Gönüllü Aşı Olan Çağla Şikel “Koronavirüs Oldu” İddiasını Test Sonucunu Paylaşarak Yalanladı: “Negatif…”

Aleyna

FOX

26 Ocak 2021

Gönüllü Aşı Olan Çağla Şikel “Koronavirüs Oldu” İddiasını Test Sonucunu Paylaşarak Yalanladı: “Negatif…”

Fox TV’de “Çağla İle Yeni Gün” programının sevilen sunucusu Çağla Şikel geçtiğimiz haftalarda Koronavirüs aşısı için gönüllü oldu. Bu haber sosyal medyada yanlış anlaşılınca, Çağla Şikel sosyal medya kullanıcılarının kendisini linçlemesinin önüne geçemedi!

Çağla Şikel ve Alişan

Aynı şekilde yakın arkadaşı Alişan da, Koronavirüs aşısı için gönüllü olanlardan. Hatta Alişan, işi abartarak canlı yayında bütün Türkiye’nin gözü önünde aşı olmuştu. Ancak ortaya atılan bir iddiaya göre önümüzdeki haftalarda ikinci faz Koronavirüs aşısı olmaya hazırlanan Çağla Şikel, Koronavirüs kapmış!

Çağla Şikel’in Koronavirüs Kaptığı İddia Ediliyor

Çağla Şikel

Henüz Çağla Şikel’den bu konuya ilişkin herhangi bir açıklama gelmese de, haftaiçi hergün Fox TV’de canlı olarak sunduğu “Çağla İle Yeni Gün” programının iki gündür tekrarlarının verilmesi bu iddiayı kuvvetlendiriyor. Çağla Şikel’in takipçileri de neden iki gündür tekrar yayınının verildiğini merak ediyor ancak kanalda ya da programda şu ana kadar yapılmış bir bildiri bulunmuyor.

Gönüllülere Sadece Gerçek Aşı Değil Plasebo Aşı da Yapılıyor!

Bildiğiniz gibi her Koronavirüs aşısına gönüllü olan kişiye, aşının kendisi yapılmıyor. Kişinin gönüllü olup olamayacağı kontrol edildikten sonra, aşıyı olacak kişinin haberi olmadan gerçek aşı yerine ilaç olmayan bir sıvı da enjekte edilebiliyor.

Koronavirüs

Türkiye’de yapılan gönüllü aşıların sayısı 7 bin, gönüllülerin 4 bin küsürü gerçek aşı olmuşken geriye kalan 2 bin küsür kişiye de plasebo yani ilaç olmayan “sahte” bir sıvı enjekte edildi. Ama neden? Aşı firmaları neden plasebo aşı kullanıyor?

Koronavirüs aşı

Plasebo aşı; elde edilen sonuçların, tesadüf eseri değil, gerçek olduğunu gösteren en önemli garantördür. Araştırmacılar plasebodan elde edilen sonuçlar ile gerçek aşı sonuçlarını karşılaştırır ve böylelikle geliştirilen aşının hastalıktan korunma hususunda ne kadar etkili olduğu ortaya çıkmış olur.

Çağla Şikel Negatif Sonucunu Instagram’da Paylaştı!

Çağla Şikel

Çağla Şikel’in Koronavirüs kaptığı iddiasını sosyal medyada yayılmaya devam ederken; bu haber güzel sunucunun kulağına da gitmiş olacak ki Instagram hesabından negatif test sonucunu paylaşarak: “Temaslı geçmişim olması ihtimaliyle test yaptırdık. Sonuç negatif. En kısa zamanda yayındayız” açıklasını yaptı.

Çağla Şikel story
Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz