboğlu’na da unutamayacağı anılar bırakmış. Ezgi Eyüboğlu, İbrahim Selim ile Bu Gece programında o dönemi anlatırken ilk sahnelerinden birinde Halit Ergenç’e doğru normal şekilde yürüdüğünü ancak yönetmenlerden “Bağdat Caddesi’nde yürümüyorsun, padişahın karşısına çıkıyorsun Ezgi.” şeklinde bir reaksiyon aldığını ve çok utandığını söylüyor. 

Adım Adım Zirveye

Muhteşem Yüzyıl’ın ardından Sudan Bıkmış Balıklar ve Yalan Dünya gibi dizilerde de rol alırken 2013’de Ezgi Eyüboğlu İntikam dizisinde oynadığı Cemre Aksoy rolü ile büyük bir çıkış yakaladı.

2014’de Yasak dizisinin ardından aynı yıl içinde Ezgi Eyüboğlu, Ulan İstanbul dizisinde Ada rolü ile karşımıza çıktı. Dönemine damga vuran dizide Uğur Polat, Kaan Yıldırım, Sevtap Özaltun, Erkan Kolçak Köstendil ve Şebnem Bozoklu gibi isimlerle beraber çalıştı. Oyunculukta ivmeyi hızla yükselten Ezgi Eyüboğlu başarı merdivenlerini adeta ikişer üçer çıkmaya başladı!

Ve 2015 yılına geldiğimizde ilk başrol deneyimini yaşadığı Adı Mutluluk dizisinde Kumsal ile karşımıza çıkıverdi. Dizideki partneri olan eski eşi Kaan Yıldırım ile izleyicileri ekrana kitlemiş, dizi adından sıkça söz ettirmişti. İçerdiği sıcacık yaz teması ve samimiyet ile hala yüreğimizin bir köşesinde sakladığımız yapımlardan biri oldu Adı Mutluluk. 

Peri masalı gibi son bulan diziden 2 yıl sonra Payitaht Abdülhamit dizisinde Melike ile kariyerine yeni bir basamak ekledi. Bulunduğu döneme ait giysiler içinde adeta kuğu gibi süzüldü güzel Ezgimiz! Zarif görünümü ve merak uyandıran rolü ile izleyicileri ekrana kitledi. 

Biraz da Sinemadan Konuşalım: 

O kadar dizinin adı geçmişken bu başarı dolu listeye birkaç sinema filmi eklemeden olmaz tabii ki! 2017 yılında ünlü yönetmen Onur Ünlü’nün yönettiği Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok adlı filminde Nihal olarak rol aldı. Filmin ilk gösterimi ise 24. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında gerçekleştirildi. 

2018’e geldiğimizde ise Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak ile birlikte rol aldığı Yol Arkadaşım 2 filminde adeta gişeleri yıkıp geçerken bu güzel ekip seyircileri de bolca kahkahaya boğmuştu! İlk filmde Ayvalık’a yolculukta dost olan Şeref ve Onur ikilisini türlü badireler atlatırken görürken sevgili Ezgi Eyüboğlu’nun da dahil olduğu ikinci filmde Onur’un müzik işine atılmasıyla hikaye farklı bir hal alıyor. Onur’un menajerliğini üstlenen Şeref’in bu konudaki yeteneksizliği Onur’u müzik işinden vazgeçirirken Şeref bu duruma kayıtsız kalamaz ve bir turne düzenler. Bol eğlenceli ve aşk dolu bir yolculuk hikayesini anlatan Yol Arkadaşım 2, izleyicilerin beklentisini karşılıksız bırakmamış ve çokça takdir toplamıştı. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ezgi Eyüboğlu (@ezgieyuboglu)’in paylaştığı bir gönderi

Dopdolu Bir Kariyer

Dizilere devam edecek olursak; özgün konusu ve güçlü oyuncu kadrosu ile 2019’da ekranlarda boy gösteren Bir Aile Hikayesi, Ezgi Eyüboğlu için önemli mihenk taşlarından biri oldu. Güzel oyuncu Nil karakteri ile diziye dahil olmuştu. Ancak dizi uzun sürmeden 18. bölümde ekrana veda etmişti. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ezgi Eyüboğlu (@ezgieyuboglu)’in paylaştığı bir gönderi

Ne kadar dolu dolu bir kariyer değil mi? Burada bitti sanıyorsanız yanılıyorsunuz! Çünkü Ezgi Eyüboğlu şu an hala devam eden Teşkilat dizisinde önceki rollerinin aksine bambaşka bir karakter ile oyunculuğa devam ediyor.

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ezgi Eyüboğlu (@ezgieyuboglu)’in paylaştığı bir gönderi

Kendisi ışıl ışıl, kariyeri dopdolu bir oyuncu Ezgi. Görünen o ki, biz onu rol aldığı başarılı yapımlarla her daim konuşmaya devam edeceğiz!

O Ses Türkiye’ye Değinmeden Olmaz!

2019 Yılbaşı özel programında Ezgi Eyüboğlu O Ses Türkiye’ye katılmış ve Sezen Aksu’nun muazzam şarkısı Masum Değiliz ile beğenileri toplamıştı. Siyah bir elbise tercih eden Ezgi Eyüboğlu samimi ve içten duruşu ile izleyenleri mest etmişti. 

blank

Ezgi Eyüboğlu’nu Nasıl Sevmeyelim?

Başarılı Oyunculuğuyla Kalbimizi Fethetti!

Ezgi Eyüboğlu dizileri, filmleri ile her daim başarılı işlerde bizleri ekrana kitlemiş kusursuz bir oyuncu. Sempatikliği ve kibar duruşu ile her zaman görmek isteyeceğimiz oyunculardan biri kendisi!

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ezgi Eyüboğlu (@ezgieyuboglu)’in paylaştığı bir gönderi

Masallardan Fırlamış Gibi!

Kendine özgü kusursuz saçları, zarif görünümü ile adeta bir idol canımız Ezgimiz! Sosyal medyada takip etmekten mutluluk duyduğumuz, paylaşımlarını dört gözle beklediğimiz ünlülerimizden kendisi! Şık kıyafetleri, özgün paylaşımları ve sıcacık gülümsemesi ile sanki bir su perisi! 

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ezgi Eyüboğlu (@ezgieyuboglu)’in paylaştığı bir gönderi

Başarılı Kariyerini Aşkla Taçlandırıyor! 

Hepimizin yakından takip ettiği Ezgi Eyüboğlu sevgilisi Oğulcan Engin ile magazin sayfalarında da adından sıkça söz ettiriyor. Birbirleriyle olan paylaşımları binlerce beğeni alırken sevgileri ile göz dolduruyorlar. Eleştiriler bir yana dursun, bu çift tatlılığı ile beni ve sevenlerini mutlu etmeye devam ediyor. Birbirlerine olan saygıları, hoş sözleri ve güzel bakışları ile aşkı iliklerimize kadar hissettiriyorlar. Bu da Ezgi Eyüboğlu’nu sevmek için bizlere güzel bir neden sunuyor. 

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Ezgi Eyüboğlu (@ezgieyuboglu)’in paylaştığı bir gönderi

Şimdilik Ezgi Eyüboğlu ile ilgili aktaracaklarım bu kadar. Bu uzun kariyer yolculuğunda şimdi biraz soluklanma vakti. Bakalım önümüzdeki yıllarda Ezgi Eyüboğlu’nu hangi başarılı projelerde göreceğiz? Kendisini her daim başarılı ve aşkla olduğu günlerde görmek dileğiyle, sağlıcakla kalın. 

Hiç Bilmediğiniz Yönleriyle Güzel Oyuncu Fahriye Evcen

Tolga Sarıtaş Mercek Altında: Boyu Kaç? Nereli? Burcu Ne?

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz