İlber Ortaylı ve Hülya Avşar’dan Çok Konuşulacak Hareket: İkiliden Gaf Üzerine Gaf

Aleyna

Haberler

8 Haziran 2021

İlber Ortaylı ve Hülya Avşar’dan Çok Konuşulacak Hareket: İkiliden Gaf Üzerine Gaf

Ülkemizin entelektüel tarihçisi olarak bilinen ve bu şekilde birçok kişi tarafından saygı duyulan İlber Ortaylı’nın Cansu Canan Özgen ile Instagram üzerinden yaptığı canlı yayında yaşananlar büyük olay olmuş ve çok konuşulmuştu. Hatta uzun süre sosyal medyanın gündeminden düşmeyen bu olay İlber Ortaylı hayranlarını da ikiye bölmüştü. Ve şimdi de Hülya Avşar’dan o olayı hatırlatan paylaşım. Daha doğrusu gaf üstüne gaf paylaşımı!

Tarih Severler Şok Olmuştu

Geçtiğimiz Aralık ayında Cansu Canan Özgen ile birlikte bir Instagram canlı yayını yapan tarihçi İlber Ortaylı yayın sonrasında çok konuşulacak bir olaya imza atmıştı. Yayının hemen ardından bittiğini zanneden Ortaylı “Maşallah, şuna bak” diyerek sosyal medyaya bomba gibi düşmüştü. Bu gafın ardından hayranları da ikiye bölünmüş ve kimileri ünlü tarihçiyi ağır bir şekilde eleştirirken kimileri ise “Maşallah” demekte kötü bir niyet olmadığını savunmuştu.

Hülya Avşar’dan İlginç Tiyatro

Bugünse İlber Ortaylı ile buluşan Hülya Avşar, sohbet esnasında bu olaya gönderme yaparak bir şekilde yaşanan bu konuyu ti’ye aldı. Cep telefonunu eline alıp kayda başlayan Hülya Avşar, İlber Ortaylı’ya “Ben gideceğim, arkamdan ‘ne hoşmuş’ diyeceksin tamam mı? Ben duymuyormuşum gibi” dedi. Bunun ardından İlber Ortaylı ise kendisinden istenileni gerçekten harfiyen yerine getirdi.

Behzat Uygur’dan da İğneleyici Video

Hülya Avşar yaşanan bu olayı ti’ye alırken sanatçı Behzat Uygur ise İlber Ortaylı’yı bu davranışı nedeniyle eleştirenler arasında yer almıştı. Hatta Ortaylı’nın hareketi sonrasında bir video hazırlamış ve bunu bir eleştiri olarak da yayınlamıştı.

Eleştirilere Cevap da Verdi

blank

İlber Ortaylı ise canlı yayında yapmış olduğu bu gaf sonrasında hakkında yapılan eleştirilere bir yanıt vermişti. Ortaylı yaptığı açıklamada “Bir iltifatı, bir takdiri, bir maşallahı alıp… üzerinden Meetoo hareketi benzeri bir taciz devşirmek akıl alır gibi değil, MeeToo hareketi bu kadar basit mi? Türkiye’nin bu konuda zaten ciddi bir problemi var. Her şey bu kadar basitleştirilmemeli.” diyerek kendisini savunmuştu.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz