Hadise’den Sıla’ya Aslıhan Gürbüz’den Demet Özdemir’e… Ünlülerden İsyan Dolu Kadınlar Günü Paylaşımları

Aleyna

Haberler

8 Mart 2021

Hadise’den Sıla’ya Aslıhan Gürbüz’den Demet Özdemir’e… Ünlülerden İsyan Dolu Kadınlar Günü Paylaşımları

Bugün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü! Tüm dünyada emekçi kadınlar anılırken; bizim ünlü simalarımız da hem kendilerinin hem de yakınlarının Kadınlar Gününü kutlamayı ihmal etmedi.

Kadınlar Günü

Ancak son birkaç günde Dünya Kadınlar Gününe yakışmayacak olaylar yaşanmaya devam ediyor. İlk olarak bir camiinin abdest alma yerinde 10 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz etmeye yeltenen bir adam suç üstünde yakalandı, kendini savunması ise “ama kendisi istedi” şeklinde oldu.

Kadınlar Günü

Bu olayın ardından 2 gün önce Samsun’da 5 yaşındaki kızının gözü önünde eski eşi tarafından bir kadın öldüresiye dövüldü. Şiddet maduru kadının kız kardeşi tarafından kaydedilen darp görüntüleri sosyal medyada paylaşılınca; Twitter ve Ekşi Sözlük başta olmak üzere bütün sosyal mecralarda kıyamet koptu. Cani, olaydan sonra ifadesinde “Çocuğumu göstermeyeceğini söyledi için sinir krizi geçirdim” açıklamasını yaptı.

Kadına Şiddete Hayır

Bugün ise Müge Anlı’nın programında 4 aydır kayıp olan 20 yaşındaki Mervenur Polat’ın öldürüldüğü ortaya çıktı. Henüz kim tarafından, hangi amaçla öldürüldüğü bilinmiyor. 3 günde, 3 ayrı kadına şiddet vakası. Gerçekten de Kadınlar Günü mü? Bakalım ünlülerimiz sosyal medyada bugünü nasıl kutlamışlar.

Hadise’den Siyah Beyaz Fotoğraf!

Ünlü şarkıcı Hadise, son günlerde yaşanan kadına şiddet olaylarına dikkat çekmek için siyah beyaz bir fotoğrafı “Keşke bugün renkli ve mutlu bir fotoğraf koyabilseydim buraya. Ben çok üzgünüm, hepimiz çok üzgünüz. Lütfen kadınlarımızı koruyan yasalar, cezalar gelsin. Kadınların korkarak ve şiddet görerek hayatlarına devam etmeye çalıştığı bir dünyada kadınlar günü kutlamak istemiyorum.” açıklamasıyla Instagram hesabında paylaştı.

Esra Dermancıoğlu’ndan “Pastalı” Kutlama

Güzel oyuncu Esra Dermancıoğlu, son günlerde özellikle sosyal medyada psikolojik şiddete maruz kalıyor. Kendisinden küçük biriyle ilişki yaşadığı için kendi cinsleri dahil birçok kişiden tepki alan Esra Dermancıoğlu, kadına şiddetin çilekli pasta atmaya dönüşmesini istedi! Ah, keşke.

Demet Özdemir Annesini Unutmadı!

Demet Özdemir, Instagram hesabından eski bir fotoğrafını paylaşarak, önce annesinin sonra da tüm emekçi kadınların Kadınlar Gününü kutladı. Güzel oyuncu Demet Özdemir, kutlama mesajında kadınların ne kadar güçlü olduğunu vurgulamaktan geri durmadı.

Ebru Şahin’den Açıklamalı Kutlama

Ebru Şahin

Güzel oyuncu Ebru Şahin de kadınlara uygulanan şiddete dikkat çeken bir açıklama yayınlayarak Kadınlar Gününü kutladı: “Her gün psikolojik veya fiziki şiddete maruz bırakılıp senin bir günü çiçekle geçiştirilmeye çalışılan bir gün olmasını değil; her türlü şiddet, taciz, mobbing ve hak yenilmesinde arkasında hep destek bulabilen, korkmadan üreten, emek veren ve verdiği emeğin kıymeti bilinen, hakları için direnen tüm emekçi kadınlarımıza kıymet verilen bir yıl olsun. Ölmediğiniz günler diliyorum.”

Aslıhan Gürbüz İsyan Etti

Aslıhan Gürbüz

Son günlerde yaşanan kadına şiddet vakalarına isyan eden Aslıhan Gürbüz, 8 Mart’ı kutlamayı da ihmal etmedi: “Sadece 24 saat içinde bir kadının, 5 yaşındaki çocuğunun önünde şiddete uğradığını, 92 yaşında yaşlı bir kadının tecavüz edilip öldürüldüğünü, 10 yaşındaki bir çocuğun camide taciz edildiğini ve bir annenin 4 çocuğunun önünde boğazının kesildiği haberini okuduk. Zanlıların her birine ne indirimi vericeksiniz??? Defalarca şikayette bulunan kadın için işlem yapmayan görevlileri artık ifşa edicek misiniz? Ne değişicek??? Neyi değiştireceğiz??? Bir gün de bu kadar çok şey yaşayan bir ülke belli ki bir şeyleri yanlış yapıyor ve değiştirilmesi gereken yasalar kurallar ve eğitimler var. Kutlu mu olsun 8 mart?”

Sıla da İsyan Edenlerden Oldu

Sıla

Güzel şarkıcı Sıla da Kadınlar Gününde isyan bayrağını çekenlerden biri oldu: “Her yıl 8 Mart oluyor. Bir araba laf. Kocaman cümleler. Dilde cesaret, ahkâm, eller taş altında. İcraat yok. Değişmeyen, değiştiremediğimiz her şeyin suç ortağıyız. Tabii kutlu olsun, tabii mutlu olsun. Her gün olsun, daim olsun; ancak bastırılan ses inen tokadın sesinden yüksek. Kısacası kadınları kutlamayı hak etmek lazım.”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz