“İslamla İşim Yok!” Deniz Akkaya’nın “Müslüman” Polemiğinde Yeni Gelişme!

Aleyna

Haberler

10 Mayıs 2021

“İslamla İşim Yok!” Deniz Akkaya’nın “Müslüman” Polemiğinde Yeni Gelişme!

Bir dönemin en popüler mankenlerinden Deniz Akkaya’nın son iki gündür Instagram takipçileriyle başı dertte! Instagram’ın ünlü soru cevap etkinliğini kendi hesabında da yapmak isteyen ünlü mankene “dini” sorular yöneltilmeye başlayınca önce cinsiyetçilikten girdi, sonra da kendisine gelen DM’leri ifşa etti. Son olarak ise yeni bir açıklama yaparak herkese rest çekti!

Deniz Akkaya

Yaptığı açıklamalar ve sürekli değiştirdiği tarzıyla magazin gündeminden düşmek bilmeyen Deniz Akkaya bu sefer din konusunda Instagram takipçileriyle polemiğe girdi. Bildiğiniz gibi pek çok ünlü sima Instagram’ın sevilen soru cevap etkinliğini yapmayı oldukça seviyor. Takipçilerinin sorularına yanıt vermek isteyen Deniz Akkaya “Bana soru sorun!” diyerek kavganın fitilini ateşlemiş oldu.

blank

Deniz Akkaya’nın Din Polemiği Büyüyor!

İlk olarak “Kendini Müslüman hissediyor musun?” sorusunu yanıtlayan Deniz Akkaya, bu soruyu nasıl olduysa cinsiyetçiliğe bağlamayı başardı; “Hayırdır kardeşin, ne dangalakça soru bu. Karşında kadın var diye mi hayırdır? Aklını alırım cevap sana vahiy yoluyla gelir! Zevzek! Senin gibi Müslümanlık diye yeni bir din uydurdu. Ben ona tabi ve ait değilim!” Ardından da Mevlana’nın yolunda olduğunu söyledi; “Mevlana bu yeryüzünde geleceğe ışık tutan en önemli düşünce sisteminin ruhani aracısıdır. Tek yol buradan geçer. Gerisi benim yolum değildir. Bu böyle biline!”

blank

Bu olayın ardından ise sular duruldu mu sanıyorsunuz? Asla! Deniz Akkaya’nın açıklamalarının ardı arkası kesilmedi; “Son kez yazayım: #mescidiaksa yazarsın yobaz olursun, oruç tutmazsın dinsiz olursun! Tekrar ve son kez yazıyorum ne başıörtülü dostlarımdan ne de LGBT+ üyesi canlarımdan ne de bildiğim yoldan vazgeçerim! Bu ülkede illaki bir gruba ait olman gerekiyor gibi bir mahalle baskısı var. Yok kardeşim ben ne sizin çizdiğiniz normlara ne de kendi kafanızdan yarattığınız yeni şekil müslümanlığa ait değilim!”

blank

“Yobazların anlattığı İslamla işim yok benim kardeşim! O örümcek kafanıza sokun, benim sayfamdan da yallah uzayın. #mevlanacelaleddinrumi söylemiş bu sözü ben değil. Anlayana tabi, adı üstünde cahil adı üstünde yobaz. Olayınız anlamama üzerine”

blank
Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz