Kıbrıs’ta Umutlar Yeşeriyor: Her Gecenin Bir Sabahı Vardır! Bir Zamanlar Kıbrıs 8. Bölüm Fragmanı

Aleyna

Haberler

24 Mayıs 2021

Kıbrıs’ta Umutlar Yeşeriyor: Her Gecenin Bir Sabahı Vardır! Bir Zamanlar Kıbrıs 8. Bölüm Fragmanı

TRT 1’in sevilen dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs’ta heyecan devam ediyor. İzleyenleri büyüleyen dizi, bu hafta 8. bölümü ile izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bir Zamanlar Kıbrıs, Kıbrıs adasındaki karmaşayı ve Kıbrıs sorununun gelişimini konu alıyor.

Dizi 1963 yılında geçiyor. Kıbrıs’ın huzurlu coğrafyasında mutlu bir hayat süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olaylarının baş göstermesiyle saldırıya uğruyor. Yalnızca onlar değil, bütün Türkler kasabalardan sürgün ediliyor. Bu zorunlu göç yolunda birbirini kaybedenlere ise, kendi ailesine olduğu gibi Kemal Dereli liderlik ediyor. Türkiye’den Kıbrıs’a çok gizli bir görevle yollanan Ankaralı, Lefkoşa’ya giderek olayların seyrini değiştiriyor. Bir anda Kıbrıs’ın kahramına dönüşen Ankaralı ve ayrı düştüğü nişanlısının hikayesi, Dereli ailesinin hikayesi ile bütünleşiyor.

7. Bölümde Neler Oldu?

blank

Ankaralı, Kemal,Rauf ve Mücahitlerin birliği sayesinde Makarios ve Sampson’un planları suya düştü. Dr Fazıl Küçük ve Rauf Denktaş, Kıbrıs ‘ın ileri gelenlerini bir masada toplayarak yeni bir devlet yapılanmasının temelleri attı. Bereli meselesinin çözümsüzlüğe saplanması ile KGB, Efsane ve Şef’e suikast düzenledi. Lefkoşa’nın Rum tarafında kaçak hayatı süren İnci, özgürlüğe çok yaklaştı. Denktaş, mücahietler ve Ankaralı ile birlikte yeni bir plana imza attı. Kemal bu plana kendi yaptığı havan topları ile destek oldu. Makarios hükümetinin zorla ele geçirdiği Buzhane’de halk bir olup ayaklandı ve zafere yolculuk başladı.

8. Bölümde İzleyiciyi Neler Bekliyor?

Kıbrıs’ta umutlar yeniden yeşeriyor. Kemal eşi İnci ve çocuklarına sonunda kavuşuyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz