İsyankar Modunu Açtı! Demet Akalın Aşı İçin Veryansın Etti: “Kaldıysa Şırıngada Bir Damla…”

Aleyna

Haberler

17 Mayıs 2021

İsyankar Modunu Açtı! Demet Akalın Aşı İçin Veryansın Etti: “Kaldıysa Şırıngada Bir Damla…”

Güzel şarkıcı Demet Akalın, geçtiğimiz günlerde 1 Haziran’da AVM’lerin açılacağını ancak eğlence mekanlarının, kafe ya da restorantların açılmayacağını öğrendiğinde karara tepkisini dile getirmişti. Bugün ise 17 günlük tam kapanma esnasında sadece nüfusun %3’ünün aşılandığını ve toplam aşılanma miktarının %13 olduğunu duyan Demet Akalın; isyan etti!

Demet Akalın

Sosyal Medya Ayakta!

Her söylediği söz ve yaptığı açıklama ile belirli bir kesimi ya da grubu sinirlendirmeyi başaran Demet Akalın; Koronavirüs pandemisi esnasında birçok kişi tarafından linç yemiş olsa da bu defa gerçekten haklı! Bildiğiniz gibi Koronavirüs vakalarının günlük 50-60 bin bandına çıkmasının ardından ülkemizde 17 günlük tam kapanma uygulanmış ve vaka sayıları azaltılmaya çalışmıştı.

blank

Bu 17 günlük tam kapanma esnasında yine birçok kişinin “izin kağıdı” ile dışarıda olması bir yana; kısıtlamadan turistlerin muaf olması sosyal meydada büyük bir kaosa neden oldu! Pek çok kişi turistlerin de kısıtlamaya uyması gerektiğini savunurken bir de; “Turistlerin görebileceği herkesi aşılayacağız” açıklaması herkesi dumur etti. Ancak sonrasında Kültür Bakanlığının ülkeye yabancı turist çekme amaçlı yayınladığı videoda pek çok çalışanın yüzünün “Aşılıyım” yazan maske bulunması resmen sosyal medyayı ayağa kaldırdı!

Demet Akalı’ın Aşı İsyanı!

blank

Bütün sosyal mecralardan linçlenmeye başlayan Kültür Bakanlığının yanı sıra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medyadan tepki görmeye başladı. Kullanıcılar henüz ülkemizdeki aşılama oranının %13 olduğunu öğrenince sitem etmekten geri durmadılar. Sitem eden kişilerin başında da Demet Akalın vardı! Birçok ülkeye aşı gönderdiğimiz için bize aşı kalmadığını iddia eden güzel şarkıcı Instagram hesabından veryansın etti; “Mayıs’a kadar ülkenin %60’ı aşınalacak derken bu oran %13’te kalmış. Sınır dışı tüm Müslüman kardeşlerimizi aşıladıysak artık bizi de bir aşılasak mı? Kaldıysa şırıngada bir damla falan, rica etsek!”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz