Güncel FB TV Frekans Bilgileri (Detaylı Frekans Ayarları)

Aleyna

Haberler

15 Ocak 2021

Güncel FB TV Frekans Bilgileri (Detaylı Frekans Ayarları)

Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından kurulan FB TV, en çok izlenen taraftar kanallarının başında yer alıyor. Fenerbahçe’ye özgü olan bu spor kanalından basketboldan futbola, voleyboldan atletizme kadar Fenerbahçe Spor Kulübü’nün boy gösterdiği pek çok spor branşı hakkında bilgi almak mümkün. FB TV kanalı birbirinden farklı ve eğlenceli programlarla da taraftarının ilgisini çekmeyi başarıyor.

FB TV kanalı, 7 gün 24 saat aralıksız yayın hizmeti ile seyircilerine kesintisiz bir yayın sunuyor. Bununla birlikte, izleyiciler günün her saatinde farklı spor programlarını izleme imkanı yakalıyor. Ayrıca HD yayın ile yüksek seyir kalitesi sunan FB TV, neredeyse her yayın platformunda da yer alıyor. Siz de, Türksat, D-Smart, Tivibu, Digiturk, Turkcell TV Plus ve Kablo TV aracılığı ile FB TV’yi evinizin konforunda seyredebilirsiniz. Ayrıca FB TV’yi “fenerbahce.org” üzerinden de ücretsiz bir şekilde dilediğiniz yerden izleyebilirsiniz. Peki, FB TV frekans bilgileri nelerdir ve frekans ayarlaması nasıl yapılır? Cevabı, yazımızın devamında…

Platformlara Göre FB TV Kanal Numaraları

Her platform, farklı bir sisteme ve buna bağlı olarak da kendilerine özgü bir kanal sıralamasına sahiptir. Bu nedenle FB TV ve diğer tüm kanallar için kanal numaralarında değişikler yaşanabilir. Platformlara göre FB TV’yi izlemenizi sağlayacak kanal numara listesi ise şu şekildedir:

 • D-Smart: 83. kanal
 • Digiturk: 76. kanal 
 • Tivibu: 86. kanal
 • Turkcell TV Plus: 74. kanal
 • Kablo TV: 246. kanal

FB TV Frekans Bilgileri

FB TV’yi kesintisiz olarak izlemek ve kanal listenize eklemek için yalnızca platformlar üzerindeki kanal numaralarını bilmek yeterli olmaz. Eğer FB TV kanalını ilk defa kaydedecekseniz güncel frekans bilgilerine de ihtiyaç duyarsanız. Elbette ki, bahsettiğimiz bu frekans ayarlamasını bir kez başarılı bir şekilde yapmak yeterli olacaktır.

Gelişen teknoloji sayesinde otomatik kanal ekleme ile bu işlem oldukça basit bir hal alsa da, bazı durumlarda manuel frekans ayarlaması yapmak gerekebiliyor. Manuel ayarlama karmaşık ve zorlu bir işlem gibi görülebilir. Ancak sizler için sıraladığımız adımlarla, FB TV frekans ayarlarını oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu ayarlama için ihtiyaç duyacağınız FB TV frekans bilgileri şu şekildedir:

FB TV Türksat 4A Uydu Frekansı

 • Uydu: Türksat 4A
 • Alış Frekansı: 12345 MHz
 • Polarizasyon: V – Dikey
 • Sembol Oranı: 30000
 • FEC: 3/4
 • VideoPid: 5700
 • AudioPid: 5800

FB TV Frekansı Nasıl Ayarlanır?

Türksat 4A uydusu üzerinden FB TV frekans ayarlarını yapmak için aşağıda sıralamış olduğumuz adımları takip edebilirsiniz. Adımları sırasıyla dikkatli bir şekilde uyguladığınızda frekans ayarlamasını kolayca tamamlayabilir ve istediğiniz an güncellemesini yapabilirsiniz.

1. Adım

İlk olarak, kumanda üzerinde yer alan “Setup”, “OK” veya “Menü” tuşlarını kullanarak “Ayarlar” bölümünü açmalısınız. Kumanda üzerinde bulunan bu tuşlar modelden modele farklılık gösterir. Ancak önemli olan, “Ayarlar” bölümünden “Kanal Ekleme” ve “Kurulum Ayarları” seçeneklerini görüntülemektir. Bu sayfada “Kanal Ekleme” alanına gelin.

2. Adım

“Kanal Ekleme” seçeneğini tıkladıktan sonra, karşınıza kanala ait frekans bilgilerini gireceğiniz bir liste çıkacak. “Alış Frekansı” veya “Uydu Frekansı” alanına FB TV HD yayını için “12345” yazın. Kumandanın üzerinde yer alan sayılarla kodu yazabilirsiniz. Kanal ekleme işlemini tamamlayana kadar bu sayfada kalmaya devam edin.

3. Adım

Bir sonraki adımda, “Polarizasyon” seçeneğine ait olan boşluğa FB TV HD yayın için “V – Dikey” yazın ve işleme devam edin.

4. Adım

Ardından, kumandanın yön tuşlarını kullanarak “Symbol Rate” veya “Sembol Oranı” bilgisini gireceğiniz boşluğa geçin ve FB TV kanalına ait “30000” kodunu yazın.

5. Adım

Yine aynı ekran üzerinden devam ederek “FEC” ayarını gireceğiniz alana geçiş yapın. FB TV HD yayın için “3/4” kodunu girin. Eğer frekans ayarlarının bulunduğu bu sayfada “FEC” bilgisi bulunmuyorsa bu adımı atlayabilirsiniz.

6. Adım

FB TV’ye ait olan frekans bilgilerini doğru alanlara yazdıktan sonra “Tamam” veya “OK” tuşuna basarak frekans ayarlama işlemini tamamlayın.

7. Adım

Ayarlamaları tamamladıktan sonra, yine kumandanın üzerindeki “Menü” tuşuna basarak “Aramayı Başlat” seçeneğine basın. Bu alana, FB TV yazarak kanal araması yapın. Bu işlemin ardından uydu alıcısı kanalı listenin sonuna dahil eder. Dilerseniz kanalı istediğiniz sıraya alarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

DMAX Frekans Bilgileri

TV8,5 Frekans Bilgileri

Disney Channel Frekans Bilgileri

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz