İsmi İlk Kez Söylendi! Zerrin Özer Yıllar Önce “Abim” Dediği Ümit Güner’in Kendisine Tecavüz Ettiğini Açıkladı

Aleyna

Haberler

17 Mart 2021

İsmi İlk Kez Söylendi! Zerrin Özer Yıllar Önce “Abim” Dediği Ümit Güner’in Kendisine Tecavüz Ettiğini Açıkladı

Ünlü şarkıcı Zerrin Özer, Armağan Çağlayan’a yıllar önce yaşadığı cinsel saldırı rezaletini anlattı. Özer, “Abim dediğim insanın tecavüzüne uğradım” diyerek yaşadıklarını dile getirdi.

Zerrin Özer

Başarılı şarkıcı Zerrin Özer, fenomen yarışma “Popstar” günlerinden beri tanıdığı Armağan Çağlayan’ın YouTube programına konuk oldu. “Dur Bi Dinle” programında özel hayatı ve kariyerine dair yanlış bilinen şeyleri düzeltti ve hakkındaki bazı iddialara açıklık getirdi. Açıklamalarından en vahimi, yıllar önce ünlü plakçı Ümit Güner’in ona tecavüz ettiği iddiasını doğrulamasıydı!

“En yakın abim diye biliyorum”

Zerrin Özer

Zerrin Özer, yıllar önce de gündeme gelen plakçı Ümit Güner’in ona tecavüz ettiği iddiasının maalesef doğru olduğunu söyledi. “Geçenlerde gördüm vefat etti. Tabii ki ölenin arkasından konuşulmaz. Hakkımı helal etmiyorum” diyen ünlü şarkıcı, o günlerde çok satan albümler yapıp ABD’de şatolar aldığını ama sanatçılara 5 kuruş vermediğini söyledi.

Zerrin Özer

Buna rağmen Zerrin Özer onu “hayatında en yakın abisi” olarak görüyormuş. O zamanlar aşık olduğu insanı bile sadece ona anlatabiliyormuş. Ama Ümit Güner bir gün gerçek yüzünü göstermiş: “Başıma bu olay geldi, dayak yiye yiye, yumruk yiye yiye… Üstümde 180 kilo bir adam. Bağırıyorum!

“Ben aileyi bitirmiş olurum”

Zerrin Özer

Zerrin Özer, bu olayı maalesef ailesine bile anlatmamış. Çoğu tecavüz mağdurunun yaptığı gibi “Susmam lazım” diye düşünmüş ve hakkını arayamamış: “Annem Ankara’ya diğer ablamların yanına gitmişti. Tülay ablam burada. Ben de evde tek kalıyorum, günlerce yorganı çekiyorum ağlıyorum. Diyorum ki, ‘Bunu Tülay ablama söylesem, Tülay ablam gider bu adamı vurur. Annem de bunu duyar kalp krizi geçirir. Ben aileyi bitirmiş olurum. Susmam lazım’ dedim. Neler yaşadım bir Allah bir ben biliyorum!

Ayrılmak İsteyince Tokat Yemiş

Zerrin Özer

Zerrin Özer, ailesine durumu açıklamasa da çalıştığı şirketten ayrılmak istediğini söylemiş. Ama Cağaloğlu yokuşunda annesinden bir tokat yemiş! Annesi, “Sen şaşırdın herhalde, başına bir iş gelmesini istiyorsun” dedi. Çünkü “Güner Ümit bildiğimiz kişi, yabancı bir insanın yanında başına bir şey mi gelsin istiyorsun?” diye düşünüyormuş. Zerrin Özer bu durumda bile hiçbir şeyi anlatmamış!

Evlenmesine Bile İzin Çıkmamış

Zerrin Özer

Ünlü şarkıcı, o günleri “Bu adamın suratına baka baka çalıştım. Albüm yaptım, yine devam ettim. Evlenmeme de müsaade etmediler” diyerek anlattı. Ama böylesine korkunç bir travmanın izi hep kalır. Zerrin Özer de yıllarca bunu psikiyatristiyle konuştuğunu ve içinden atmaya çalıştığını söyledi. “Diyorlardı ya ‘Zerrin hep ağlıyor, hep siyah gözlükler takıyor.’ Kimseye bakamıyor ki Zerrin!” diyen ünlü şarkıcı, daha önce bu iddia gündeme gelse de kim olduğunun asla dile getirilmediğini ekledi.

Zerrin Özer

Bu kadar korkunç bir olayı herkesin bilmesi ama susması daha da korkunç. Zerrin Özer bu yükle yaşarken, tecavüzcünün adının yıllar sonra ilk kez zikredilmesi de öyle. Neyse ki, artık kadınlar çok daha bilinçli, susmayalım ve hakkımızı arayalım!

Benzer Haberler

Fatih Akbaş 18 Mart 2021

Zerrin özer benim hep gençlik zamanında hayranı olduğum hatta aşık olduğum bir sanatçıydı ki halada öyle bazen onun için okulda arkadaşlarımla kavga ederdim halada hayranım ona

Yorum Yaz