Game of Thrones’ta Skandal Görüntü! Starbucks Bardağı Hata mı Reklam mı?

admin

Haberler

7 Mayıs 2019

Game of Thrones’ta Skandal Görüntü! Starbucks Bardağı Hata mı Reklam mı?

HBO kanalında yayınlanan ve dünyanın dört bir tarafından izlenme rekorları kıran dizisi Game of Thrones’un (Taht Oyunları) final sezonuna ait bölümleri Nisan ayı itibarıyla yayınlamaya başladı. Epik ve fantastik tarzdaki ‘Buz ve Ateşin Şarkısı’ serisinden esinlenerek çekilen Game of Thrones’un 8. sezonu son olmasının yanı sıra, diğer sezonlardan farklı olarak 6 bölümden oluşacak. 19 Mayıs 2019 tarihinde HBO ile eş zamanlı olarak Digiturk üzerinden yayınlanacak GoT’un final yapması bekleniyor. 1 saat 20 dakika sürmesi planlanan dizi 8. Sezon 6. Bölümü ile birlikte hayranlarına veda edecek. Veda zamanı gittikçe yaklaşan GoT dizisinin fanatikleri, diziye dair araştırmalarını iyice derinleştirdiler. 

Fenomen haline gelen Game of Thrones’un 8. sezon 4. bölümü HBO’da yayınlanmadan önce bazı sahnelere ait görüntüler internet üzerinden sızdırıldı. GoT fanatikleri yeni bölümü izlemek için 5 Mayıs sabaha karşı saatlerini sabırsızlıkla beklerken, internetten sızan görüntülerle hayal kırıklığı yaşadılar. 8. Sezon 4. Bölüme ait sızdırılan görüntülerle GoT hayranları, yeni bölüme dair ipucu almanın ve gösterilen sahneden yapılan büyük hatanın şaşkınlığını atlatamadılar. İşte Game of Thrones’un 8. Sezon 4. Bölümde yapılan skandal hata dair bütün detaylar…

Son Bölümdeki Skandal Hata 

28 Nisan 2019 tarihinde yayınlanan bölümdeki savaş sahneleri ile sosyal medyayı sallayan Game of Thrones hayranları tarafından övgülerle karşılanmıştı. Savaş sahneleri günlerce konuşulurken trend listelerinde ise 1 numaraya yerleşmeyi başardı.  

5 Mayıs 2019 sabaha karşı Digiturk üzerinden yayınlanan Game of Thrones, bu sefer yaptığı hata ile sosyal medyayı salladı. Dizide izleyicilerinden gözünden kaçmayan büyük hata sonrasında, Game of Thrones sosyal medyada alay konusu haline geldi. Dizinin başkarakterleri arasında yer alan Jon Snow ve Daenerys Targaryen’in yemek masasının üzerinde plastik kapağı ve logosu bulunan kağıt bir Starbucks bardağı görüldü. Yapılan bu hata ile şaşkına dönen GoT izleyicileri, soluğu sosyal medya hesaplarının başında aldı. Sosyal medyanın gündemi 5-6 Mayıs 2019 itibariyle Game of Thrones’ta yapılan Starbucks hatası oluşturdu.

‘Starbucks,  Winterfull’de -Şube Açmış’

Game of Thrones’un yayınlanan son bölümündeki bir sahnede Starbucks bardağı görüldü. Çekim ekibinin gözünden kaçan bu hatayı, izleyiciler affetmedi. Dizinin hayranları, bu sahnenin sonrasında sosyal medya yapılan hataya ne kadar şaşırdıklarını anlatan mesajlar paylaştı. Paylaşılan mesajların bir çoğunda ise, yapılan hatanın büyüklüğünü anlatan nitelikte alay ve ironi içeren ifadeler yer aldı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları, ‘Starbucks Winterfull’de şube açmış’ ‘Daenerys, uzun bir gecenin ardından Starbucks içiyor gibi görünüyor’ şeklindeki ifadelerle yapılan hatayı eleştirmeyi ihmal etmediler. Sosyal medya üzerinden en çok paylaşılan video ise, Game of Thrones’ta Starbucks bardağının gözüktüğü sahne oldu. 

Game of Thrones Fanatikleri İkiye Ayrıldı

Olayın bir anda sosyal medya gündemine düşmesiyle beraber Game of Thrones fanatikleri ikiye ayrıldı. Sosyal medya üzerinden yapılan hataya dair espriler yapanların yanı sıra, bardağın viral amaçlı olarak bilinçli bir şekilde konulduğunu savunan kullanıcılarda yer aldı. Sahneyi izledikten sonra hayranların arasında reklam diyenler de; bilinçsiz bir şekilde unutulduğunu da düşünler oldu. Ancak reklam diyenlere yine sosyal medya üzerinden cevaplar gecikmedi. Hata olduğunu düşünenler, daha önceden neden reklam kullanılmadığını ve finale bu kadar az kalmışken reklam ihtiyacı duyulduğuna dair sorularını yönelttiler.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz