Hande Yener İbo Show’a Her Zaman Yabancıydı! İşte İbrahim Tatlıses’in Elektronik Müzikle Tanışma Anları…

Dilek Yeğin

Haberler

13 Ocak 2021

Hande Yener İbo Show’a Her Zaman Yabancıydı! İşte İbrahim Tatlıses’in Elektronik Müzikle Tanışma Anları…

Ünlü şarkıcı Hande Yener, “İbo Show” yılbaşı özel yayınındaki memnuniyetsiz halleriyle dikkat çekmişti. Görülen o ki, Hande Yener bu programda hep bir “yabancıydı”.

Ünlü şarkıcı Hande Yener, yıllar sonra tekrar ekrana dönen fenomen program “İbo Show”un yılbaşına özel konuklarından biriydi. Ancak programda o kadar emanet gibi duruyordu ki, o halleriyle hala dalga geçiliyor!

Programın diğer konukları Seda Sayan, Bülent Ersoy, Şafak Sezer ve Serdar Ortaç ne kadar hevesliyse Hande Yener de o kadar mutsuzdu! Düşünün, genelde dalgın ve mutsuz duran Serdar Ortaç bile Hande Yener’le bu konuda boy ölçüşemedi. Sosyal medyada “düğüne zorla getirilen çocuk gibi” göründüğü için dalga geçilen Hande Yener’in “İbo Show” maceralarının öncesi de varmış!

Elektronik Müzik Kraliçesi!

Hande Yener

Hande Yener, 2000’li yılların başında birbiri ardına hitler patlatarak pop kraliçeliğini ilan etti. Bu başarılarının ardından başka bir lige geçmek isteyen Yener, “Entelektüeller de beni dinlesin istiyorum” dedi! 2006’daki “Apayrı” albümüyle başka bir kulvara geçtiğine dair sinyal veren Yener, değişimin dozunu gitgide artırdı!

Hande Yener’in elektronik müzik yaptığı dönem Demet Akalın, Serdar Ortaç ve Bengü gibi popçularla girdiği “bakkal müziği” polemiği, durmadan değişen saç renkleri ve enteresan klipleriyle hatırlanıyor. Ama hatırlamaya değer bir “İbo Show” macerası gözden kaçmış gibi duruyor!

“İbo Show” vs Elektronik Müzik

Hande Yener

Hande Yener, 2008’de çıkan ve klipleriyle yine çok konuşulan “Hipnoz” albümünü tanıtmak için nedense “İbo Show”a konuk olmuş. İbrahim Tatlıses’in ve izleyicilerin elektronik müzikle en yakın teması da bu bölümde gerçekleşmiş!

Hande Yener, “Sanma” şarkısını söylemeye başlayınca İbrahim Tatlıses’in ilk tepkisi “Noluyor lan” olsa da hemen elektronik müziğe adapte olmayı başarıyor. 2008’in altın çocuğu, şarkıcı ve oyuncu Kerem Cem’in ikisini de yargılayan bakışlarına dikkat!

Hande Yener, performansı boyunca seyirciyi coşturmaya çalışsa da bir doku uyuşmazlığı yaşanıyor ve istediği etkiyi alamıyor. Zaten bir süre sonra da elektronik müzik yapmayı bırakıyor. Bir zamanlar “bakkal müzik” tartışması yaptığı Serdar Ortaç’la düet bile yapıyor. Ama her döneminde “İbo Show”da bir yabancı olmayı başarıyor!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz