Herkes Onu Konuşuyor! Burcu Biricik Başrol Oynadığı Netflix Dizisi Fatma Sayesinde Dünya Yıldızı Olma Yolunda

Aleyna

Haberler

17 Mayıs 2021

Herkes Onu Konuşuyor! Burcu Biricik Başrol Oynadığı Netflix Dizisi Fatma Sayesinde Dünya Yıldızı Olma Yolunda

Ünlü oyuncu Burcu Biricik, bu aralar hem “Camdaki Kız” hem de Netflix dizisi “Fatma” ile gündemden düşmüyor. Özellikle “Fatma” dizisindeki büyük başarısı ona bir dünya yıldızı olmanın da kapılarını açtı.

Burcu Biricik

Başarılı oyuncu Burcu Biricik, şu sıralar her yerde! Çocukluğundan beri güzelliği ve yeteneğiyle dikkat çeken biri olan ünlü oyuncu, bu noktaya tırnaklarıyla kazıya kazıya geldi. Küçük yaşlardan itibaren çalışan Burcu Biricik, bir dönem çalıştığı ajansın yönlendirmesiyle güzellik yarışmasını kazandı. Üniversitede tiyatroya yönelen ünlü oyuncu, İstanbul’a da “Artiz Mektebi” yarışması sayesinde geldi ve birinci oldu. Böylece, Beren Saat’in ardından yetenek yarışmasından çıkan bir yıldız daha kazandık!

Burcu Biricik

Ne var ki, Burcu Biricik, Beren Saat’in aksine, basamakları ağır ağır çıkmayı tercih etti. Gelen başrol tekliflerini bir süre askıya aldı ve onun yerine setlerde pişmeyi tercih etti. 2016’da gelen “Hayat Şarkısı” onun için bir dönüm noktası oldu. Dizideki Hülya karakteri pek alışkın olmadığımız bir “esas kız”dı ve Burcu Biricik ona büyük bir doğallıkla can veriyordu. “Hayat Şarkısı”nın ardından da birbiri ardına başroller oynamaya başladı. Dizileri pek tutmasa da hep aranan bir oyuncu oldu. Sonunda, “Kırmızı Oda” ile birlikte şeytanın bacağını kırmayı başardı!

Bu Yıl Onun Yılı

Burcu Biricik

Burcu Biricik, bu sezonun en sevilen dizilerinden “Kırmızı Oda”ya konuk oldu. Oynadığı Boncuk’un hikayesi çok sevildi ve ünlü oyuncu için yeni bir işin kapısını açtı. “Kırmızı Oda”nın yapımcılarıyla yıllardır çekilmesi planlanan “Camdaki Kız” dizisi için anlaştı. Yine psikoloji temalı bir diziyle ekrana gelen Burcu Biricik büyük övgü topladı ve “Camdaki Kız” daha ilk bölümüyle ratinglerde birinci oldu. Ama ünlü oyuncunun bir sürprizi daha vardı!

Dünya Yıldızı Olma Yolunda

Ünlü oyuncu, geçen yaz çekilen “Fatma” dizisinin de heyecanını yaşamaya başladı. Dizide temizlikçi olan Fatma’nın kayıp eşi Zafer’i ararken ve otizmli çocuğuyla tek başına yaşamaya çalışırken başına gelenler anlatılıyordu. Bu mücadelesinde bazı cinayetlere karışan Fatma, temizlikçi kimliği sayesinde neredeyse görünmez olmaya başlıyordu.

Burcu Biricik

Türkiye’de de çok sevilen diziyi, mantık hataları ve diğer dijital dizilere benzerliği nedeniyle bol bol eleştirenler de oldu. Ünlü oyuncu Bülent Şakrak’ın paylaşımıyla öğrendik ki, dizi asıl takdiri yurt dışında görmüş!

Burcu Biricik Bülent Şakrak story

Dizi Almanya, Arjantin, Avusturya, Belçika, Ürdün, Lübnan başta olmak üzere pek çok ülkede ilk 3’e girecek kadar izlendi. Böylece, Burcu Biricik ilk yurt dışı hamlesinde ender görülen bir başarı elde etti ve yeni olanakların kapısı açıldı!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz