En Yeni Disney Channel Frekans Bilgileri (Detaylı Anlatım)

Aleyna

Haberler

15 Ocak 2021

En Yeni Disney Channel Frekans Bilgileri (Detaylı Anlatım)

Disney Channel, çocukların izlemeyi en sevdiği kanallardan biri. Çizgi filmleri, çocuklara yönelik eğlenceli dizileri ve eğitici programlarıyla çocuklara uygun yayın yapan kanalların başında geliyor. Sadece çocukların değil, aynı zamanda yetişkinlerin de izlemekten büyük bir keyif aldığı Disney Channel kanalını uygun frekans ayarlamalarını yaptıktan sonra siz de izlemeye başlayabilirsiniz.

Disney Channel Türkiye’nin en popüler, şifresiz çocuk kanallarından biri. Birbirinden keyifli çizgi film ve çocuk programlarının yer aldığı kanal neredeyse tüm yayın platformlarında mevcut. Hem çocukların hem de büyüklerin severek izlediği kanalı, D-Smart, Tivibu, Digiturk, Kablo TV, Turkcell TV Plus ve Türksat 4A üzerinden birkaç basit işlemle gönlünüzce izleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Disney Channel’ın frekans bilgilerini uygun bir şekilde ayarlamak. Eğer Disney Channel’ı izleyebilmek için yapmanız gerekenleri merak ediyorsanız sizin için detaylı bir şekilde açıkladığımız adımları takip edebilirsiniz. Şimdiden keyifli seyirler diliyoruz.

Platformlara Göre Disney Channel Kanal Numaraları

Birçok yayın platformunun izleyiciye sunduğu Disney Channel, her platformda farklı kanal numaralarına sahip. Farklı yayın platformlarında yer alan Disney Channel’ın kanal numaraları şu şekildedir:

 • D-Smart: 130. kanal
 • Tivibu: 120. kanal
 • Digiturk: 167. kanal
 • Kablo TV: 456. kanal
 • Turkcell TV Plus: 110. kanal

Disney Channel Frekans Bilgileri

Disney Channel’ı izleyebilmek için öncelikle yapmanız gereken şey televizyonunuzun frekans ayarlarını yapmak. Eğer gelişmiş bir cihazınız varsa otomatik arama yaparak Disney Channel’ın frekansını bulabilirsiniz. Ancak cihazınız uygun değilse veya otomatik aramayla kanala ulaşamıyorsanız frekans ayarını manuel yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu ayarları yaptıktan sonra Disney Channel’ı keyifle izleyebilirsiniz.

Disney Channel Türksat 4A Uydu Frekansı

 • Uydu: T4A
 • Alış Frekansı: 12423 MHz
 • Polarizasyon: H – Yatay
 • Sembol Oranı: 30000
 • FEC: 3/4
 • Kapsama: Doğu
 • VideoPid: 5200
 • AudioPid: 5300

Disney Channel Eutelsat Uydu Frekansı

 • Paket: Digiturk
 • Frekans: 10845
 • Polarizasyon: H-Yatay
 • Sembol Oranı: 30000
 • Fec: 5/6
 • Uydu: Eutelsat 7C

Disney Channel Frekansı Nasıl Ayarlanır?

Manuel frekans ayarı yapmak kimileri için zor bir işlem olarak düşünülebilir. Ancak manuel frekans ayarı sanılandan çok daha basit. Yukarıdaki kanal frekans bilgilerini doğru alanlara girdiğinizde cihazınız gerekli ayarlamaları yaparak istediğiniz kanalı hafızasına alacaktır. Sizin için adım adım ve detaylı bir şekilde frekans ayarlama işlemini anlattık.

1. Adım 

İlk olarak kumandanızda yer alan “Menu”  veya “Setup” tuşuna basın. Bu tuş bazen ok işaretiyle de gösterilebilir. Karşınıza bir menü açılacaktır.  Bu menüde kurulumla ilgili kanal arama, otomatik veya elle kanal ekleme gibi seçenekler bulunur. Aşağı ve yukarı tuşlarını kullanarak “Kanal Ekleme” seçeneğine gelin ve “Ok” tuşuna tıklayın. Bu işlemler uydu alıcınızın markasına göre değişiklik gösterebilir ama her markada benzerdir.

2. Adım

Açılan pencerede “TP frekansı”, “Alış Frekansı” veya “Uydu Frekansı” gibi seçenekler gelecektir. Yukarı ve aşağı tuşlarının yardımıyla bu seçeneklerden birinin üstüne gelin ve kumandada bulunan tuşları kullanarak istediğiniz kanalın frekansını girin. Disney Channel için 12423 numaralarını girmeniz gerekir.

3. Adım

Aynı pencereden devam ederek gerekli ayarlamaları yapmaya devam etmelisiniz. Kumandanın aşağı ve yukarı tuşlarıyla “Sembol Oranı” veya “Sembol Rate” seçeneğine gelin. Buradaki boş alana 30000 numaralarını girin.

4. Adım

Aynı sayfa üzerinden polarizasyon ayarını da yapabilirsiniz. POL yazısının üzerine gelip sağ ve sol ok tuşlarıyla “H” veya “Yatay” olacak şekilde ayarlama yapın.

5. Adım

“Fec” değerini değiştirmek için yine yön tuşlarıyla o seçeneğin üstüne gelip sağ ve sol tuşlarıyla 3/4 seçeneğini seçin. Bazı uydu alıcılarında bu alan bulunmayabilir. Eğer uydu alanınızda bu alan bulunmuyorsa Fec değerini girmenize gerek yoktur.

6. Adım

Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra “Ok” tuşuna basın. Böylece uydu alıcısı Disney Channel’ın yayına alınması için gerekli tüm bilgileri hafızasına kaydetmiş olur.

7. Adım

Son olarak yapmanız gereken şey Disney Channel’ı kanal listesinde aratmak olmalı. Menüde yer alan “Aramayı Başlat” seçeneğine tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Arama işlemi tamamlanınca Disney Channel kanal listenize eklenmiş olacaktır. Daha sonra bu liste sıralamasını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Star TV Frekans Bilgileri 

DMAX Frekans Bilgileri

TV8,5 Frekans Bilgileri

Benzer Haberler

Emrullah 5 Şubat 2021

Teşekkürler

CAN METE SÜRMELİ 30 Mayıs 2021

Bende açılmıyor sebebi ne

Yorum Yaz