Fatih Çıtlak 2019 Ramazan Ayında Hangi Kanalda Çıkıyor?

admin

Kanal D

7 Mayıs 2019

Fatih Çıtlak 2019 Ramazan Ayında Hangi Kanalda Çıkıyor?

11 ayın sultanı Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Müslüman vatandaşlarımız ibadet ve manevi duyguyla dolmaya başladı. Oruç tutan veya niyetli olmayan herkes Ramazan programlarını takip eder hale geldi. Ramazan coşkusunun evlere konuk olmasıyla beraber top patlayana kadar ve sahurda dini temelli programları reyting listelerinde en baştaki yerlerini aldı. Ramazan ayı boyunca televizyonlarda insanların sıkça takip ettikleri sahur ve iftar programların hangi kanallarda, kimler tarafından yapılacağı soruları da akılları kurcaladı. Sahur ve iftar zamanlarında yayınlanan programlar, başta Ramazan ve oruç olmak üzere dini konularda insanları bilgilendirme amacı taşımaktadır. Her kanal kendine özgü sunucu hocaları ile insanlarla Ramazan coşkusunu yaşamaktadır. Peki, Fatih Çıtlak hangi kanalda saat kaçta yayında oluyor? Fatih Çıtlak ‘Huzur Vakti’ ne zaman? İşte, Fatih Çıtlak ve programına dair merak edilen bütün detaylar…

Her kanalda Ramazan programlarının yer almasının ardından, vatandaşlar beğendikleri sunucu hocaların hangi kanalda yer aldığına gözlerini çevirdi. Öyle ki internet üzerinden hocaların isimleri en çok aratılan kelimelerin arasına girmeyi başardı. Programların takip etmek isteyenler, ‘Fatih Çıtlak hangi kanalda 2019’ şeklinde araştırmalarını başlattı. Peki Fatih Çıtlak sahur programları saat kaçta ve hangi günler yayınlanıyor?

‘Fatih Çıtlak ile Sahur Vakti’ hangi kanalda yayınlanıyor?

Kanal D ekranlarında Müslüman vatandaşlara yarenlik yapan M. Fatih Çıtlak sohbetleri, sahur vaktinde oruç ve Ramazan hakkında insanlara bilgi verme özelliğini taşıyor. Aynı zamanda programda Fatih Çıtlak hocanın merak edilen soruları cevaplandırması için interaktif bir köşe bulunuyor. Bu köşede sorularının yer almasını isteyenlerin, Kanal D’nin kurumsal web sitesine girerek M. Fatih Çıtlak ile Sahur Vakti sayfasına girmeleri yeterli oluyor. Sahur Vakti sayfasında yer alan ‘soru sorun’ sekmesine tıklayarak vatandaşlar, diledikleri ve merak ettikleri soruları yazabiliyorlar. Programı hazırlayan ve sunan M. Faitih Çıtlak tarafından uygun görülen sorular seçiliyor ve programda özenle cevap veriyor. 

M. Fatih Çıtlak ile Sahur Vakti programı, Ramazan ayı boyunca her gün saat 02:00’da izleyicisi ile buluşmaya devam edecek. Sahur vaktinde ekrana gelecek olan program, hem bilgilendirecek hem de oruç tutmak isteyenlere manevi güç verecek. 

Fatih Çıtlak kimdir?

Sosyal medya üzerinden yaptığı sevaplar ve günahlar açıklaması ile dikkatleri üzerine çeken İlahiyatçı Mehmet Fatih Çıtlak, 2019 Ramazan ayı boyunca sahur zamanında ekranlarda olacak. 1967 yılında İstanbul’da doğan Çıtlak, lisede Fatih İmam Hatip Lisesini okudu. Linans eğitiminde ise İstanbul Marmara Üniversitesi Türkoloji Bölümü’nde Arapça ve İslami İlimler ana bilim dalında tamamladı. 

İslami ve tasavvufi konularda konuşmacı olarak birçok sempozyum, panel ve konferanslara katılan Çıtlak, İstanbul Bilim Sanat Eğitim ve Kültür Derneği’nin kurucularındandır. İstanbul Bilim Sanat Eğitim ve Kültür Derneği’nin yanı sıra kurucusu olduğu Keşkül dergisinde Mehmed Fatih imzasıyla da yazılar yazmaktadır. 

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz